Velkoformátová fotografie

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Velkoformátové fotografie jsou vždy pravou pastvou pro oči diváka. Poskytují neskutečné detaily a kresbu. Fotky na Instagramu, Facebooku, na webu či v mobilním telefonu si můžete prohlédnout kdykoli, ale dojem a zážitek z pohledu na vytištěnou velkoformátovou fotografii to opravdu nenahradí. Můžete samozřejmě zvětšit do tisku Vaši stávající fotku, ale kvalita snímku nebude pravděpodobně tak dobrá, aby se z něj taková zvětšenina dala udělat. Pro tuto situaci máme řešení. Přidejte se k nám a absolvujte fotokurz, který pořádáme v příjemném listopadovém termínu 1. – 3. 11. 2024.

To nejdůležitější při pořízení kvalitní velkoformátové fotografie je způsob samotného focení a následné zpracování dat v určeném softwaru, který Vám pospojuje částečně vyfocené podkladové snímky. Díky tomuto postupu skládání můžete na velkoformátovou fotografii použít i méně dokonalou techniku. Stačí, když se rozhodnete účastnit se našeho kurzu, a my Vás to naučíme. Vámi vyfocené snímky projdou standardní úpravou v počítači, která je efektivní a jednoduchá. Výsledný velkoformátový obraz je kvalitativně diametrálně odlišný od snímku zhotoveného standardním postupem na jedno „cvaknutí“.

Kdo by neměl na našem fotokurzu chybět?

Každý, kdo se chce naučit v oblasti fotografování jedinečné postupy osvědčené několikaletou praxí. Kurz Velkoformátové fotografie je vhodný pro začátečníky i pokročilé fotografy. Po celou dobu kurzu budete mít zaručen jedinečný přístup ze strany lektora. Naším cílem je posunout Vaše schopnosti a možnosti v oblasti fotografie na zcela jinou úroveň. Není směrodatné, zda se chcete fotografováním živit nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý, kdo se zajímá o různé způsoby focení. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Pomůžeme a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší!

Pokud nevlastníte zrcadlovku s několika objektivy, nevadí. S kompaktním fotoaparátem se dá tento postup realizovat také. Váš fotoaparát musí mít možnost nastavení poloautomatického a manuálního režimu. Chcete zjistit, jak udělat špičkové velkoformátové fotografie? Ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento kurz Velkoformátové fotografie není z hlediska fyzické náročnosti náročný. Veškerou teorii a práci na počítačích absolvujeme v naší učebně na Praze 6. Na místa focení jednotlivých scén se přesuneme autem a Vám stačí jen vystoupit a dojít pár metrů. Fotky budete pořizovat během časů, kdy jsou ideální světelné podmínky.

K účasti na našem kurzu Velkoformátové fotografie budete potřebovat mimo fotoaparátu teleobjektiv, stativ, kabelovou spoušť, případně polarizační a tmavé ND filtry. Pokud zjistíte, že potřebné vybavení nemáte, nevadí. Dejte nám dopředu vědět. Máme k dispozici nějakou techniku Canon včetně stativů Manfrotto a mnoho dalších drobností. Rádi Vám naši techniku zapůjčíme.

O co se postaráme?

Připravíme Vám velmi příjemné a tvůrčí prostředí v naší pražské učebně. Lokality, kam se s Vámi vydáme, velmi dobře známe a víme, kdy má smysl na nich fotit. Vždy budete vědět dopředu, jaké podmínky Vás budou na dané lokalitě čekat. Víme, kde je ideální fotit ráno a kde v podvečer. Máme pro Vás připraveny ukázky zpracování snímků, abyste viděli, že pouhým vyfocením automaticky nevzniká špičková fotka. Bez dobrého vyfocení a zpracování ale velkoformátovou fotku nikdy neuděláte. A to se Vás pokusíme naučit!

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu Velkoformátová fotografie je 5 790 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu kurzu, služby lektora včetně individuální konzultace.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu na fotografické lokality a ubytování se stravou.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom mohli garantovat osobní a profesionální přístup, je počet účastníků kurzu omezen na 8 osob.

Proč s námi absolvovat fotokurz Velkoformátová fotografie?

Našich kurzů se pravidelně účastní lidé, které spojuje stejná záliba a touha po dalším vzdělávání. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili a napomohli dosáhnout kýžených fotografických výsledků! Proto pořádáme tento fotokurz. Naším cílem je, abyste si vyzkoušeli nové techniky a rozšířili Vaše znalosti na zcela jinou fotografickou úroveň.

Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování a zpracování Vašich snímků potřebujete, ba právě naopak. Podporujeme Vaši snahu učit se a vzdělávat se. Jsme fotografičtí profesionálové a máme s výukou velmi bohaté zkušenosti. Patříme do komunity kreativních fotografů a snažíme se dále šířit naše zkušenosti a znalosti.

Obsahová náplň kurzu

Technika

Stativ a práce s ním, manuální a poloautomatický režim, ovládání a nastavení přístroje, polarizační a ND filtry.

Postup focení

Ukázky realizovaných velkoformátových snímků s podrobným popisem postupu, jak na ně.

Počítačová technika a SW

Potřebná počítačová technika, ukázka práce se speciálním SW na montáž podkladových snímků do finální fotografie.

Praktické fotografování

Praktické fotografování na několika zajímavých místech Prahy.

Zpracování

Postupy při zpracování nafocených snímků na učebně, práce v programech.

Naším cílem je ukázat Vám ty nejzajímavější postupy, jak vytvořit velkoformátovou fotografii plnou detailů. a vytvoření potřebných podmínek pro zpracování velmi zajímavého postupu focení a zpracování, který Vás i nás zajímá a baví.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz

 


Objednací formulář na kurz – ” Velkoformátová fotografie “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotokurz chcete absolvovat (vyžadováno)

  Zpracování RAWPodzimní krajina na ŠumavěVelmi dlouhé expoziceVelkoformátová fotografieIndividuální foto kurzyVečerní fotografieJarní krajina v Moravském Toskánsku

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.