Pouště Egypta – 2021

Počet míst / přihlášených: 9 / 7

Na začátku dubna 6. – 13. 4. 2021 se opět vydáme na místa, kde jsme v roce 2008 začali s našimi fotografickými cestami. Čeká nás fotografická expedice do dvou velmi zajímavých pouští uprostřed Egypta. Cílem je tentokrát National Park The White Desert a Black Desert. Obě pouště nabízejí návštěvníkům nespočet míst se skvělým focením, zvláště brzy ráno a v podvečer. S našimi terénními vozidly se dostaneme do míst, kde jsou k focení panenské písečné duny a také zajímavé vápencové skulptury, které vytvážela přírody po miliony let. Čeká nás jedinečné písečné dobrodružství se zajímavým focením v krajině plné neskutečných barev a hvězdné oblohy, pro kterou bude ideální období.

Egypt je u nás spíše vnímán jako typická dovolenková destinace s plážemi na břehu Rudého moře. Vás čeká pobyt v divokých pouštích s možným koupáním v úžasných termálních pramenech. Během této naší cesty máme v plánu ještě navštívit mimo národní park Bílá poušť a Černá poušť východní okraj největší pouště světa Sahary a pokud nám to čas trochu dovolí, věhlasný areál pyramid v Gíze na okraji egyptského hlavního města Káhira.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce výtečné fotografie z jedinečných míst, jako je tato část naší přírody. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou jedinečné. Maximální čas je díky velikosti skupiny a našim zkušenostem věnován této činnosti.

Díky velmi omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která ve standardní „cestovkové“ skupině není možná. Nemusíte mít strach, že byste to fyzicky nezvládli. Budeme mít s sebou velká terénní vozidla, se kterými se dostaneme vždy na místo focení a kuchaře, který se postará o naše chuťové buňky.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou. Jedeme sem fotografovat podruhé a z minulé cesty jsme přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Zajistíme ubytování v dobrém hotelu v Káhiře a v poušti nám naši řidiči vždy vybudují camp se stany s veškerým možným komfortem. Postaráme se o všechna povolení, taxy a poplatky.

Dále Vám poskytneme odborné rady na místě s technikou a fotografováním. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskuzi nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 34 400 Kč za osobu

Cena obsahuje – ubytování v hotelu se snídaní a doprava v místě. Po dobu pobytu v poušti bude mít každý účastník stan se spacákem, s plnou penzí a nealko nápoji. Ve výpravě budeme mít místního kuchaře, který se o nás postará. Dále jsou v ceně všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu a průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Káhira – Praha za 9 500 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není vízum, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 1. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Podmínka realizace cesty – minimálně 4 účastníci

Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob + průvodce.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. A tím je focení a poznávání. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné pouštní krajiny středního Egypta. Všichni účastníci obdrží před cestou podrobný katalog. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena. Po většinu cesty se budeme pohybovat na místech, kde nás nebudou ostatní turisté omezovat. Díky tomu budete mít neomezené možnosti fotit za těch nejideálnějších podmínek brzy ráno, pozdě večer a v noci!

Den 1. (6. 4. 2021)

Podle aktuálního letového řádu odletíme do hlavního města Egypta – Káhiry. Pokud přiletíme brzy, ještě v podvečer se vydáme na staré tržiště v centru města ulovit nějaké street fotky. Zdejší prodavači jsou velmi přívětiví a fotit se tady dá na každém metru.

Den 2.

Po vydatné brzké snídani naložíme naše zavazadla do přistaveného minibusu a vydáme se na jih do pouštní oázy Bahariya. Tady po krátkém odpočinku přesedneme do našich terénních aut, která nás budou provázet pouští. Pozdě odpoledne dorazíme na první místo v NP The White Desert, kde budeme mít náš camp. Zatímco nám bude kuchař chystat večeři, vydáme se na první focení. Večerní vápencové skulptury vypadají velmi zajímavě.

Den 3.

Kdo chce zajímavé fotky, bude mít dnes časný budíček okolo páté hodiny ráno. Hned pár metrů od campu budeme fotit zdejší krajinu s pískem a roztodivnými skalami. Okolo deváté hodiny po focení zasedneme k vydatné pouštní snídani. Po ní se vydáme na průzkum parku. Předpokládáme, že se dnes dostaneme ke Kristal Mountain. Tato krystalová hora má velmi fotogenické skalní okno. Večer budeme mít camp na jiném místě parku, kde budou k vidění úplně jiné scenérie. Pro zájemce připravíme noční focení oblohy, protože zdejší lokalita není zatížena světelným smogem.

Den 4.

Brzy ráno nás čeká další focení písečných dun a vápencových pozůstatků bývalého dna moře, které pokrývalo kdysi dávno celou oblast NP The White Desert. Po snídani nasedneme do aut a vydáme se za pravými velkými písečnými dunami. Pokud nám to bude časově vycházet, zastavíme se cestou v nedalekých termálních pramenech na koupání. Odpoledne si zkusíme pravou Off-Road jízdu po písku a vylezeme si na tyto duny pro super podvečerní fotky. Po západu slunce si můžeme opět hrát s focením noční oblohy.

Den 5.

Po ranní procházce a focení východu slunce na hraně některé duny se přesuneme do další části NP The White Desert. Pro dnešek nás bude čekat opět písek a skalní masivy o velikosti deseti až dvaceti podlažních domů. Naše auta a camp budou pod skalami vypadat jako trpaslíci. Největší část vedra přečkáme ve stínu pod skalním převisem. Odpoledne si vybereme místo pro další camp. A než nám kuchař připraví něco dobrého na zub, budeme opět fotit. Nebojte, tady je toho k focení tolik, že nebudete vědět, na co se zaměřit dříve.

Den 6.

Máme tady poslední den pobytu v poušti. Po focení dalšího východu slunce na skalách a snídani se vydáme zpět na sever. Naše výprava ještě nekončí! V polovině cesty zpět do oázy Bahariya je Black Desert. Ta je úplně jiná a v podvečerním světle vypadá až neskutečně. Vybereme si pohodlné místo pro náš camp a strávíme zde poslední noc v poušti s focením.

Den 7.

Po návratu do Káhiry by nám ještě měl zůstat dostatek času na návštěvu areálu egyptských pyramid v Gíze. Tento areál pyramid na předměstí je zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Večer strávíme v pohodlném hotelu nedaleko letiště.

Den 8. (13. 4. 2021)

Máme tady úplně poslední den našeho putování. Během dopoledne bychom měli mít ještě čas na odpočinek u hotelového bazénu. Odpoledne odletíme podle letového řádu zpět do Prahy.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář naší fotoexpedice jako předpokládaný. Program cesty budou ovlivňovat hlavně fotografické zastávky. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ NP The White Desert a Black Desert podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií z této úžasné severoafrické země. 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


 

Stáhnout průvodce expedice

 


Objednací formulář – ” Pouště Egypta – 2021 “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.