Nejlepší národní parky Středozápadu USA – 2020

Z důvodu coronavirovirové pandemie je cesta zrušena

Fotografické výpravy do USA se v našem podání staly pojmem. Jako každý rok i v roce 2020 míříme opět do fotografického ráje na zemi. V termínu 17. 6.-1. 7. 2020 vyrážíme do Las Vegas ve státě Nevada. Odtud pojedeme přes ty nejhezčí národní parky na Středorozápadě USA včetně legendárních parků Zion a Yellowstone. Čekají nás opravdové fotografické žně plné přírodních krás, zvěře, a mnoho dalšího.

Na naprosto nejlepší část přelomu jara a léta jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Trasa je navržena s maximální pečlivostí, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Budete mít možnost fotografovat spoustu zvěře ve volné přírodě, krajinu a zajímavé přírodní skvosty. Pro opravdové fajnšmekry jsme připravili velmi zvláštní zážitek.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, nebo jak jezdí mnohé CK na „cestu s fotografem“, ale jsme výprava fotografů. Maximální možný čas je na této cestě věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme vám tak, aby vaše výsledky byly co nejlepší. Na této cestě jsme všichni na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře prozkoumanou a víme, kdy a kam má smysl jet a fotit zde. Byli jsme tady již s několika výpravami fotografů. První cestu do těchto parků jsme podnikli v roce 2008. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích. Dále leteckou dopravu, zapůjčení aut a starost o veškeré platby vstupů, povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 68 350 Kč za osobu

Cena obsahuje – v ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky za trajekt, vstupné do parků, ubytování v hotelích a motelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje – vyřízení víza do USA v rámci systému ESTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. Letenka Economy Praha – Las Vegas, Salt Lake City – Praha za 21 600 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. *Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 2. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který Vám pomůže a poradí s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (17. 6. 2020)

Odlet z Prahy do Las Vegas. Vyzvedneme vozidla a ubytujeme se v hotelu v oblasti Stripu. Večer se vydáme na focení hlavní ulice ve městě hříchu. Projdeme okolo Eiffelovy věže a určitě zastavíme u zpívající fontány.

Den 2.

Brzy ráno přejedeme do nevelkého, ale velmi zajímavého a fotogenického Valley of Fire State Park. Je zde několik úžasných míst, které jsou vhodné pro zastavení. Odpoledne se na naší cestě zastavíme ve Snow Canyon State Park. Při jedné z minulých cest jsme zde strávili celý den, aniž bychom zvládli park projet a vyfotografovat všechny zajímavosti. Večer pak dorazíme do Springdale, které bude pro nás výchozím místem pro Zion National Park.

Den 3.

Dnešní den máme na programu pouze NP Zion. Auto necháme u návštěvnického centra a vydáme se do nejlepší části parku autobusem na celé dopoledne. Odpoledne vyjedeme nad tunel do oblasti barevných skal, vodopádů a neskutečně barevných scenérií. Zůstaneme tady až do západu slunce, kdy mají všudepřítomné skály správné barvy.

Den 4.

Ráno se vydáme opět do parku fotit ještě před východem slunce. Po snídani nás čeká krátký trek na vyhlídku u tunelu. Slunce budeme mít za zády a jeho paprsky budou modelovat hlavní část hlubokého údolí. Po odjezdu z parku se zastavíme na nedaleké farmě, kde chovají početné stádo bizonů. Odpoledne nás čeká přejezd k NP Bryce Canyon se zastávkou a procházkou v Red Canyon.

Den 5.

Na dnešní den máme v plánu pouze NP Bryce Canyon. Nudit se rozhodně nebudeme. Hned za vjezdem do parku nás čeká jedinečný Sunrise Point. Z něj se vydáme na další malý trek skrz údolí mezi věže. Po fotografické procházce projedeme celý park na jeho nejvyšší místo Rainbow Point. Cestou budeme fotit místní jeleny a antilopy. V podvečer se zastavíme pro fotografie západu slunce na Sunset Point.

Den 6.

Dopoledne nás čeká přejezd po scénické silnici č. 12. Za městečkem Escalantenás čeká velmi zvláštní krajina s vodopádem Lower Calf Creek Falls. Po focení a procházce pojedeme po hřebeni, který má šířku 20 metrů a na obě strany se rozprostírá údolí s kopečky z velmi barevných skal. Uprostřed této krajiny nás čeká zastávka ve velmi zvláštní kavárně, kde mají výborné espresso. Odpoledne nás čeká okruh po NP Capitol Reef s jeleny, husami a další zvěří.

Den 7.

Nocovat budeme v rámci parku a tak máme opět možnost fotit ještě před východem slunce. Zdejší červenobílé skály jsou odlišné proti všem jiným místům a když se do nich opře vycházející slunce, vypadají, jako by hořely. Po snídani se vydáme co nejrychleji na sever do města Park City. To je známé díky zimní olympiádě, která zde byla a také díky obrovskému outletu s oblečením, který tady je. Odpoledne si dáme trochu odpočinku v nedalekém hotelu s bazénem nebo s možností nákupu. Výběr značek a ceny jsou něco, o čem se nám u nás v ČR ani nezdá.

Den 8.

Po vydatném spánku a snídani se vydáme dál na sever. Projedeme zajímavou krajinou okolo Bear Lake a Mud Lake. V Paříži se zastavíme na kávu s dortíkem a budeme pokračovat k Jacksonu, který je vstupní branou do NP Grand Teton. Krajina okolo města je již tak fotogenická, že budeme mít co dělat, abychom přijeli do hotelu v rozumnou dobu.

Den 9.

Během dne projedeme NP Grand Teton a přenocujeme opět v Jacksonu. Program v parku bude tak pestrý, že se sem ani nevejde všechno to, co zde můžeme fotit. Jezero u Jacksonu je plné ptáků a na otevřených plochách budeme vyhlížet losy, bizony, vlky a další velkou zvěř. Kdo bude mít málo focení, může se večer vydat na procházku městem. Náměstí a přilehlé ulice jsou velmi malebné a lákají k večernímu toulání a focení.

Den 10.

Dá se říci, že nás čeká pouze krátký přejezd do West Yellowstone, u hranice stejnojmenného parku Yellowstone NP, který patří mezi perly seznamu UNESCO. Ten nám zabere celý den. Zastavíme především na lokalitě Old Faithfula u Grand Prismatic Spring. Závěrky našich fotoaparátů se nezastaví a můžete se těšit na neskutečné barvy geotermálních polí. V nedávné době se tady otevřela nová pěší trasa s vyhlídkou a tak se na ni vydáme. Stojí to rozhodně za to!

Pro zájemce jsme připravili fakultativní netradiční zážitek v podobě vyhlídkového letu nad NP Yellowstone. Posadíme vás do menšího letadla, které se s vámi proletí nad těmi nejhezčími místy parku. Během asi 1,5hodinového letu uvidíte celý park z ptačí perspektivy a získáte velmi netradiční fotky této jedinečné perly.

Den 11.-12.

Vždy brzy ráno se vydáme z našeho ubytování do parku. Yellowstone NP je tak rozsáhlý a jedinečný, že tady můžeme strávit více než týden, natož několik dnů. Vybereme si ta nejlepší místa na focení u Grand Canyonu, kde se projdeme okolo řeky Yellowstone. Před obědem se ještě zastavíme na nejoblíbenější lokalitě pro stáda bizonů u bahenních sopek. Druhý den prozkoumáme severní část parku včetně významné lokality Mammoth Hot Springs. Zdejší kaskády termální vody a čerstvou trávu milují především jeleni, kteří se nerušeně pohybují mezi chodci a auty.

Den 13.

Ráno si dáme v našem hotelu ve West Yellowstone pořádnou snídani a vydáme se zpět na jih. Cestou nás čeká zastávka v Harriman State Park. Během odpoledne přijedeme do oblasti velkých solných jezer a máme v plánu se podívat na Spiral Jetty, případně další zajímavá místa v okolí.

Den 14.-15. (1. 7. 2020)

Po vydatném a dlouhém spánku dobalíme naše cestovní zavazadla a přes centrum Salt Lake City se přesuneme na letiště. Tady odevzdáme naše auto a odletíme odpoledním letem zpět do Evropy. Do Prahy dorazíme následující den okolo poledne.

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.czObjednací formulář – “Nejlepší národní parky Středozápadu USA – 2020”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.