Provence 2025 – Levandule, kam se podíváš

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Na začátku července míříme opět za další zajímavou a jedinečnou fotografickou expedicí. Pro tentokrát však zůstáváme na evropském kontinentu. Naším cílem je jihofrancouzská oblast CamarqueProvence se svými typickými městečky, salinami a hlavně s lány levandule. V termínu 29. 6. – 6. 7. 2022 projedeme nejzajímavější části venkova v oblasti Camarque, několik významných památek v oblasti Provence a hlavně nejhezčí pole levandule z celé oblasti nedaleko Valensole a Riez. Vydejte se s námi prožít fotografické žně plné přírodních krás s nezaměnitelnou vůní levandule a místních pochutin, lidí, architektury a dalších krás.

Na nejideálnější část začínajícího léta jsme pro Vás opět vybrali ta nejfotogeničtější místa a scenérie oblasti Camarque a Provence. Budete mít možnost fotit dech beroucí záběry salin na pobřeží Středozemního moře, kterým vévodí mohutný maják a byly neodolatelnou inspirací pro malíře Van Gogha, a několik významných památek zapsaných na Seznamu UNESCO v době, kdy tam nebudou turistické davy. K tomu Vám přidáme, malé vesničky a městečka rozprostírající se u modrofialových polí levandule v kombinaci s vinnou révou a žlutým obilím. Na závěr cesty navštívíme několik nejznámějších polí s levandulí, která bude v plném květu. Vaše snímky z těchto polí budou dokreslovat malebné domky a solitérní stromy.

Krajina oblasti Camarque a Provence je malebná, místy dramatická a zároveň pohádkově krásná. Fotografické příležitosti jsou zde takřka neomezené. Nejtěžší bude pro Vás rozhodování, který námět si zaslouží Vaši pozornost dříve. Letní počasí dokáže během dne zcela změnit světelnou atmosféru a výsledný dojem z fotografií. Člověk může nabýt dojmu až optické iluze, protože krajina nabízí stále další a další neuvěřitelné fotografické motivy. Zároveň je možné zde uplatnit objektivy všech ohniskových vzdáleností od těch nejširších až po teleobjektivy.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může mnohé naučit. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny jižní Francie. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, kteří fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře zmapovanou z několika předchozích cest a víme, kam přesně má smysl jet, kde a kdy fotit. Chceme s Vámi navštívit ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování, leteckou dopravu, místní dopravu velkým autem, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků. 

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 39 880 Kč za osobu.

Cena obsahuje – všechny taxy, poplatky, dopravu v místě, ubytování se snídaní, program dle rozpisu, průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Marseille – Praha za cca 5 000 Kč*

(Letenky Vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště: např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další). *Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. 

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 3. 2022. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč do 14 dnů po objednání.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Bonusy aneb za co ušetříte

Každý účastník může využívat bez omezení kompletní fotografickou techniku Canon, kterou disponujeme, a kterou povezeme s sebou. Dále můžete využívat výpočetní techniku Apple, velký HDD na ukládání snímků, odborné rady a konzultace.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které prezentují své nabídky jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že na sebe navzájem počkáme a zastavíme na všech zajímavých místech.

Minimalizujeme časové ztráty v podobě dlouhých a nesmyslných přejezdů, abyste mohli maximum času věnovat své zálibě – focení! Fotit budete v ideálních časech a při podmínkách, kdy Vaše snímky získají tu správnou atmosféru. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny Camarque a Provence s přírodními krásami, které oblasti nabízí. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který zde byl již fotit několikrát. Pomůže a poradí Vám s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Stačí se jen zeptat… Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (29. 6. 2022)

Odlet z Prahy do Marseille. Po příletu vyzvedneme naše auto a vydáme se na cestu. Dnešním cílem je nedaleké městečko Fos-sur-Mer přímo na pobřeží Středozemního moře, které bude již vyhřáté pro koupání.

Den 2.

Po vydatném odpočinku a spánku se vydáme do pobřežních salin a kanálů. Čeká nás několik zastávek v krajině, kde má každá salina jinou barvu. Budeme se pohybovat krajinou bez turistů, a proto bude na focení stále dost času. V pozdně odpoledních hodinách dojedeme k majáku Faraman. Vyfotíme si jej v době, kdy se již slunce sklání k západu. Poté se přesuneme do Arles.

Den 3.

Na celé dopoledne máme připraven fotografický program v centru Arles. Toto město je zapsáno na Seznamu památek UNESCO. Samozřejmě se podíváme do římské arény, která je v provozu dodnes. Vedle arény se nachází oblast římských vykopávek. Zvláštností je, že všichni archeologové používají tradiční náčiní a postupy pro rekonstrukci. Neuvidíte zde v činnosti žádné stavební kolečko nebo elektrické nářadí. Na oběd si zajdeme v centru do oblíbené restaurace Van Gogha. Odpoledne se přesuneme k další významné památce. Den ještě nekončí a večer nás čeká úžasný zážitek nočního focení nasvíceného Gardského mostu.

Den 4.

Dnes se naposledy zaměříme na fotografování památek ze Seznamu UNESCO. Kdo bude mít zájem, může jít fotit východ slunce na Gardský most a snídani si dá o něco později. Po ní se přesuneme do několik kilometrů vzdáleného Avignonu. Zdejší papežské sídlo a staré centrum města jsou ideální pro Street fotografii. Na ulicích potkáte zástupce etnik ze všech koutů světa a také zde bývá několik improvizovaných bleších trhů. Koupit se tady dá cokoliv od obrazů přes porcelán po staré lyže nebo katalog restaurací Michelin. Po setmění ještě pořídíme velmi luxusní fotky Papežského mostu.

Den 5.

Dnešní den bude věnován levanduli, architektuře a místní krajině. Nečekají nás žádné náročné přejezdy. Naše první zastávka se odehraje u kláštera Sénanque nedaleko Gordes. Výhled na klášter je přes levandulové pole a cisterciánští mniši Vám v klášterním obchůdku nabídnou z levandule téměř cokoli. Odpoledne vyjedeme nahoru na kopec do městečka Gordes. Zdejší uličky lákají k pomalému toulání a focení. Na okraji městečka je úchvatná vyhlídka vhodná k focení celkového panoramatu v podvečerním slunci s okolními levandulovými poli a vinicemi. Nenecháme rovněž zahálet naše chuťové buňky a ochutnáme několik místních specialit.

Den 6.

Během dopoledne pojedeme okolo vinic, žlutého obilí a samozřejmě polí s levandulí, která nás bude provázet bez ustání. Na několika místech uvidíte dubové sady s krasovými skalami. Po příjezdu do městečka Sault zajdeme na místní tržiště. Zde nás čeká další ochutnávka Street focení. Pozdě odpoledne zastavíme v městečku Saint-Michel-l’Observatoire. Je vystavěno na malebném kopci s větrným mlýnem a observatoří. Cílem dnešního dne je Manosque. Vzdušnou čarou se posuneme pouze o pár kilometrů, ale zabere nám to celý den.

Den 7.

Budíček bude dnes velmi brzy, ještě za tmy. Vyjedeme na náhorní plošinu u Valensolle, kde se nacházejí ty nejhezčí pole s levandulí. Musíme zde být velmi brzy. Po rozednění uvidíte to, co nikde jinde na světě! Po našem focení sem začnou najíždět davy selfíčkářů a zájezdy z celého světa. V polích se budou předhánět kameramani a fotografové a budou se snažit zachytit ty nejlepší inscenované fotografie klientek, dětí a partnerů. Věřte nám, že se nebudete stačit divit, co je zde možné… Odpoledne a v podvečer budeme fotit levandulové pole v okolí městečka Riez. Poté se vrátíme do Manosque.

Den 8. (6. 7. 2022)

Naše fotografické putování po oblasti Camarque a Provence bohužel končí. Po poledni přijedeme zpět na letiště v Marseille, odevzdáme auto a odbavíme zavazadla na let do Prahy. Po příletu na naše domovské letiště fotoexpedice za krásou levandule končí. Nebojte, již máme pro Vás připraveny další nové foto expedice!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami. Veškerý program v oblastech Camarque a Provence jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz

 

Objednací formulář – ” Provence “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.