Zpracování RAW v programech Capture One a Lightroom 

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Fotografujete a nevíte jak zpracovat Vaše data na počítači? Chcete si prakticky vyzkoušet jak se dá pracovat s RAW formátem a jak mohou Vaše fotografie vypadat, když jsou správně zpracovány? Chcete se zdokonalit ve zpracování v programech Capture One a Adobe Lightroom?

Na přání četných účastníků našich fotografických kurzů z řad amatérských i poloprofesionálních fotografů jsme se rozhodli připravit další běh tohoto specializovaného kurzu. Od pátečního odpoledne až do neděle (9. – 11. 8. 2024) budeme v našich nových prostorách řešit a zpracovávat data na vašich počítačích, ale také na velké profesionální sestavě Apple MAC Pro s monitorem Eizo, který patří mezi to nejlepší co fotografové používají.

Zde je ukázkové video jednoho z našich fotografických kurzů.

Kdo by se měl takového kurzu účastnit?

Každý, kdo chce mít na kurzu velmi individuální přístup ze strany lektora a chce se naučit zpracovávat své jedinečné fotografie. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct vyzkoušet zajímavou techniku a postupy, které mu budou maximálně vyhovovat pro jeho styl práce na počítači a dosáhne maximální kvality při zpracování dat před tiskem. Maximální čas je věnován této činnosti. Díky omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná. Všichni jsme na stejné lodi a máme náležité pochopení pro potřeby toho druhého.

O co se postaráme?

Tento kurz není o focení, ale o zpracovávání vašich fotografií. Celý čas kurzu strávíme v naší nové učebně v Praze 6 Dejvicích. Zájemcům zajistíme kvalitní ubytování s polopenzí a WIFi připojením. Dále vám poskytneme odborné rady na místě s výpočetní technikou a jak ji nejlépe používat pro potřeby fotografů.

Co to bude celé stát?

Cena kurzu je 4.200 Kč

Cena obsahuje – všechny taxy a poplatky, program kurzu podle rozpisu, studijní materiály pro zpracování RAW, služby lektora, kávu a čaj po celou dobu kurzu.

V ceně není zahrnuto – ubytování a strava (ubytování bývá ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím na pokoji, dále bude k dispozici volná WIFI). Ubytovací zařízení známe a je kvalitní. Cena ubytování bude okolo 700 Kč/noc. Doprava do Prahy. Pokusíme se Vás dát dohromady s jinými účastníky pro společnou dopravu za malý příspěvek na pohonné hmoty.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali profesionální a individuální přístup ke všem účastníkům je počet účastníků omezen na 8 osob.

Proč se účastnit tohoto kurzu?

Naše fotografické kurzy jsou již prověřené několika lety, kdy je pořádáme a každý rok se snažíme přivézt na kurz nějaké zajímavosti a novinky. Tento kurz je především pro fotografy, kteří nevědí, jaké zvolit postupy a možnosti při zpracování snímků na počítači. Čeká nás několik zásadních témat a ukázky práce na zdokonalení vašich snímků. Během celého kurzu bude lektor neustále řešit nejjednodušší a nejrychlejší postupy jak Vaše snímky dokončit a zlepšit. Právě proto jste na takovém kurzu. Nikdo Vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoc, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

O tom, že děláme naše kurzy dobře, svědčí skutečnost, že se k nám každý rok vrací několik fotografů. Postupují každý rok ve svých dovednostech a zvládají náročnější témata a práci s přístroji.

Pátek – Neděle 9. – 11. 8. 2024

Během pátečního odpoledne se sejdeme v naší nové učebně, která se nalézá v Praze 6 Dejvicích. Na úvod projdeme nejdůležitější teorii pro kurz zpracování RAW. Dotkneme se nejdůležitějších zásad a pravidel. Promítneme několik snímků a na nich si ukážeme vady a způsob zpracování.

Celý víkend budeme zpracovávat připravená data několika možnými způsoby v programech Capture One a Adobe Lightroom. Ukážeme si výhody a nevýhody každého z nich. Budete mít dostatek prostoru a času zpracovávat vlastní data, která si přivezete.

Kurs ukončíme v neděli odpoledne okolo třetí hodiny, aby se účastníci dostali pohodlně domů.

Berte, prosím, tento program jako předpokládaný. Chceme vám ukázat nejzajímavější a nejjednodušší postupy pro zpracování Vašich nejlepších fotografií. Na tomto kurzu nejsou žádné pevné termíny stanoveny a vše jsme schopni variabilně upravit.
 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na kurz – “Fotografický kurz, zpracování RAW”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotokurz chcete absolvovat (vyžadováno)

  Zpracování RAWPodzimní krajina na ŠumavěVelmi dlouhé expoziceVelkoformátová fotografieIndividuální foto kurzyVečerní fotografieJarní krajina v Moravském Toskánsku

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.