Kostarika 2025 – zelený ráj

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Pro nadcházející jaro v termínu 25. 3. –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 8. 4. 2025 se vydáváme do zeleného pekla a ráje zároveň. Naším dalším cílem je středoamerická Kostarika, která se pyšní několika významnými nej! Je to země, kde mají nejvíce národních parků ke své rozloze. Mají jeden z nejvyšších HDP na obyvatele v rámci Ameriky. Čeká nás návštěva několika aktivních vulkánů, fotojatka na severu země v NP Caňo Negro nebo hledání vzácných papoušků ara arakanga v jejich přirozeném prostředí.

Kostarika

Na nejideálnější část místního jara jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie Kostariky. Tuto novou výpravu jsme naplánovali podle naší mapovací cesty a jiné fotoexpedice tak, aby byla výjimečná, jedinečná a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů krajiny a zvířat. Budete mít možnost fotit dechberoucí záběry západu slunce na Playa Espadilla nedaleko města Quepos nebo lenochoda zavěšeného na stromě v NP Manuel Antonio. Nedaleko vesničky Tarcoles nás budou čekat ohromní krokodýli, ale též se pokusíme najít červené papoušky ara arakanga v jejich přirozeném prostředí v nedalekém pobřežním lese. Ten je jedním z mála, který těmto červeným a velmi inteligentním krasavcům zbyl.

Kostarika

Podíváme se k úžasným vodopádům a nevynecháme ani kávovou plantáž. Na severozápadě země navštívíme NP Santa Rosa, který je domovem jelenů, a samozřejmě neopomeneme nedalekou aktivní sopku Rincón de la Vieja. Naopak na severovýchodě země se vnoříme do zeleného pekla v podobě rezervace Caňo Negro. Místní ekolog a průvodce Andrea nás proveze lodí po kanálech s nedotčenou přírodou a neuvěřitelným množstvím zvěře. Společnost nám budou dělat volavky, leguáni, kajmani, ledňáčkové a mnoho a mnoho dalších druhů zvěře. To je stále jen velmi malá část toho, co vás v této zemi na naší fotoexpedici čeká…

Kostarika

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Po celou dobu budete v pohodové partě fotografů, která vás může mnohé naučit. Chybět nesmí ten, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde opravdu každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme vám, aby vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že „s kompaktem nestojí na druhé koleji“. Rovněž s námi jezdí lidé, kteří si fotí celou cestu na mobil a užívají si volnost a pohodovou atmosféru, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře připravenou a zmapovanou z předchozí mapovací cesty a fotoexpedice. Víme přesně, kam má smysl jet a kde fotit. Chceme s vámi navštívit ta nejlepší místa pro vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování, leteckou dopravu, místní dopravu auty, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 109 750 Kč za osobu

Cena zahrnuje – automobilovou dopravu v místě a dále jsou v ceně obsaženy všechny taxy a poplatky, vstupné do národních parků a rezervací, ubytování v hotelích a lodžích se snídaní, program dle rozpisu, průvodce, v rezervaci Caňo Negro místní průvodce.

Cena nezahrnuje – letenku economy Praha – San José – Praha za 22 000 Kč* (Letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Zajistíme vám takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště, např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další. Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků, pojištění storna ze strany účastníka a vstupné k modré řece u sopky Tenorio. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 12. 2024. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

AAbychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které prezentují své nabídky jako „cestu s fotografem“, ale jsme parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, navzájem na sebe čekáme a zastavujeme se na zajímavých místech. Budeme se snažit fotit v ideální časy a při podmínkách, kdy vaše snímky získají tu správnou atmosféru. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny a zvěře Kostariky, které tato středoamerická země nabízí. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s vámi a pro vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který zde již fotil a provázel jinou foto expedici. Pomůže a poradí vám s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Stačí se jen zeptat… Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají dlouholetá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (29. 3. 2025)

Brzy ráno se sejdeme na letišti Praha-Ruzyně a přes některé ze tří hlavních letišť Evropy se vydáme do hlavního města Kostariky San José. Po příletu vyzvedneme naše auto a přesuneme se na ubytování. Po dlouhé cestě letadlem jistě všichni účastníci ocení pohodlnou postel a odpočinek.

Den 2.

Po vydatném spánku a snídani se vydáme na jih a do hor. Projedeme pás hor s několika zastávkami v NP Los Quetzales. Po něm nás čeká relativně krátká spojka na pobřeží Pacifiku. Ještě před pobřežím se zastavíme u vodopádů Nauyaca. Večer dorazíme do plážového hotelu nedaleko NP Manuel Antonio.

Den 3.

Ráno se budeme snažit dostat co nejdříve do NP Manuel Antonio, než se sem nahrnou ostatní turisté. Můžeme zde potkat lenochody žijící ve volné přírodě spolu s opicemi, leguány a dalšími zvířaty. Některé pláže národního parku jsou po ránu tak neuvěřitelně hezké, že to rozhodně stojí za focení. Odpoledne se vrátíme do hotelu a dopřejeme si chvíli oddechu na pláži. Kdo nebude chtít ztrácet čas, může fotit ve zdejších zahradách. Zvířat a rozkvetlých květin je tu mnoho. Večer se vám znovu nabídne možnost focení západu slunce.

Den 4.

Pokud se řadíte mezi ranní tvory, můžete již okolo šesté hodiny ráno vyrazit k moři na koupel a focení při ranním světle. Jsme sice na západním pobřeží, ale sluníčko sem začne svítit hned krátce po východu. Každopádně po snídani v tropické zahradě naložíme zavazadla do auta a vydáme se vstříc novým zážitkům. A těch bude. To si pište! Čeká nás přejezd do městečka Jacó a na nedalekou pláž Heradura. Ta je známa především svým přístavištěm určeným pro „malé lodě bohatých“. Podíváme se do zdejší mariny, ale také se vydáme na pláž, kde místní rybáři z lodí vytahují během odpoledne své mořské úlovky a prodávají je rovnou z lodí.

Den 5.

Ráno nás nemine velmi brzké vstávání a vydatná snídaně, abychom se posilnili na celý den plný jedinečných zážitků. Co nejrychleji projedeme okolo městečka Tarcoles do nedaleké Pacifické ptačí rezervace. Pokusíme se během dopoledne najít a vyfotit vzácné papoušky ara arakanga, kteří zde nalezli přirozený domov. Těchto rudých krasavců je čím dál méně a jejich přirozené bydliště je vystavováno velkému tlaku okolí. Po poledni se zastavíme na krokodýlím mostě. Zdejší „prehistoričtí draci“ jsou obrovští a jejich počet na tomto místě je úctyhodný. Po této zastávce nás čeká do večera dojezd do města Puntarenas. Slovo dojezd není úplně tak na místě, jelikož budeme cestou zastavovat a fotit vše zajímavé okolo nás. Večer nás čeká ještě před spaním malebný maják na konci města. 

Den 6.

Pro tento den máme vytyčen jediný úkol, a to dostat se co nejblíže k NP Santa Rosa. Je několik možných alternativ, kterou cestou se vydáme. Tou asi nejzajímavější variantou je přejet trajektem přes záliv a pokračovat skrz poloostrov do Libérie či ještě blíže k parku. Uvidíme na místě, zda bude tato trasa možná. Pokud ne, nic se neděje a pojedeme po panamerické silnici na sever.

Den 7.

Dnešní den bychom mohli nazvat dnem severních národních parků. První nás okouzlí NP Santa Rosa se svými stády jelenovité zvěře a obrovským množstvím divokého ptactva. Druhým parkem bude Rincón de la Vieja. Zde se podíváme na stěnu aktivní sopky, která nabízí návštěvníkům pohled na horká bahenní jezírka, termální prameny a vývěry. Půjdeme po svých hezký okruh, který bude fotograficky rozhodně zajímavý a zakončen bude vodopádem. V pozdním odpoledni dojedeme do městečka Upala, kde přenocujeme.

Den 8.

Po snídani se vypravíme na poslední část cesty směrem na sever. Okolo poledne dorazíme do eco hotelu ve středu oblasti Rio Negro. Odpoledne věnujeme čas odpočinku a načerpání sil v teplých bazénech nebo v hamakách stylových chatek. Majitel hotelu Andrea nám představí celou oblast a především nám vysvětlí, co nás čeká druhý den.

Den 9.

Máme zde den „D“. Po vydatné snídani nasedneme do člunů, které budou připraveny pro maximálně 3–⁠⁠⁠⁠⁠⁠4 fotografy. S nimi se budeme plavit nespočtem kanálů a zákoutí a hledat ty nejlepší možné obyvatele oblasti. Můžeme vám slíbit kajmany, volavky, ledňáčky, leguány, orlovce, kolpíky a mnoho dalších obyvatel tohoto zeleného pekla! Do hotelu se vrátíme pozdě odpoledne. A protože nemá smysl v tento čas odjíždět, zůstaneme zde ještě jednu noc.

Den 10.

Ráno se rozloučíme s naším průvodcem Andreou a vydáme se na jih. Pokud budeme mít čas, můžeme zastavit u modré řeky v NP Tenorio. K vodopádu a přírodnímu bazénku s modrou vodou je to slušný výšlap a můžeme počítat s tím, že tu potkáme velké množství lidí. Každopádně během dne musíme tak jako tak dojet k NP Volcáno Arenal. Sopka Arenal se tyčí přímo nad velkým jezerem a je opravdu nepřehlédnutelná.

Den 11.

Tyto dny budou především o sopkách. Dnes nás přivítá NP Volcán Poás. Nahoře se nachází moc hezké tyrkysové jezírko, ale ideální čas pro focení je tu velmi omezen. Cestou dolů zastavíme v mlžném nebo deštném lese. Pokud budeme mít trochu štěstí, vyfotíme mlhu mezi stromy na stěně kopce. Fotografie stromů v mlžném oparu. Večer zůstaneme v malé posadě s výbornou místní kuchyní!

Den 12.

Abychom nevyšli ze cviku, vydáme se hned brzy ráno opět nahoru. Dnešní sopečné putování zakončíme v NP Volcáno Irazú. Tato aktivní sopka je úplně jiná než ostatní a hlavně až do vnější kaldery můžeme dojet autem. To odstavíme na zdejším parkovišti a po vrcholové části vulkánu se budeme pohybovat pěšky. Budeme docela vysoko. Počítejte s tím, že nám bude chladno! Večer dorazíme do hlavního města Kostariky San José. Ubytujeme se v klidném hotelu nedaleko centra.

Den 13.

Kdo bude unavený, může po snídani ulehnout na hotelová lehátka u bazénu a celý den odpočívat. Kdo bude, ale chtít fotit street fotografii, tomu zaručujeme exkluzivní zážitek v podobě ulic centra hlavního města. Centrum je jako mraveniště a možností, jak si to tu užít, je opravdu mnoho. Navíc je toto místo naprosto jedinečné svým „street food“. Nabídka pochutin je téměř bezmezná a každý si přijde na své. Večer můžeme ještě zajít na hlavní náměstí vyfotit katedrálu během modré hodiny.

Den 14.

Po poslední snídani na středoamerickém předělu a ranním focení v ulicích hlavního města San José se přesuneme na letiště, kde odevzdáme auta. Následně odbavíme zavazadla a vydáme se odpoledním letem zpět domů do Evropy,

Den 15. (12. 4. 2025)

Domů dorazíme v odpoledních hodinách. Tímto naše kostarické putování končí, ale nezoufejte, připravili jsme pro vás další novinky, které rozhodně stojí za focení a fotoexpedici s námi!!! 

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář jedinečné fotografické cesty jako předpokládaný. Program cesty bude ovlivňovat hlavně počasí. Máme pro vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo či nám déšť na některých místech překazil program. Naším cílem není „prolétnutí“ Kostariky podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale snažíme se s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií z této úžasné perly Střední Ameriky.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – ” Kostarika 2025 – zelený ráj “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.