Zimní Island 2025

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Na začátku března 4. – 14. 3. 2025 se vydáme opět na fotografickou expedici na sever do míst s malým počtem obyvatel, sopkami, ledovci, nádhernou a drsnou krajinou. Vyrážíme na Island, kde bude končit zimní období, které nabízí několik velmi zvláštních úkazů. Čeká nás bezpočet vodopádů s množstvím ledu a rampouchů, aktivní sopky, dech beroucí pohledy na krajinu plnou neskutečných barev včetně polární záře, pro kterou bude ideální období.

Island je naprosto nevyzpytatelný ostrov. Čeká nás pobyt v zimní přírodě a koupání v úžasných termálních pramenech. Navštívíme samozřejmě ta nejznámější místa, jako jsou vodopády Gulfoss, Seljandanfoss, Skogafoss a další. Dále prozkoumáme rozsáhlé termální území Geysir a na několika místech ostrova zažijeme fotojatka, např. u ledovcové laguny Jökulsárlón. Během cesty budeme vyhlížet polární záři a čeká nás také několik večerních focení.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce výtečné fotografie z míst, jako je tato část naší přírody. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou jedinečné. Maximální čas je věnován této činnosti.

Díky velmi omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která ve standardní „cestovkové“ skupině není možná. Nemusíte mít strach, že byste to fyzicky nezvládli. Kdo si bude chtít odpočinout, může klidně celý den strávit v termálním bazénu. Jinak vždy cestujeme velkými vozidly až na místo fotografování.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou. Jezdíme sem fotografovat pravidelně od roku 2008 a z každé cesty přivážíme mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Zajistíme ubytování ve velmi dobře vybavených apartmánech a chatách s veškerým možným komfortem. Postaráme se o všechna povolení, taxy a poplatky.

Dále vám poskytneme odborné rady na místě s technikou a fotografováním. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskuzi nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena zimní foto expedice je 59 990 Kč za osobu

Cena obsahuje – ubytování v apartmánech a skvěle vybavených chatách. Apartmány a chaty mají plně vybavené kuchyně, kde se dá velmi dobře a pohodlně vařit. Některé chaty mají dokonce svoje termální vířivky a vany. Pokud máte představu, že nůž je v kuchyni k míchání nápoje, nebojte, o vaření bude postaráno :-). Dále jsou v ceně všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu, průvodce a samozřejmě doprava v místě. 

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Keflavík – Praha za 11 500 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 9. 2024. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování. Cena potravin na Islandu je proti ČR o něco vyšší.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Fakultativně se můžeme vydat do ledovcové jeskyně. Cena bude stanovena až v říjnu 2024, ale dá se očekávat, že bude okolo 160-200 EUR za osobu.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč do 14 dnů po objednání.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob + průvodce.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné zimní přírody Islandu. Všichni účastníci obdrží před cestou podrobný katalog. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena. Po většinu cesty se budeme pohybovat na místech, kde nás nebudou ostatní turisté omezovat.

Den 1. (4. 3. 2025)

Odjezd v ranních hodinách naším vozidlem z Prahy do Mnichova nebo Berlína. Odtud se přepravíme letecky na Island. Po příletu nasedneme do našich vozidel a přesuneme se do místa našeho prvního noclehu. Cestou nás již čeká první focení.

Den 2.

Po vydatné snídani se vydáme na jihozápad ostrova přes hlavní město Reykjavík. Cestou nás čeká několik malebných zátok, rozsáhlý vodopád a jeden z nejznámějších motivů pro focení katalogů cestovek. Dnešní putování zakončíme v Grundarfjörðuru.

Den 3.

Dokončíme cestu po jihozápadním poloostrovu a neomylně se vydáme do oblasti severních zálivů a fjordů. Čekají na nás skalní brány v zátokách a drsná severská krajina. Den zakončíme nedaleko Varmahlídu, kde budeme vyhlížet polární záři (Aurora Borealis).

Den 4.

Pokud budeme v noci fotografovat polární záři, chvíli si pospíme a pak se vydáme dále na východ. Pro dnešek můžeme jet dvěma cestami a rozhodneme se až na místě, kterou zvolíme. Tak jako tak nás dnes čeká zastávka v Akureyri, Museum Laufás a vodopád Goðafoss. Pozdě odpoledne dorazíme do dvou chat v Reykjahlíðu u jezera Mývatn.

Den 5.

Putování na dnešní den není příliš dlouhé, ale nebojte se, že by nebylo co fotit. Jen pro ilustraci uvádíme místa, která nás dnes čekají: bahenní sopky Námafjall, sopka Krafla, vodopády Dettifoss a Selfoss, Möðrudalur se svojí nezaměnitelnou a speciální benzinovou pumpou. Večer skončíme v příjemném penzionu v Egilsstaðiru. Pokud bude šance vidět polární záři, náš fotografický den se opět velmi prodlouží.

Den 6.

Hned po snídani se vydáme přes sousední hory do přístaviště trajektu z Evropy Seyðisfjörður. Cestou nás čeká několik vodopádů nebo také ledopádů a lyžařská střediska. Druhou pravděpodobnou zastávkou bude velmi zvláštní kostel v Fáskrúðsfjörðuru. Poté zamíříme k ledovcovému jezeru Jökulsárlón. Zdejší lokalitu s ledovými krami na černých plážích u moře snad ani nemusím představovat. Budeme tady fotit hodně dlouho a pokud nám bude přát počasí a polární záře, bude to jeden z vrcholů našeho putování.

Den 7.

Po vydatném spánku a snídani nás možná čeká návštěva a focení v ledové jeskyni. Poté se vydáme po jižním pobřeží okolo ledovce Svínafellsjökull do městečka Vík, kde jsou v moři zkamenělí trolové a nedaleko nich je také mys Dyrhólaey. Tady strávíme zbytek odpoledne a večera. Fotogenických míst je tady tolik, že bychom tady mohli pracovat klidně i dva dny.

Den 8-10.

Blíží se sice závěr naší cesty, ale rozhodně se nebudeme nudit. Po tyto dny nás čekají islandské perly, jako jsou například vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss, dále Gulfoss a možná Bruarfoss. Po cestě nás čeká výhled na sopku Eyjafjallajökull, lokalita GeysirLaugarvatn a národní park Þingvellir. Všude tady je možné fotit polární záři a budeme se snažit vybrat si ta nejlepší možná místa na její zachycení. Po tyto dny budeme bydlet nedaleko lokality Geysir. Desátý den se zastavíme v hlavním městě Reykjavík.

Den 11. (14. 3. 2025)

Naše putování Islandem bohužel končí a nám nezbývá nic jiného, než ráno odletět zpět domů :-(.

 
Berte, prosím, tento itinerář foto expedice jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Máme pro vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na dané místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Islandu podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa za nejlepších podmínek pro pořízení vašich fotografií. 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Zimní Island”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.