Mauricius a Réunion – Perly Indického oceánu

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

V listopadu 2021 se opět vydáváme po čtyřleté přestávce na 16 denní foto expedici do pravého exotického ráje na Zemi. Navštívíme jedinečné perly Indického oceánu – ostrovy MAURICIUS a RÉUNION. Přestože leží vedle sebe, jsou natolik odlišné, jak jen mohou být. Čekají Vás opravdové fotografické žně plné přírodních krás, vodopády, aktivní sopka a doufáme, že i tekoucí láva. Dalšími magnety jsou místní zvěř a samozřejmě lidé.

Na období nevlídného českého podzimu 2.–17. 11. 2021 jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie v západní části Indického oceánu. Oba ostrovy se nacházejí v tropickém pásmu u obratníku Kozoroha a během naší cesty bude vrcholit jarní období. Pro naši výpravu to bude nejlepší doba, protože Vás nebude tolik obtěžovat vysoká vzdušná vlhkost (ve vnitrozemí 70–80% ). V tomto období pokvete naprostá většina květin a příroda se bude topit v záplavě barev. Trasu jsme navrhli s maximální pečlivostí, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů.

Budete mít možnost fotografovat zvířata ve volné přírodě ,(např. želvy sloní), mnoho tropických květin nejen v botanické zahradě Pamplemousses, zdejší krajinu, zajímavá hlavní města ostrovů: Port Louis a St. Denis. Navštívíme několik významných vodopádů a sopek. Na Réunionu samozřejmě nevynecháme aktivní lávové pole a pokusíme se v podvečer zachytit proudy tekoucí lávy. Pro opravdové fajnšmekry jsme připravili neobvyklý zážitek. Posadíme 3 fotografy do malého letadla a proletíme se nad aktivní sopkou Piton de la Fournaise. Z letadla budete mít celou kalderu sopky a okolní krajinu jako na dlani. Kdo nebude mít odvahu na tento let, vydá se s naším průvodcem a lektorem nahoru autem. Východ slunce na vrcholu kuželu je velmi silný zážitek, to nám věřte!

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Po celou dobu naší foto expedice budete součástí pohodové party fotografů, která Vás leccos naučí. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat zajímavé zážitky a jedinečné fotografie z nádherných koutů naší planety, snímky zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle a za technických podmínek, které Vám nabídneme právě my. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že „s námi nestojí na druhé koleji“!

O co se postaráme?

Celou trasu foto expedice máme velmi dobře projetou a nafocenou. Víme, kam má smysl jet, kde se zastavit na focení a v jaký čas. Během našich minulých cest jsme pro Vás nalezli ta nejlepší místa pro jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování se snídaní v hotelech nedaleko těch nejlepších fotografických lokalit, dopravu, postaráme se o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 3 789 USD za osobu (směnný kurz bude při vystavení smlouvy přepočítán na Kč)

Cena zahrnuje – kompletní automobilovou dopravu a přeletovou letenku MauriciusRéunion. V ceně jsou započítány taxy, poplatky, vstupné do národních parků a ubytování v penzionech a hotelech 3* se snídaní, v pohodlných dvoulůžkových pokojích a WIFI. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Cena nezahrnuje – letenku Economy Praha – Mauricius, Réunion – Praha za 880 USD* (letenky Vám rádi zajistíme).

Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a kontaktujte nás. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště (např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další). Dále v ceně není zahrnuto cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 7. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 200 USD po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Vždy se snažíme zachovat osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům a ani na této cestě to nebude jinak. Počet účastníků je omezen na 8 osob. Této cesty se mohou účastnit i nefotografové. Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd CK s fotografem, ale jedeme v malé skupině na foto expedici jako parta lidí, kterou spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstává vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat nebo kochat se a ostatní na Vás mají čekat. Na každé cestě pro Vás připravujeme špičkový osobní servis, na kterém si zakládáme. Program cesty máme plně přizpůsobený potřebám fotografů, budeme na sebe vzájemně čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Proto jsme na naší foto expedici. Naším cílem je pořídit s Vámi naprosto jedinečné snímky. Žije zde mnoho divoké zvěře a na každém kilometru na nás budou čekat okouzlující přírodní krásy. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství.

Den 1.–2.

Odpoledne se sejdeme na Letišti Praha-Ruzyně a odletíme přes Paříž do mauricijského města Mahébourg. Po příletu vyzvedneme auta a přejedeme do hotelu na jihozápadním pobřeží ostrova, kde nás čeká odpočinek u hotelového bazénu nebo u moře.

Den 3.

Máme před sebou dlouhé celodenní putování s mnoha zastávkami. Zastavíme se na několika úchvatných útesech jižního pobřeží, abychom získali první snímky, neopomeneme zdokumentovat čajovníkové plantáže v kopcích nad jižním pobřežím. Odpoledne máme vyhrazeno pro sloní želvy v La Vanille Nature Park. Zdejší želvy se pohybují volně, a proto nikomu nebudou ve výhledu překážet mříže ani jiné překážky. Ubytováni budeme v blízkosti stolové hory Le Morne, jejíž okolí je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Kdo bude mít zájem, v podvečer vyrazíme fotit laguny a okolní pláže.

Den 4.

Dnes se budeme pohybovat spíše ve výšinách. Čeká nás vodopád Chamarel, 7 barev země, přírodní rezervace Black River se svými vodopády a hinduistické posvátné jezero Grand Bassin. Večer strávíme v horách uprostřed ostrova s výhledy na prastaré vulkány.

Den 5.

Brzy ráno se vydáme do Královské botanické zahrady v Pampelmousses. Strávíme zde celý den a věřte, že se zde nebudeme nudit. Jedná se o jedno z nekrásnějších a nejzajímavějších míst celého ostrova. Pozdě odpoledne dorazíme do hlavního města republiky Mauricius Port Louis, kde zájemce čeká večerní focení přístavu se zakotvenými loděmi.

Den 6.

Po s nídani se budeme pohybovat a fotit v hlavním městě Port Louis. Podíváme se do velké pevnosti Citadel Fort Adelaide nedaleko hipodromu, odkud je úchvatný výhled. Ve městě během odpoledne zachytíme objektivem fotoaparátů nejen vysoké a honosné budovy ve finanční čtvrti, ale i chudou a obyčejnou část města. Večer nás čeká focení na městské promenádě.

Den 7.

Dnešek bude náročný a musíme se velmi dobře nasnídat! Čeká nás celodenní, náročné fotografování kaskád a vodopádů Tamarin. Budeme se pohybovat v relativně náročném terénu, ale výsledky budou stát za to. Auta na nás počkají nahoře nad kaskádou a každý se vydá pouze do míst, na jejichž zdolání budou stačit jeho síly. Kaskáda Tamarin nabízí několik malých i větších vodopádů. Není sice svou rozlehlostí největší, ale je úchvatná. Pokud bude někdo unaven, není nic jednoduššího než se osvěžit v tůních pod padajícími vodopády. Ale pozor, abyste nepřekáželi svým kolegům v záběrech!

Den 8.

Ráno se přesuneme na letiště Mahébourg, vrátíme auta a za necelou hodinu přeletíme na sousední ostrov Réunion. Tímto letem se vrátíme zpět do Evropy, respektive do Evropské unie. Ostrov Réunion je nejjižnější území Unie a Schengenského prostoru. Po zbytek dne můžete odpočívat na pláži nebo jet s ostatními fotit severozápadní pobřeží ostrova. Večer se budeme toulat starobylými uličkami hlavního města Saint-Denis.

Den 9.

Po vydatné kreolské snídani se vydáme do horského městečka Salazie. Po krátké zastávce budeme stoupat stále výše do přírodní rezervace Cirque de Salazie, která je součástí NP Réunion a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Čekají nás štíty vysoké přes 2500 m a nádherná příroda s nespočtem vodopádů a rychle se měnícím počasím. Pozdě odpoledne dorazíme do městečka Hell-Bourg.

Den 10.

Tento den nám nejvíce poslouží vlastní nohy. Vyšlápneme si na několik úchvatných vodopádů, z nichž asi nejznámější je Les Trois Cascades. Po návratu sjedeme na východní pobřeží do městečka Ste-Rose.

Den 11.

Ráno se zastavíme ve vesnici Piton Ste-Rose. Hned u silnice se nachází kostel stojící přímo ve starším lávovém poli. Tekoucí láva jej ušetřila a obtekla jej z obou stran až na pobřeží. Poté přejedeme do Anse des Cascades. Vodopády jsou zde na každém kroku a vytvářejí nezaměnitelné panorama. Odpoledne se zastavíme v hlavním lávovém poli pod sopkou Piton de la Fournaise. Je zajímavé vidět, jak se zdejší místní obyvatelé sžili s jedním z nejaktivnějších vulkánů na Zemi.

Den 12.

Dnes nás čeká další výjezd po prudké silnici za krásnými scenériemi. Vydáme se na cestu do horského městečka Cilaos. Projedeme nespočet zatáček, tunelů a pořídíme fotky na mnoha dechberoucích vyhlídkách. Večer nás čeká procházka po městečku, které je naprosto odlišné od ostatních městeček na ostrově.

Den 13.

Ráno se vydáme k okraji kaldery fotografovat východ slunce, je fascinující sledovat, jak paprsky začínají pronikat do sevřené kaldery v okolí Cilaos. Vrátíme se zpět na pozdní snídani a během odpoledne zamíříme na pobřeží. Cestou nás opět čeká bezpočet zajímavých míst k fotografování. Večer si odpočineme v malé zátoce s korálovým pískem v Bourg-Murat.

Den 14.

Vstávání bude dnes pro „spáče“ velmi kruté… Budíček zazvoní již ve 4 hodiny. Čeká nás cesta za východem slunce nad kalderou sopky Piton de la Fournaise ve výšce 2510 m. n. m. Ranní mraky nad kalderou jsou naprosto úžasné a především budeme mít možnost v klidu snímat jícen sopky za velmi rychle se měnícího počasí. Snídat budeme v místní restauraci po focení. Cestou dolů se zastavíme na dalších zajímavých místech, kde je krásně vidět sopečná činnost a bohatost zdejší přírody.

Někteří členové naší výpravy budou mít možná ranní program trochu odlišný. Sednou do malého letadla a budou mít možnost fotografovat jícen sopky z ptačí perspektivy.

Den 15.

Odpočinkový den v západní části ostrova. Jsou zde ty nejhezčí pláže a laguna s velkou korálovou bariérou. Kdo by měl pocit, že odpočinek u moře je zbytečný, nabídneme mu aktivní alternativy trávení volného času. Okolí pláží lemují pole, květiny a palmy.

Den 16.

Brzy ráno odlet do Paříže, kde přesedneme na spoj do ČR. Na letišti v Praze přistaneme pozdě večer.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte prosím tento itinerář foto expedice jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Jedeme sem v ideální fotografické sezóně, ale přece jen je to tropická oblast. Déšť může přijít kdykoliv a přijde! Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ ostrovů Mauricius a Réunion podle minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Mauricius a Réunion – Perly Indického oceánu”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.