Večerní fotografie

Do nedávné doby platilo pravidlo, že „pořádné večerní nebo-li noční fotky“ dělali pouze profesionálové s jejich velkými profi zrcadlovkami. Všechny kompaktní přístroje byly odsouzeny pouze pro domácí použití a pár fotek z dovolené. Chceme Vás přesvědčit, že to tak není a ani tomu tak nebude! V Praze pořádáme kurz 8. 11. 2024, v Brně 9.11. 2024.
 

Dobrá noční fotografie již přestala být doménou drahých zrcadlovek a profesionálních fotografů. Mnohé kompakty zvládnou podobně laděné snímky. Stačí jen dodržovat několik základních pravidel při večerním focení a používat potřebné příslušenství. Pojďte poznat svůj přístroj a naučit se jak s dobrým příslušenstvím uděláte kvalitní a zajímavé večerní fotky. Povíme si o jeho ovládání a nastavení pro večerní focení tak, aby pořízené snímky byly podobné těm z drahých přístrojů. Pokud si nevíte rady se svým fotoaparátem a nevíte jak využít potenciál vašeho přístroje pro noční snímky, pak je tento jednodenní kurz určen právě Vám.

Komu je kurz určen:

Kurz „Noční fotografování s kompaktním přístrojem nebo zrcadlovkou“ je určen pro majitele kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek bez rozdílu značky. Na své si přijdou všichni ti, kteří se chtějí naučit co nejlépe ovládat svůj fotoaparát při focení večer a v noci. K účasti na kurzu potřebujete základní fotografické znalosti a praktické zkušenosti. Dále budete potřebovat několik maličkostí jako příslušenství. Na tomto kurzu Vám vysvětlíme základní doporučení a pomůžeme Vám s ovládáním Vaší techniky.

Co můžete od kurzu očekávat:

Díky tomuto specializovanému kurzu budete schopni využít potenciál Vaše přístroje pro večerní a noční fotografování včetně příslušenství. Dále obdržíte mnoho zkušeností a doporučení pro praktické fotografování. Naučíte se používat správně potřebné režimy přístroje. To bude pro Vás významným krokem na fotografické cestě kupředu za „pořádnou noční fotkou“. Dále Vám vysvětlíme ostatní základní funkce Vašeho přístroje a jak se dají využít pro konkrétní fotografické situace.

Cena kurzu: 2 990 Kč

Minimální počet jsou 4 a maximální počet je 8 účastníků kurzu. Jde nám především o to, abychom vám předali co nejlepší informace s individuálním přístupem. To je možné pouze v malé skupince.

Fotografický kurz začíná mezi 12-17. hodinou podle roční doby kdy se daný kurz koná. V podvečer je hodinová pauza na večeři a poté pokračuje kurz až do 20-23. hodiny. Poté proběhne jeho ukončení.

Výuková náplň kurzu:

 • Vysvětlení základních pojmů a ovládacích prvků přístroje pro noční fotografování
 • Vysvětlení a nastavení hodnot programové automatiky a poloautomatického režimu
 • Vysvětlení a ukázky nejnutnějšího potřebného příslušenství pro noční fotografování (stativ, dálková spoušť)
 • Využití scénických režimů v praxi
 • Rady, doporučení a tipy pro různé nastavení
 • kompoziční pravidla pro „správné“ focení v praxi
 • Během celého kurzu budete neustále se svým přístrojem pracovat tak abyste si získané informace ihned přenášeli do praxe a lépe si je pamatovali
 • Řešení individuálních dotazů po celý kurz

Kurz je postaven na velmi přátelské, lidské a přímé komunikaci lektora s účastníky. Díky neustálému zkoušení jednotlivých funkcí přístroje v reálném prostředí a situacích budete mít okamžitou kontrolu výsledků.

Absolutní důraz klademe na praktickou část při fotografování, takže si můžete hned po teorii vyzkoušet jak fungují jednotlivá nastavení v praxi a co Vám přístroj dokáže zachytit, když nastavíte jinou hodnotu ISO nebo přenastavíte clonu v poloautomatickém a manuálním režimu.

Proč byste se měli účastnit našeho kurzu?

 • Registrace do našeho kurzu je snadná a rychlá
 • Po přihlášení Vám zašleme další informace k místu konání kurzu a potřebám
 • Díky praktickým radám a doporučením si odnesete spoustu cenných informací pro Vaši fotografickou praxi
 • Základem našich kurzů je stálá a vzájemná komunikace účastníků s lektorem
 • Naše fotografické kurzy můžete zakoupit také jako dárky s originálními poukazy přímo pro obdarovávané
 • Snadno si vyberete termín a místo kurzu, který Vám bude nejlépe vyhovovat
 • Nebudeme vám nutit ke koupi žádné konkrétní zboží či značku. Poradíme vám jako nezávislí odborníci s různorodou fototechnikou na našem trhu
 • Doporučíme Vám pouze funkční a smysluplné věci, které budou pro Vás přínosem a ne dalšími „zbytečnostmi do vaší fotobrašny“
 • Pokud nebude naplněna minimální kapacita vyhlášeného termínu v místě, navrhneme Vám náhradní termín nebo Vám vrátíme celé kurzovné a přidáme ještě něco navíc!

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na kurz – “Večerní fotografie”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotokurz chcete absolvovat (vyžadováno)

  Zpracování RAWPodzimní krajina na ŠumavěVelmi dlouhé expoziceVelkoformátová fotografieIndividuální foto kurzyVečerní fotografieJarní krajina v Moravském Toskánsku

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.