S čerty budou opět žerty – Schladming, Krampuslauf!

Počet míst / přihlášených: 8 / 0
Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se chystáme na velkolepý pochod rakouských čertů. Nedaleko od nás, konkrétně v Rakousku se koná tradiční pochod Krampusů. Tento roj má mnoho příznivců a pro Vás, fotografy se jedná o jedinečný zážitek. Po zkušenostech z minulých let jsme se opět rozhodli nabídnout Vám tento adventní zážitek osobně. Ke konci listopadu 23.-24. 11. 2024 jsme pro Vás připravili krátký fotografický výlet plný neskutečných pekelníků v rakouském Schladmingu. Abyste si adventní výlet užili dokonale zveme vás cestou na adventní trh v Salzburgu. Centrum rakouského Salzburgu je navíc zapsán na seznamu chráněného dědictví UNESCO.

Kdo jsou Krampusové?

Krampus je rohatá antropomorfní figura, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatím co Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampusové, jakožto osoby pekelné musí 5. 12. doprovázet Mikuláše. Aby si také užili svůj rej, koná se jejich každoroční samostatný průvod městem. Největší letošní rej čertů (Krampusů) se bude opět konat v rakouském Schladmingu. Již tradičně jde o největší přehlídku čertů nejen v celém Rakousku. Průvod městem ozdobí několik alegorických vozů kde budou k vidění celé skupiny pekelníků. Po skončení oficiálního průvodu se čerti vydávají na volný rej po městě a obsadí hospody. V tento čas začíná ten správný fotografický večer skoro až do půlnoci. To jsou teprve ty správná fotografická jatka!!!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento fotografický výlet je z hlediska fyzické náročnosti velmi jednoduchý než většina cest, které jezdíme po světě. Zvládnete ji v pohodě! Na všechna místa vás dovezeme autem a vám stačí jen vystoupit a fotit.

O co se postaráme?

Celou oblast Schladmingu a především průvodu velmi dobře známe. Víme která místa na trase průvodu jsou ta nejlepší pro focení. Byli jsme zde fotit průvod již několikrát.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 2 990 Kč za osobu.

Cena obsahuje: automobilovou dopravu, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, 1 průvodce.

Cena neobsahuje: cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka, vstupné na průvod Krampusů ve Schladmingu.

Velikost zavazadel je omezena na menší kufr a batoh s fototechnikou. Cena je platná pro 1 osobu.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Minimální počet jsou 3 účastníci + průvodce. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob + průvodce.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme na jedinečný Krampuslauf do Schladmingu. je to největší průvod čertů široko daleko a nikde jinde neuvidíte takový čertovský rej. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena.

Den 1. (23. 11. 2024)

Brzy ráno odjezd z Prahy do rakouského Salzburgu přes České Budějovice. Zde si uděláme pauzu a podíváme se na adventní trh v centru města. Předpokládáme, že brzy odpoledne se přesuneme do Schladmingu abychom si zabrali ta nejlepší možná místa. Večer zde nebude moc k hnutí a je třeba si své místo obsadit a hlídat. 

Den 2. (24. 11. 2024)

Po vydatném večerním korzování a fotografování rozdováděných krampusů v ulicích městečka Schladming nás čeká cesta domů. Předpokládáme, že do Prahy se vrátíme v nedělních brzkých hodinách.

Berte, prosím, tento itinerář foto výletu jako předpokládaný. Program foto výletu může ovlivnit hlavně počasí. Máme pro Vás připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na všechna zajímavá místa. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější místa a vytvořit Vám podmínky pro pořízení nejlepších fotografií především Krampusů. 

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na výlet – “Rakousko – Schladming, Krampuslauf”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotovýlet chcete absolvovat (vyžadováno)

  Rakousko – Hallstatt a DachsteinČesko – Jizerské hory, Černý potok a SmědáRakousko – Schladming, Krampuslauf

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.