Omán – perla Orientu

Počet míst / přihlášených: 8 / 1

Během pozdního podzimu v termínu 12.–22. 11. 2024 si s námi můžete připadat jako Šeherezády nebo vlci pouště. Opět míříme do úžasného a velmi přátelského Ománu. Jedeme na východní cíp Arabského poloostrova, kde se rozprostírá země, která je k turistům přívětivá, bezpečná a neskutečně malebná. Čekají Vás opravdové fotografické žně plné přírodních krás, barev, vůní a mnoha dalšího.

Naším cílem je pouštní perla ležící na pobřeží Arabského moře a Ománského zálivu. Sultanát Omán je moderní arabskou zemí, která není odlidštěná jako Dubaj a Abu Dhabi. Všechny moderní prvky země jsou skloubeny se starým orientem, jak jen to jde. Zdejší obyvatelé velmi rádi vidí turisty a jsou na ně příjemní. Všichni se snaží být dobrými hostiteli tak, jak to přikazuje muslimské náboženství. Trasu jsme navrhli podle naší mapovací cesty s maximální pečlivostí, aby byla opět zajímavá, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Budete mít možnost fotografovat neskutečně fotogenickou pouštní krajinu bez světelného smogu a skalní formace s palmami. Čekají na Vás okouzlující architektonické skvosty v podobě pevností v Nazwá a Bat. V hlavním městě Muscat se podíváte do mešity sultána Kábuse, jež patří mezi ty nejhezčí, které jsme s klienty navštívili. Projdeme se společně minimálně dvěma velkými tržišti s všemožnými výrobky a také neopomeneme navštívit burzu živých koz a domácího dobytka ve městě Ibrí, kde si užijete street fotografii dotaženou k dokonalosti a okusíte všechny možné vůně země. 

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může mnohé naučit. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat neotřelé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny Sultanátu Omán. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší.

Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že „s kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, kteří fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.“

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře zmapovanou z předchozí cesty a víme, kam přesně má smysl jet, kde a kdy fotit. Chceme s Vámi navštívit ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování, leteckou dopravu, místní dopravu velkými terénními auty, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 48 980 Kč za osobu.

Cena zahrnuje – všechny taxy, poplatky, dopravu v místě, ubytování se snídaní, 1x ubytování v poušti s polopenzí, program dle rozpisu, průvodce.

Cena nezahrnuje – letenku Economy Praha – Muscat – Praha za cca 15 000 Kč.*

(Letenky Vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a kontaktujte nás. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště: např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další). *Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 6. 2024. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Bonusy aneb za co ušetříte

Každý účastník může využívat bez omezení kompletní fotografickou techniku Canon a Manfrotto, kterou disponujeme, a kterou povezeme s sebou. Dále můžete využívat výpočetní techniku Apple, velký HDD na ukládání snímků, odborné rady a konzultace.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které prezentují své nabídky jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že na sebe navzájem počkáme a zastavíme na všech zajímavých místech.

Minimalizujeme časové ztráty v podobě dlouhých a nesmyslných přejezdů, abyste mohli maximum času věnovat své zálibě – focení! Fotit budete nejčastěji v ideálních časech a při podmínkách, kdy Vaše snímky získají tu správnou atmosféru. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je abyste si pořídili jedinečné snímky neskutečné krajiny Wahiba Desert a východního cípu Arabského poloostrova s přírodními krásami, které oblasti nabízí. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který zde již byl fotit. Pomůže a poradí vám s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Stačí se jen zeptat… Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají dlouholetá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (12. 11. 2024)

Odlet z Prahy do Muscatu. Na letišti vyzvedneme velká terénní vozidla a přesuneme se do hotelu.

Den 2.

Druhý den naší cesty bude ve znamení přesunu na východ. Zastavíme se ve starobylém rybářském městě Quriyat. Další pozoruhodnou zastávkou bude Wadi al Shab. Jedná se o kaňon s tyrkysovou řekou plnou přírodních bazénů, převisů a jeskyní. Večer dorazíme do poklidného města Súr na východě poloostrova.

Den 3.

Kdo bude chtít lenošit, může zůstat celý den na hotelové pláži a koupat se v průzračně čistém moři. S ostatními se vydáme do hor Jebel Khadar za poznáváním života místních obyvatel. Čeká nás hezká jeskyně a několik malých vesniček na místech, kde byste je rozhodně nečekali. Pokud budeme mít odpoledne čas, zastavíme se v dalším nádherném údolí Wadi Tiwi. Zde si našla cestu další řeka zaříznutá do skalního masivu. Večer Vám nabídneme procházku a focení večerní atmosféry města Súr.

Den 4.

Po vydatné snídani se vydáme úplně na východní cíp Arabského poloostrova do Ras al Hadd. Tady byla vybudována významná pevnost a také zde navštívíme skvostnou želví zátoku, kde nás potěší zastávka na koupání. Na oběd se zastavíme v malém městečku Asaylah, kde vaří v několika místních restauracích neskutečně výtečné skopové a hovězí. V podvečer dorazíme do pouště Wahiba, kde nás nemine nocleh a focení polodivokých velbloudů uprostřed oranžových písečných dun. Pro zájemce máme připraveno noční focení oblohy. Pár desítek metrů od campu jsou připraveny dokonalé fotografické podmínky.

Den 5.

Po brzkém budíčku a skvělém focení východu slunce v poušti si dáme pravou arabskou snídani a našimi auty se vydáme do sousedního údolí fotografovat další polodivoké velbloudy, písečné duny a stromy rostoucí přímo z oranžového písku. V podvečer se vrátíme na hlavní silnici a dojedeme do města Nazwá.

Den 6. a 7.

Nazwá se pro nás stane místem, kde zastavíme a budeme podrobně prozkoumávat okolí. V okolí města je několik významných lokalit ze seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi ně patří pevnost Bahla a také závlahový systém Falaj. Tento závlahový systém je starý přes 2000 let a stále je funkční. Přímo ve městě láká krásný a velmi významný trh s keramikou, kořením, ovocem, oblečením a místními specialitami. Ani celý den by nám na něj nestačil…

Den 8.

Z Nazwá se budeme snažit vyrazit velmi brzy, abychom stihli kozí trh v Ibrí. Pokud chcete vidět arabský trh zvířat, je toto nejlepší možnost. Někteří místní farmáři se snaží draze prodat domácí zvířata a jiní je chtějí levně koupit. Čeká Vás dohadování, výkřiky, licitování a nakonec spokojené úsměvy obou stran při uzavření obchodu. Další dnešní zastávkou bude předislámská pevnost ve vesnici Bat. Tato pevnost je rovněž zapsána na Seznamu UNESCO. Do večera projedeme úžasné hory až do města Sohar na pobřeží moře.

Den 9.

Naše cesta se blíží pomalu ke konci, ale nezoufejte. Hned ráno jdeme fotit na rybí trh v Sohar. Místní rybáři a prodejci jsou velmi milí a rádi pózují s úlovky, jen tak z radosti. K vidění jsou tady, mimo jiných ryb, tuňáci neskutečných velikostí. Odpoledne dorazíme zpět do Muscatu a v podvečer Vám nabídneme další street focení v Old Souk. Je to velká tržnice, která zabírá celou městskou čtvrť. Koupit zde můžete cokoli od lepicí pásky až po lampy a velmi ceněné tepané dýky.

Den 10.

Hned po snídani se vydáme na jedinečnou prohlídku do velké mešity. Mešitou Sultána Kábuse budete naprosto uchváceni! Přes horké poledne se schováme v sultánově paláci a dalších přístupných památkách města. V podvečer navštívíme ještě další část Old Souk. Z něj se bohužel vydáme na letiště, abychom odevzdali auta a pozdě v noci odletěli do Evropy.

Den 11. (22. 11. 2024)

Okolo poledne přistaneme na letišti Praha-Ruzyně a tato jedinečná výprava pro nás skončí.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií z arabské perly Ománu. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami. Celý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz

 

Objednací formulář – “Omán”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.