Street foto – La Tomatina, Buñol

Počet míst / přihlášených: 6 / 0

Teplé srpnové počasí láká k vodě a odpočinku. Pro některé z nás již bude po dovolené s rodinou a malá vzpruha s trochou lehkého akčního focení by neškodila… Pokud si toto rovněž říkáte, je tato akce určena přesně pro Vás. Připravili jsme Vám dokonalý koktejl a podmínky pro naprosto skvělé focení a trochu toho vzrušení. Pojeďte s námi na náš speciální foto kurz Street. Naším cílem je španělské městečko Buñol a zde pořádaný ikonický festival neodmyslitelně spojený s rajčatovou bitvou – La Tomatina. Kurz se uskuteční v termínu 23.–26. 8. 2021.

Festival La Tomatina – první ročník se konal poslední srpnovou středu roku 1945, řada mladých lidí trávila spolu čas na náměstí v Buñol, aby se účastnila přehlídky postav Giants a Big-Heads. Mladí chlapci a muži se rozhodli zúčastnit přehlídky s hudebníky a obry. Nespoutané veselí a bujará nálada způsobily incident, při němž jedné z postav při této přehlídce upadla hlava. Do neopatrného účastníka se v záchvatu vzteku pustili někteří účastníci přehlídky, kteří nehleděli nalevo ani napravo. Nedaleko stál stánek se zeleninou, který se stal obětí vzteku rozzuřezeného davu. Lidé sebrali ze stánku všechna rajčata a házeli jimi po sobě.

Následující rok se někteří mladí lidé zapojili do předem naplánované bitvy a přivezli si z domu vlastní rajčata. Přestože policie bitvu rozehnala, stala se z rajčatových bojů každoroční tradice. V roce 1946 mladí lidé nevědomky stvořili novou tradici, která již po desetiletí oslovuje tisíce lidí. Na každoroční bitvu je použito více než 145 000 kg rajčat!

La Tomatina byla na počátku 50. let zakázána, ale zákaz nezastavil nadšené účastníky této akce, kteří byli zatýkáni. Místní obyvatelé proti tomuto zákazu protestovali dokud nebyla slavnost opět povolena s více účastníky a bouřlivějšími vášněmi. Slavnost byla poté znovu zrušena – až do roku 1957, kdy se na znamení protestu konala demostrace: pohřební průvod, při němž obyvatelé nesli v ulicích města rakev uvnitř s obrovským rajčetem. Jednalo se o demonstraci, při níž obyvatelé nosili rakev s obrovským rajčetem uvnitř. Průvod na jeho cestě doprovázela kapela, která hrála pohřební pochody. Protest byl úspěšný. Festival La Tomatina byl konečně povolen a stal se oficiálním festivalem.

Kdo by neměl na tomto kurzu chybět?

Pokud máte rádi street focení a chcete absolvovat foto kurz street během jedinečné bitvy, je tato akce přesně pro Vás. Mimo to Vás čeká velká pouliční party, focení architektury a příjemné letní teploty nedaleké východošpanělské metropole Valencie. Na své si přijdou začátečníci i velmi pokročilí fotografové. Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherného místa naší země, památek a krajiny, je vítán. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte, nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém kurzu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme začátečníkům a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. 

Pokud nevlastníte zrcadlovku, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem nebo s mobilem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento fotografický kurz je z hlediska fyzické náročnosti trochu jiný než naše ostatní akce, které pořádáme. Na místa focení se přesuneme autem. Stačí si jen stoupnout ke kraji chodníku a můžete fotit. Musíte počítat s možností, že nějaké to rajče může „označkovat“ i Vás!

O co se postaráme?

Španělskou metropoli Valencia a nedaleké městečko Buñol kam jedeme, známe a víme, kde jsou ta nejlepší místa k focení této bitvy.

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu je 7 490 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, uhrazení všech tax a poplatků, program dle rozpisu, služby lektora.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pomůžeme Vám najít nejlepší variantu, abyste mohli letět z jakéhokoli jiného preferovaného letiště, např. VIE, MUC, FRA, KTW a další.

Cena nezahrnuje: cestovní, zdravotní pojištění a pojištění storna ze strany účastníka. Cena letenky z Prahy v době vyhlášení kurzu je cca 2 800 Kč. Z letiště Vídeň se cena pohybuje okolo 70 EUR. Všem zájemcům o tento kurz pomůžeme se zajištěním dopravy. Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 3 000 Kč do 14 dnů po objednání. Ubytování je předrezervováno ve velmi kvalitním apartmánu pro 6 osob. Součástí apartmánu jsou 3 ložnice, kuchyň a obývací pokoj. Nachází se nedaleko pobřeží Středozemního moře. Cena 5 750 Kč je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům při tomto jedinečném kurzu, je počet účastníků omezen na 5 osob + lektor.

Proč s námi jet?

Foto kurzu a případné bitvy se účastní skupina lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili, co fotografovat a jak! Proto jedeme na nádherný festival La Tomatina do městečka Buñol nedaleko Valencie. Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování potřebujete, ba právě naopak. Jedeme se sem učit a vzdělávat se. Jsme parta fotografů a tomu je kurz přizpůsoben.

Den 1. (23. 8. 2021)

Podle letového kalendáře odletíme z Prahy a ostatních letišť do Valencie, která se nachází na východním okraji Španělska na pobřeží Středozemního moře. Odpoledne zahájíme fotografický kurz blokem teorie. V podvečer se již vydáme na první focení do ulic města. 

Den 2.

Ráno se přesuneme do nedalekého městečka Buñol. Podle programu festivalu se budeme pohybovat po městečku a budeme fotit průvody a jednotlivé párty v ulicích městečka až do pozdních večerních hodin.

Den 3.

Ráno se opět přesuneme do Buñolu. Během dopoledne se podíváme na výchozí místo pochodu a bitvy. Hory rajčat již budou připraveny. Vybereme si ta nejlepší místa pro focení na odpoledne a připravíme se. Po zahájení pochodu a bitvy bude situace značně nepřehledná a čím blíže budeme, tím lepší naše fotky budou!

Den 4. (26. 8. 2021)

Dopoledne si dáme ještě krátce odpočineme, nebo se projdeme po nedaleké marině Valencie a poté se přesuneme na letiště. Účastníci podle jednotlivých letových řádů odletí domů.

Berte, prosím, tento program foto kurzu jako předpokládaný. Náš program může na místě ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo nebo se počasí velmi zhoršilo. Ale nemělo by, objednali jsme slunečno s občasnými mráčky :-). Naším cílem je ukázat Vám, jak „vykouzlit“ dokonalou Street fotografii v tomto jedinečném prostředí. Vytvoříme Vám podmínky pro pořízení Vašich nejlepších fotografií z jihošpanělského městečka Buñol a jedinečného festivalu La Tomatina! 

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – ” La Tomatina “

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.