Kostarika 2022 – zelený ráj

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Fotografické výpravy v našem podání jsou v mnohém jedinečné a odrážejí to, co nás baví a těší. A děláme vše proto, aby to tak zůstalo i nadále. Každý rok se Vám snažíme přinést a nabídnout něco nového a neotřelého. Nejinak tomu bude i u naší další novinky. V termínu 29. 3.–12. 4. 2022 jsme pro Vás naplánovali foto expedici do středoamerické Kostariky, která nese podtitul „zelený ráj“. Kostarika je zemí, která si velmi zakládá na ochraně přírody, a rozloha jejích národních parků zabírá více než třetinu plochy země.

Navštívíme s Vámi několik nejzajímavějších parků a opravdových skvostů, kterými tato země disponuje. Čekají Vás pravá fotojatka!

Naši foto expedici zahájíme v hlavním městě San José. Přejedeme pás hor v centrální oblasti směrem na jihozápad k městečku Golfito, kde nás čekají palmové plantáže, vodopády a samozřejmě procházka pobřežním pralesem plným, pro nás, roztodivné zvěře. Z jejích zástupců můžete v této zemi obdivovat opice, leguány, nosály, lenochody, tapíry, krokodýly, kajmany a stovky druhů ptáků včetně červených arů a tukanů, kteří nás budou doprovázet téměř každý den naší foto expedice.

Projedeme západní část pobřeží podél Tichého oceánu a určitě se zastavíme na nádherném mysu Punta Dominical a v národním parku Manuel Antonio. Vyfotíme krokodýly v jejich přirozeném prostředí, projdeme mlžným lesem v Monte Verde, vykoupeme se pod vodopády nedaleko Tilaránu a pacifickou část cesty ukončíme v národních parcích Santa Rosa a Rincón de la Vieja, které jsou zapsány na Seznamu UNESCO. Zlatým hřebem celé naší foto expedice bude návštěva Caňo Negra a velké focení kajmanů, leguánů a ptáků v rezervaci, včetně noční výpravy za kajmany. Závěr naší cesty bude patřit výjezdu a focení kráteru v NP Volcano Irazú.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, památek a jedinečné středoamerické krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nestojí na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast Kostariky, kam jedeme, máme velmi dobře procestovanou a nafocenou z podrobné mapovací cesty a víme, kam má smysl jet a kde s Vámi fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v menších hotýlcích a lodžích, leteckou dopravu, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků. Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 109 750 Kč za osobu

Cena zahrnuje – automobilovou dopravu v místě a dále jsou v ceně obsaženy všechny taxy a poplatky, vstupné do národních parků a rezervací, ubytování v hotelích a lodžích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodci, v rezervaci Caňo Negro místní průvodce.

Cena nezahrnuje – letenku Praha – San José – Praha za cca 25 000 Kč * (Letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště: např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 12. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové. V rezervaci Caňo Negro bude s námi ještě místní průvodce, který je dokonalým znalcem místní fauny a flóry.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, který je prezentován jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že na sebe navzájem počkáme a zastavíme na zajímavých místech kdekoliv během cesty. Právě proto jsme na takovéto foto expedici. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky zvěře, neskutečné krajiny Kostariky a jejích přírodních krás. Již jsme tady byli a víme přesně, kde zastavit. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (29. 3. 2022)

Odlet z Prahy přes Amsterdam nebo Frankfurt do San José. Po vyzvednutí našich aut se přesuneme do pohodlného hotýlku, abychom si mohli odpočinout, vykoupat se a vyspat se.

Den 2.

Ráno nasedneme do aut a vydáme se na jihozápad směrem k pacifickému zálivu Golfito. Čeká nás celodenní cesta, při které postupně vystoupáme až do výšky téměř 3400 metrů n. m.. Projedeme nádherné pohoří s výhledy na nejvyšší horu Kostariky Cerro Chirripó. Jakmile sjedeme do pobřežní nížiny, okouzlí nás rozlehlé plantáže cukrové třtiny a začneme potkávat plantáže banánů. Dnešní přejezd ukončíme v malebných bungalovech zasazených do NP Piedras Blancas. Skrz tropickou zahradu okolo Vašich chatek chodí často Aguti a leguáni, takže fotoaparát je třeba mít stále připraven.

Den 3.

Po vydatné snídani zamíříme s místním průvodcem po některé vyznačené stezce do NP Piedras Blanca. Po návratu se přesuneme několik kilometrů do vnitrozemí, kde navštívíme palmovou plantáž. Nedaleko ní je menší vodopád, který nám nabídne zchlazení v parném poledni. Odpoledne se vydáme na sever po panamerické dálnici do města Quepos. Po cestě minimálně jednou zastavíme na Punta Dominical pro úžasné fotky pláže s palmami a útesem pod náporem vln Pacifiku.

Den 4.

Úderem otevírací hodiny vstoupíme do NP Manuel Antonio. Čekají nás opice, krabi, možná lenochod a několik druhů ptáků. Mimo všude přítomné fauny nás zde uvítají neskutečné pláže, kde je možné se vykoupat a hlavně fotit. Během naší mapovací cesty jsme stihli nafotit pouze jednu z nich, ale i tak to stálo za to! Odpoledne absolvujeme přejezd do Jacó se zastávkou na Playa Hermosa. Večer můžete v Jacó vyrazit na hlavní třídu plnou obchůdků se suvenýry a nejlepšími cenami široko daleko.

Den 5.

Čeká nás poměrně brzký odjezd z Jacó a v zápětí budeme hned zastavovat na Playa Herradura. Zde jsou k vidění za ranního odlivu lodě posazené na dně a také množství pelikánů po celém obvodu zátoky. Po focení se vydáme do nadmořské výšky zhruba 2000 m n. m., a to nedaleko městečka Monte Verde. Naplánovali jsme pro Vás neskutečný nocleh v mlžném pralese s malým překvapením.

Den 6.

Pro mnohé z nás bude tento den náročný pro nutnost brzkého probuzení. Pokud nám vyjde počasí, bude před námi sopka Arenal jako na dlani. Kdo nebude chtít vstávat, může na sopku hledět z postele! V zápětí po klasické kostarické nebo americké snídani se projdeme mlžným pralesem po visutých mostech v Monteverde Cloud Forest Reserve. Odvážlivci se mohou fakultativně projet na zip line korunami stromů. Odpoledne přejedeme k nedalekému městečku Tilarán. Cestou Vám nabídneme zastávku na kávové plantáži i s pražírnou.

Den 7.

Ráno si můžeme přispat a dopoledne nás okouzlí kaskáda čtyř vodopádů, z nichž nejvyšší a nejhezčí má výšku 75 metrů. K vodopádům se sestupuje do údolí s nádherným výhledem do krajiny. V lagunách pod vodopády je příležitost se příjemně vykoupat. V podvečer dorazíme do Libérie, která se pro nás stane útočištěm na následující dvě noci.

Den 8.

Pro dnešek máme naplánovány dva národní parky. Tím prvním bude NP Palo Verde na poloostrově Nicoya. Jedná se o menší park, ale pro nás velmi významný. Podle zkušenosti z naší mapovací cesty jej stačí projet tam a zpět a rozhodně se nebudete nudit. Okolo cesty se pohybují nosálové, opice, jelínci, modrozelení leguáni a obrovské množství vodního ptactva na laguně, nad kterou se klene dlouhé molo.

Druhým parkem, který navštívíme odpoledne, bude aktivní sopka Rincón de la Vieja. Park je zapsán na Seznamu památek UNESCO. Nedostaneme se na vrchol sopky, ale na jejím úbočí je velmi hezký a fotogenický pěší okruh s několika fumaroly, bahenními sopkami, jezírky s bublající vodou a vařícím jezírkem. Celý okruh se táhne částečně otevřenou krajinou a částečně lesem. Na závěr okruhu uvidíte vysoký vodopád a potok, kde voda přeskakuje z jednoho kamene na druhý.

Den 9.

Ráno si můžete trochu přispat. Po snídani naložíme zavazadla do aut a čeká nás dopolední přejezd. Naším cílem je jedinečná přírodní rezervace Caňo Negro a velmi příjemný hotýlek na jejím okraji. Čeká nás opět ubytování na dvě noci. Jednotlivé bungalovy se nacházejí v botanické zahradě s bazénem, kde po stromech poskakují opice. Odpoledne Vás čeká chvíle odpočinku a po západu slunce se vydáme s naším místním průvodcem do laguny na noční pozorování kajmanů a ostatní zvěře.

Den 10.

Ráno nás nemine relativně brzké vstávaní a ihned odjíždíme člunem opět do rezervace na 3-4 hodinové focení zvěře, ptactva a samozřejmě kajmanů. Z ptáků nám bude společnost dělat mimo jiné několik druhů volavek, ledňáčci, kormoráni, čápi marabu, kolibříci, všelijaké kachny a dravci. Čekají Vás opravdová foto jatka! Na lodi bude k dispozici káva a teprve po návratu si užijeme pozdní snídani. Po zbytek dne máte volno. Pokud budete mít zájem, je možné se fakultativně dohodnout na další odpolední foto vyjížďce člunem po laguně a řece Río Frito.

Den 11.

Dnešek bude trochu monotematický. Musíme se přesunout do centra Cartaga, které pro nás bude výchozím bodem pro následný náročný program. Přejezdu věnujeme celý den a cestou se určitě zastavíme na některé ananasové plantáži, jež nabízí neobvyklé a trochu jiné snímky.

Den 12.

Posnídáme opět brzy a v sedm hodin již musíme vyrazit. Cílem je kaldera a kráter v NP Volcano Irazú. Ta se nachází ve výšce 3400 metrů n. m. Budeme se snažit zde být mezi prvními. Autem je možné dojet až do kaldery, odkud je to pár metrů ke hraně kráteru. Každý bude mít dostatek času pořídit super fotky. Pokud nám bude přát počasí, je odsud vidět Karibik i Pacifik. Před odjezdem ještě vystoupáme na úplný vrchol sopky, odkud je impozantní výhled. Během odpoledne se přesuneme do San José, kde nás čeká poslední pobytový den.

Den 13.

Dnes si dopřejeme trochu street focení v centru San José a navštívíme několik zajímavých památek včetně metropolitní katedrály. Hotel budeme mít kousek od centra, a tak se můžete vrátit do hotelu opravdu kdykoliv. Kdo by do města nechtěl vyrazit, může den strávit u hotelového bazénu s veškerým servisem.

Den 14.

Dopoledne ještě můžeme odpočívat v hotelu. Po poledni vrátíme auta a necháme se dovézt na letiště k odbavení. Odevzdáme naše zavazadla a počkáme na odlet do Evropy.

Den 15. (12. 4. 2022)

Přes Amsterdam nebo Frankfurt přiletíme na domácí letiště Praha Ruzyně a tím naše foto expedice Kostarika 2022 – zelený ráj končí. Nezoufejte! Již nyní pro Vás připravujeme nové a nevšední foto expedice!

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení nekrásnějších a nejzajímavějších fotografií. Kostarika je zeleným a modrým rájem Střední Ameriky a je natolik jedinečná a fotogenická, že s námi se zde opravdu nudit nebudete.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – ” Kostarika 2022 – zelený ráj “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.