Velmi dlouhé expozice

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Podzimní období nám nabízí nepřeberné možnosti jak se zdokonalovat ve fotografování. Na závěr října 2024 pro Vás máme nabídku jedinečného kurzu Velmi dlouhých expozic v termínu 25. – 27. 10. 2024. Fotografování je vždy o několika možných postupech, jak pořídit obraz, který chceme. Někdo volí variantu „cvak“: dotyčný/á přijde na místo, bez rozmyslu zmáčkne několikrát spoušť na mobilu s tím, že v počítači se to doupraví a vybere se ta správná fotka, nahraje se na Facebook a je hotovo. Jiný volí variantu „technika“. Pro něj je naprosto zásadní, jaký musí mít fotoaparát a jestli je lepší tento objektiv nebo tohle tělo má větší rozlišení. Pročte 20 recenzí, které vychvalují to či ono podle toho, kolik a kdo zaplatí autorovi. Udělá bez rozmyslu stejné snímky a na Instagram vybere ten nejlepší z těch špatných. Vychválí si svoji super techniku a posteskne si, že to sklo by mohlo být lepší a tělo by mohlo mít větší rozlišení…

Není směrodatné, jakou techniku na focení zvolíte, ale jaké světlo a jak dlouhý čas na expozici použijete. Správný fotograf se pořádně zamyslí nad způsobem, jak daný snímek vyfotit co nejlépe a nejzajímavěji, aby se odlišil od „cvakálistů“. Na focení si vezme vše potřebné včetně stativu, optických filtrů a snaží se být ve správný čas na správném místě tak, aby co nejlépe exponoval potřebné snímky. Správná expozice je jen polovina odvedené práce. Druhá část zpracování Vás čeká doma u Vašeho počítače. Váš vyfocený RAW soubor projde v počítači zásadní úpravou, která může být velmi efektní a přitom jednoduchá. Výsledný snímek je potom kvalitativně diametrálně odlišný od snímku zhotoveného standardním postupem.

Kdo by neměl na tomto kurzu chybět?

Každý, kdo se chce naučit v oblasti fotografování jedinečné postupy. Kurz Velmi dlouhé expozice je vhodný pro středně a více pokročilé fotografy. Náš zkušený lektor bude k hodnocení Vašich úkolů přistupovat zcela individuálně, podle Vašich znalostí a schopností. Naším cílem na tomto kurzu je posunout Vaše schopnosti a možnosti v oblasti fotografie na zcela jinou úroveň. Není směrodatné, zda se chcete fotografováním živit nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý, kdo se zajímá o tento jedinečný způsob focení. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Pomůžeme a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší! Pokud nevlastníte zrcadlovku s několika objektivy, nevadí. S kompaktním fotoaparátem se dá tento postup realizovat také. Váš fotoaparát musí umět fotit do RAW a musí mít možnost nastavení poloautomatických režimů i manuálního režimu. Chcete-li zjistit, jak takové snímky udělat, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky na mě budou kladeny?

Tento kurz Velmi dlouhé expozice není z hlediska fyzické náročnosti náročnější než jiné akce, které pořádáme. Veškerou teorii a práci na počítačích absolvujeme v naší učebně na Praze 6. Na místa focení jednotlivých městských scén se přesuneme autem a Vám stačí jen vystoupit a dojít pár metrů. Fotky budete pořizovat během zlatých a modrých hodin, kdy jsou ideální světelné podmínky.

K účasti na našem kurzu Velmi dlouhé expozice budete potřebovat mimo fotoaparátu širokoúhlý objektiv, stativ, kabelovou spoušť, případně polarizační a tmavé ND filtry. Teleobjektivy můžete využít také. Pokud zjistíte, že potřebné vybavení nemáte, nevadí. Dejte nám dopředu vědět. Máme k dispozici nějakou techniku Canon včetně stativů Manfrotto a mnoha drobností. Rádi Vám naši techniku zapůjčíme.

O co se postaráme?

Připravíme Vám velmi příjemné a tvůrčí prostředí v naší pražské učebně. Městské lokality, kam se s Vámi vydáme, velmi dobře známe a víme, kdy má smysl na nich fotit. Předem budete vědět, jaká úskalí a podmínky Vás budou na dané lokalitě čekat. Víme, na kterých místech je ideální fotit ráno a kde v podvečer. Máme pro Vás připraveny ukázky zpracování snímků, abyste viděli, že samotným vyfocením automaticky nevzniká špičková fotka. Ale bez dobrého základu (vyfocení), špičkovou fotku též nikdy neuděláte. A to se Vás pokusíme naučit!

Co to bude celé stát?

Cena kurzu Velmi dlouhé expozice je 5 790 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu kurzu, služby lektora včetně individuálních konzultací.

Cena nezahrnuje: náklady s dopravou na fotografické lokality a případné ubytování se stravou.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom mohli garantovat osobní a profesionální přístup, je počet účastníků kurzu omezen na 8 osob.

Proč s námi absolvovat foto kurz Velmi dlouhé expozice?

Kurzu Velmi dlouhé expozice se účastní lidé, které spojuje stejná záliba a touha po dalším vzdělávání. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili a napomohli dosáhnout kýžených fotografických výsledků! Proto pořádáme tento foto kurz. Naším cílem je, abyste si vyzkoušeli a rozšířili Vaše znalosti na zcela jinou fotografickou úroveň.

Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování a zpracování Vašich snímků potřebujete, ba právě naopak. Podporujeme Vaši snahu učit se a vzdělávat se. Jsme fotografičtí profesionálové a máme s výukou velmi bohaté zkušenosti. Patříme do komunity kreativních fotografů a snažíme se dále šířit naše zkušenosti a znalosti.

Obsahová náplň kurzu

Technika

Manuální a poloautomatický režim, ovládání a nastavení přístroje, polarizační a ND filtry

Postup focení

Ukázky realizovaných snímků s podrobným popisem postupu, jak na ně

Počítačová technika a SW

Potřebná počítačová technika, vysvětlení SW na zpracování RAW souborů

Praktické fotografování

Praktické fotografování na několika zajímavých místech Prahy

Zpracování

Postupy při zpracování nafocených snímků na učebně, práce v programech

Naším cílem je ukázat Vám ty nejzajímavější postupy a vytvořit pro Vás potřebné podmínky pro zpracování velmi zajímavého nafoceného materiálu či pro práci s nafoceným materiálem, který Vás i nás zajímá a baví.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na kurz – ” Velmi dlouhé expozice “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotokurz chcete absolvovat (vyžadováno)

  Zpracování RAWPodzimní krajina na ŠumavěVelmi dlouhé expoziceVelkoformátová fotografieIndividuální foto kurzyVečerní fotografieJarní krajina v Moravském Toskánsku

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.