Velká večerní fotoškola II.

Počet míst / přihlášených: 6 / 0

Nastupující konec jara a léto nabízí nepřeberné možnosti ve focení. Máme pro Vás nabídku jedinečného vzdělávání v oboru fotografování. Od 21. 5. 2021 do 10. 12. 2021 jsme pro Vás připravili Velkou večerní foto školu. Toto vzdělávání je důležité nejen pro zájemce o profesionální kariéru fotografa, ale i pro zájemce z řad veřejnosti, kteří se zde naučí jak mohou přistupovat k focení, jak mohou vybírat vhodné scény a techniku. V průběhu půl roku s Vámi probereme a přiblížíme Vám všechna zásadní témata podstatná pro Váš koníček či budoucí práci.

Tato Velká večerní fotoškola navazuje na naše fotografické kurzy, kterými se zabýváme soustavně 13 let, a za tu dobu je absolvovalo přes 1 600 účastníků! Po celou dobu trvání našich kurzů a expedic pečlivě dokumentujeme a inovujeme výukové postupy určené pro naše účastníky. Získáte podrobné vzdělání v nejdůležitějších oblastech techniky, fotografování, zpracování a publikování fotografií.

Výuka zahrnuje osm večerů, kdy Vás čekají na naší učebně teoretické bloky. K tomu si přičtěte 4 individuální konzultace s přednášejícím, který bude odpovídat na Vaše všetečné dotazy. K této teoretické části si ještě přidejte tři dny pohodového focení v naší SPOLEČNÉ partě. Dále Vás neminou pravidelné domácí úkoly s individuálním hodnocením podle Vašich znalostí a zkušeností.

Pokud budete mít zájem o rozšířenou individuální výuku v některé oblasti fotografování, jsme připraveni podpořit a rozvinout Váš talent a potřeby. Stačí jen vyslovit své přání.

Kdo by neměl v naší Večerní fotoškole chybět?

Každý, kdo se chce něco naučit v oblasti fotografování. Večerní fotoškola je vhodná pro mírně pokročilé i zkušené fotografy. Profesionální lektor bude k Vaší práci a jejímu hodnocení přistupovat maximálně individuálně, zohlední Vaše dosavadní znalosti a podpoří růst nových schopností. Ten má za úkol být Vaším mentorem a posouvat Vaše možnosti podle nabytých zkušeností. Naším cílem v této Večerní fotoškole je posunout Vaše hranice a možnosti v oblasti fotografie na zcela jinou úroveň. Není směrodatné, zda se chcete fotografováním živit nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Také není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Pomůžeme začátečníkům a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší!

Pokud nevlastníte zrcadlovku s několika objektivy, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem je možné skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

S veškerou teorií se seznámíte v naší učebně na Praze 6. Výuka bude probíhat daný den od 15. hodin do 20. hodiny. Na místa skupinového focení se přesuneme autem a Vám stačí pouze vystoupit a několik pár metrů. Většinu fotek budete pořizovat v ideálním fotografickém čase. Domácí úkoly budete mít zadávány tak, abyste je byli schopni zvládnout i s minimem potřebné techniky.

V naší Večerní fotoškole se neobejdete mimo fotoaparátu bez širokoúhlého objektivu, stativu a dalšího příslušenství jako jsou např. optické filtry. Výhodou bude pokud máte teleobjektiv. Před zadáním jednotlivých témat se dozvíte, které věci budete potřebovat. Pokud zjistíte, že potřebné vybavení nevlastníte, nevadí. Dejte nám vědět. Máme k dispozici profesionální techniku Canon včetně stativů Manfrotto a mnoha drobností. Rádi Vám tuto techniku zapůjčíme.

O co se postaráme?

Připravíme pro Vás příjemné a tvůrčí prostředí v naší učebně. Lokality, kam se společně vydáme, velmi dobře známe a víme, kdy zde má smysl fotit. Vždy budete s předstihem vědět, jaká úskalí a podmínky na Vás v dané lokalitě čekají. Víme, na kterých místech je ideální fotit ráno a kde odpoledne. Máme pro Vás připraveny ukázky zpracování Vašich snímků, abyste sami viděli, že pouhým vyfocením automaticky nevzniká špičková fotka. Bez dobrého základu (vyfocení), špičkovou fotku též neuděláte. A to se Vás pokusíme naučit!

Co to bude celé stát?

Cena fotoškoly je 16 770 Kč za osobu

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu fotoškoly, služby lektorů včetně individuálních konzultací. Platbu kurzovného je možné rozdělit na několik plateb. 

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu na fotografické lokality. Dopravu řeší často naši studenti spolujízdou. Ozvěte se nám a rádi Vás zkontaktujeme s motorizovanými účastníky.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 2 účastníci. Abychom mohli garantovat osobní a profesionální přístup, je počet účastníků fotoškoly omezen na 6 osob.

Proč s námi absolvovat Velkou večerní fotoškolu?

Naší Večerní fotoškoly se účastní lidé, které spojuje stejná záliba a touha po dalším vzdělávání. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili a napomohli dosáhnout kýžených fotografických výsledků! Proto pořádáme tuto fotoškolu. Naším cílem je, abyste si vyzkoušeli nové přístupy a techniky a rozšířili Vaše znalosti během pěti měsíčního studia.

Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování a zpracování Vašich snímků potřebujete, ba právě naopak. Podporujeme Vás ve snaze se učit a vzdělávat se. Všichni naši lektoři jsou profesionálové v oboru fotografie a mají s výukou bohaté zkušenosti. Patříme do komunity kreativních fotografů a chceme dále šířit naše zkušenosti a znalosti.

Obsahová náplň fotoškoly

Technika (21. 5. 2021)

Ovládání a základní nastavení přístrojů, scénické a poloautomatické režimy, druhy objektivů, stativy a příslušenství, světlo.

Kompozice obrazu (18. 6. 2021)

Kompozice obrazu, složení obrazu, světlo, barvy, vyvážení bílé.

Nastavení přístroje (16. 7. 2021)

ISO, clona, čas, hloubka ostrosti, ohnisko, kompenzace, hyperfokální vzdálenost.

Datové formáty a zpracování (13. 8. 2021)

Datové formáty, barevný prostor, zpracování RAW v počítači, rozlišení a úprava fotografie ve Photoshopu.

Krajinářská fotografie (10. a 11. 9. 2021)

Krajinářská fotografie a makro fotografie, společné celodenní focení.

Reportážní fotografie (15. a 16. 10. 2021)

Reportážní a pouliční (street) fotografie, společné celodenní focení.

Noční fotografie (12. a 13. 11. 2021)

Noční fotografování města, společné celodenní focení.

Ateliérová fotografie (10. 12. 2021)

Portrétní a rodinná fotografie. 

Pokud budete mít zájem o rozšířenou individuální výuku v některé oblasti fotografování (např. sportovní fotografie, architektura, glamour, akt a podobně), jsme připraveni podpořit a rozvinout Váš talent a potřeby. Stačí projevit přání. Naším cílem je ukázat Vám ty nejzajímavější postupy a vytvořit pro Vás potřebné podmínky pro studium oboru, který Vás i nás zajímá a baví. 

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – ” Velká večerní fotoškola “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.