S čerty budou opět žerty!

Počet míst / přihlášených: 8 / 1

Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se chystáme na velkolepý pochod rakouských čertů. Nedaleko od nás, konkrétně v Rakousku se koná tradiční pochod Krampusů. Tento roj má mnoho příznivců a pro fotografy se jedná o jedinečný zážitek. Po zkušenostech z minulých let jsme se opět rozhodli nabídnout vám tento zážitek osobně. Ke konci listopadu v termínu 22. – 24. 11. 2019 jsme pro Vás připravili krátkou fotografickou cestu plnou neskutečných pekelníků v rakouském Schladmingu. Dále Vás zveme na večerní fotografickou idylku v Halsttattu a adventní trh v Salzburgu. Obě místa jsou zapsány na seznamu chráněného dědictví UNESCO

Kdo jsou Krampusové?

Krampus je rohatá antropomorfní figura, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatím co Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampusové, jakožto osoby pekelné musí 5. 12. doprovázet Mikuláše. Aby si také užili svůj rej, koná se jejich každoroční samostatný průvod městem. Největší letošní rej čertů (Krampusů) se bude konat v rakouském Schladmingu. Již tradičně jde o největší přehlídku čertů v celém Rakousku. Průvod městem ozdobí několik alegorických vozů kde budou k vidění celé skupiny pekelníků. Po skončení oficiálního průvodu se čerti vydávají na volný rej po městě a obsadí hospody. V tento čas začíná ten správný večer až do půlnoci. To jsou teprve ty správná fotografická jatka!!!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato fotografická cesta je z hlediska fyzické náročnosti velmi jednoduchá a kratší než naše ostatní cesty, které jezdíme po světě. Zvládnete ji v pohodě! Na všechna místa se dostaneme autem a Vám stačí jen vystoupit a fotit.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Byli jsme zde již několikrát.

Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency. Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 7 990 Kč za osobu.

Cena obsahuje: automobilovou dopravu, všechny taxy, poplatky, vstupné na průvod Krampusů ve Schladmingu, ubytování v apartmánové chatě a hotelu se snídaní, program dle rozpisu, 1 průvodce.

Cena neobsahuje cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Velikost zavazadel je omezena na menší kufr a batoh s fototechnikou. Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Minimální počet jsou 3 účastníci + průvodce. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 7 osob + průvodce.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné krajiny Salzburska. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena.

Den 1. (22. 11. 2019)

Brzy ráno odjezd z Prahy do rakouského Hallstattu přes České Budějovice. Odpoledne a večer náš čeká focení města a okolí. Předpokládáme, že ve městě již bude sněhová pokrývka a tak se v této perle UNESCO budou dát dělat snové až kýčovité fotky. Ubytování je zajištěno v kvalitní chatě na břehu jezera v dvoulůžkových pokojích.

Den 2.

Po vydatné domácí snídani se vydáme k jezeru Gossausee, které se nachází pod západní stěnou hory Dachstein. Čeká nás focení malebné zimní alpské krajiny a zamrzlých peřejí na bystřině tekoucí z jezera. Během dne se budeme přesunovat do Schladmingu kam dorazíme pozdě odpoledne. Ubytujeme se v hotelu přímo v centru města abychom měli večerní rej přímo na dlani. Pak už nás čeká dlouhé fotografování a korzování po městě s Krampusy.

Den 3. (24. 11. 2019)

Čeká nás hodinový přejezd do Salzburgu kde začínají tradiční adventní trhy. Celé centrum města je zapsáno rovněž na seznamu UNESCO a bude již vánočně vyzdobeno. Všude je spousta stánků s vánočními dobrotami a možnými dárky. V centru města strávíme maximum času a odpoledne se vydáme přes České Budějovice zpět do Prahy. Návrat počítáme ve večerních hodinách.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu a cesty jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na dané místo. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější místa a vytvořit podmínky pro pořízení nejlepších fotografií především Krampusů. 

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.czObjednací formulář – “S čerty budou opět žerty!”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.