Chile – Jižní Patagonie a Daleký sever 

Počet míst / přihlášených: 8 / 2

Na konec jihoamerického léta v termínu 11. – 27. 2. 2025 míříme opět na další zajímavou fotografickou expedici, která snese bezpochyby označení TOP. Tentokrát je to cesta na úplný jih amerického kontinentu do oblasti jižní Patagonie a do chilské oblasti Dalekého severu. Naším cílem jsou naprosto jedinečné národní parky a skvosty na jihu Chile a Argentiny. V druhé části této foto expedice se vydáme na Daleký sever okolo městečka San Pedro de Atacama. Navštívíme několik míst okolo jezer Lago Argentino a Lago Viedma. Cestou navštívíme následující národní parky: Torres del Paine, Los Glaciares, Cerro Torre známější spíše pod jménem Fitz Roy Bernardo O’Higgins. Dále si uděláme fotografické zastávky v architektonické perle Jižní Ameriky v chilském hlavním městě Santiago de Chile. Nakonec odletíme na Daleký sever, kde budete fotit přírodní skvosty jako jsou Valle de la Luna, NP Los Flamengos, největší gejzírové pole na světě El Tatio, Lagunu Miscanti a další skvosty pouště Atacama a náhorní planiny Altipláno.

Konec krátké letní sezony v jižní Patagonii je doprovázen mnoha barvami a sněhovými čepicemi na štítech And. Vybrali jsme pro Vás ta nejlepší místa a scenérie. Naše foto expedice nejsou o minutovém programu, ale o hledání a nacházení těch nejlepších míst pro potěchu oka a objektivů z národních parků a nejen jich. Po důkladných mapovacích výpravách a několika předchozích foto expedic jsme pro Vás připravili novou zajímavou a exkluzivní cestu tak, abychom Vám nabídli ta nejhezčí místa v naprosto nejlepší době pro pořízení Vašich záběrů. Čeká Vás fotografování divoké zvěře, exluzivních horských panoramat, krajiny plné barev, jihoamerické architektury a legendární náhorní plošiny Altipláno.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných míst naší planety, zvířat, krajiny a lidí. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde opravdu každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné a které nezískáte nikde jinde na světě! Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální možný čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou z několika předešlých expedic. Víme kam chceme s Vámi jet a co Vám doporučíme fotit. Víme přesně, kde budou lepší fotografické podmínky ráno či odpoledne a v podvečer. V obou státech zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelích a pousadách kategorie 2-3*.

Dále se postaráme o leteckou dopravu a kompletní program na místě. Poskytneme Vám odborné rady s technikou a fotografováním. Jsme tu s Vámi a pro Vás, abychom Vám poradili, jak zajímavě zvolit kompozici nebo zda použít optické filtry. Během výpravy bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 98 990 Kč za osobu

Cena obsahuje – přeletová letenka na chilský Daleký sever a automobilová doprava v Chile a Argentině. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné a ubytování v hotelích a pousadách 2-3* se snídaní. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Puerto Natales, Santiago – Praha za 29 800 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 9. 2024. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali exkluzivní osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 8 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musejí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto fotografické expedici. Pokud se vydáte na tuto cestu s námi, máte se nač těšit! Naším cílem je, abyste pořídili jedinečné snímky patagonské krajiny v barvách nadcházejícího podzimu a divoké zvěře z této oblasti. Tomu podřizujeme celý program. Víme přesně, které lokality chceme s Vámi navštívit. Máme sem, do těchto oblastí, za sebou již 4 foto expedice. Nikdo Vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1-2. (11.-12. 2. 2025)

Odlet nočním letem s Air France nebo KLM z Prahy do hlavního města Chile Santiago de Chile. Přílet je druhý den dopoledne. Ubytujeme se v hotelu a můžete si vybrat, zda chcete zbytek dne strávit odpočinkem nebo zda pojedete se zbytkem výpravy na sightseeing tour po centru města. Sedneme do otevřeného autobusu a projedeme se nejzajímavějšími částmi Santiaga. Večer si ještě dáme focení architektury v centru města.

Den 3.

Brzy ráno se nasnídáme a přesuneme se zpět na letiště SCL. Vnitrostátní linkou se vydáme do jihopatagonského města Puerto Natales. Zde si vyzvedneme naše auto a odjedeme do městečka Torres del Paine, které je vstupní branou do stejnojmenného národního parku. Cestou nás čekají polodivoká stáda zvědavých guanaco, ovce, supi a další druhy ptactva s jihopatagonskou krajinou plnou jezer s výhledy na hlavní pohoří NP Torres del Paine. V toto období nás budou na každém kroku provázet podzimní barvy. Dále máme v plánu se s Vámi podívat na jednu z místních farem u parku, jak se chová dobytek a zpracovává se vlna z místních ovcí.

Den 4.

Máme tady jeden z našich zlatých hřebů této cesty. Ráno vjedeme do NP Torres del Paine, který je velkou chilskou perlou na seznamu UNESCO. Cesta bude probíhat velmi pomalu, protože zastávek na focení bude velmi mnoho. Čekají nás vyhlídky na hlavní pohoří, vodopády a všudypřítomná divoká zvěř. Pozdě odpoledne se ubytujeme v parku v malé, ale příjemné hosterii u jezera s hlavními štíty přímo za ním. Bude to ideální místo na ranní focení. To nám věřte!

Den 5.

Čeká nás velmi brzké vstávání, ale pokud jste názoru, že se dá fotit i z postele či v pyžamu, všechno je možné… :-). Hned vedle budovy hosteríe, kde budeme nocovat, je nejideálnější místo na focení štítů parku Torres del Paine. Kdo bude mít zájem, může se vydat na malý trek okolo jezera nebo na jednu z vyhlídek, která je autem nedostupná. Odpoledne budeme pokračovat dál na jižní hranici parku. Kousek za ní je velmi zajímavá a stará jeskyně Mylodon Cave Natural Monument. Byla obydlena již za dávnověku a její rozloha je 2 km². Večer se vrátíme do městečka Torres del Paine.

Den 6.

Hned ráno nás čeká hraniční přechod do sousední Argentiny. Zdejší hraniční přechody budou pro nás velmi zajímavé, protože tento systém přechodu hranice nenajdete nikde jinde na světě! Těšte se! Poté již zamíříme s naším autem na sever do městečka El Chaltén k dalšímu významnému a fotogenickému místu této oblasti. Cestou se zastavíme u hotelu La Estela na břehu Río La Leóna. Že Vám ten název nic neříká… Mnozí z Vás určitě znáte westernový film Butch Cassidy a Sundance Kid z roku 1969 v hlavních rolích s Paulem Newmanem a Robertem Redfordem. V hotelu La Estela tito desperáti pobývali při svém putování Jižní Amerikou a také zde zažili velkou přestřelku s argentinskou policií. Večer ochutnáme v místní restauraci v městečku El Chaltén pořádný steak z místní svíčkové nebo hovězí žebra s vařenou zeleninou. Je to famózní zážitek!

Den 7.

A zase nás čeká velmi brzké vstávání a focení ještě před snídaní. Podle počasí budeme fotit sytě oranžové štíty Fitz Roy nebo nedaleký vodopád Chorilo de Salto. Po snídani se vydáme na dopolední trek na jednu z vyhlídek Fitz Roy nebo také Cerro Chaltén, jak se rovněž nazývá. Odpoledne nás čeká focení u severního okraje Lago Viedma. Kdo bude mít zájem, může se vydat na vzdálenější vyhlídky, které jsou dostupné celodenním trekem.

Den 8.

Během východu slunce vyfotíme místa, která jsme předešlý den nestihli. Po vydatné jihoamerické snídani nás čeká opět velmi zajímavá celodenní cesta národním parkem k jednomu z jezer a zpět. Většinu cesty pojedeme podél řeky po šotolinové cestě a několikrát se budeme s naším autem brodit vodou. Jsou zde velmi hezké výhledy na okolní hory i lesy. Na konci cesty si podle času uděláme malý výšlap na ledovec nad jezerem. Zpět do El Chalténu se vrátíme při západu slunce. 

Den 9.

Kdo bude mít za sebou málo focení a bude chtít, uděláme si velmi brzký budíček a vrátíme se po silnici před městečko několik kilometrů. Štíty Fitz Roy jsou orientovány přímo na východ a vycházející slunce bude hrát na zasněžených špicích neskutečné barevné divadlo. Během dopoledne se přesuneme na jih do města El Calafate, kde budeme ubytováni pro dnešní den. Odpoledne se podíváme k jiné části Lago Argentino. Předpokládáme, že zde bude slunečno a velmi větrno :-). Večer se projdeme městem a budeme fotit atmosféru totálního jihopatagonského zapadákova.

Den 10.

Ráno budeme opět vstávat brzy. Čeká Vás návštěva velké turistické atrakce, ale nejde být v Jižní Patagonii, v El Calafate a nepodívat se k ledovci Perito Moreno. Tato další perla UNESCO bude plná turistů, ale stojí za to se tady zastavit. Čtyřicetimetrová masa ledu se bude tyčit nad Vámi jako hora. Tady uvidíte a uslyšíte, jak se jak ledovec pohybuje a mění se každým okamžikem. Je pravděpodobné, že u ledovce bude zataženo nebo dokonce pršet, ale to nevadí. „Neexistuje špatné počasí, pouze nepřipravení fotografové“! Okolo poledne odjedeme z města zpět na jih a překročíme znovu hranice do Chile. V podvečer se vrátíme do chilského městečka Puerto Natales. V centru městečka si dáme rozchod a budeme fotit podvečerní život a zůstaneme zde až do konce „Modré hodiny“.

Den 11.

Dopoledne budeme mít možnost navštívit tržnici s rukodělnými výrobky v centru Puerto Natales. Dají se zde pořídit velmi zajímavé dárky. Okolo poledne vrátíme auto a letecky se přesuneme Daleký sever a jehoho metropole Antofagasta. Vyzvedneme druhé auto v kvalitním městském hotelu nedaleko letiště budeme relaxovat a spát. 

Den 12.

Hned ráno nasedneme do našeho auta a vydáme se do dnešního cíle. Čeká nás městečko San Pedro de Atacama s několika sopkami a především s náhorní plošinou Altipláno. Cestou do San Pedra budeme fotit několik městeček duchů, důl na těžbu mědi, starobilé hřbitovy a neuvěřitelnou krajinu pouště Atacama. Večer si dáme focení západu slunce ve Valle de la Luna.

Den 13.-14.

Oba dny se budeme pohybovat po okolí San Pedro de Atacama. Čeká Vás například cesta na argentinskou hranici. Cestou překonáme nadmořskou výšku přes 5 000 m.n.m. Čeká na nás několik aktivních sopek, neuvěřitelné barvy v jezerech, pasoucí se lamy, guanaco a možná plameňáci. Dalším místem kam se určitě vydáme bude největší a nejvíše položené geotermální pole na světě El Tatio. Návštěva a focení na zdejší lokalitě bude absolutní TOP na naší foto cestě. Když nám zbude čas, zastavíme se cestou zpět v kaktusovém lese. 

Den 15.

Ještě před snídaní Vás čekají východní vyhlídky ve Valle de la Luna a focení východu slunce. Jakmile se sluneční parsky přehoupnou okolo sopky Licancabur, začne neuvěřitelná světelná show. Dopoledne odjedeme zpět na letiště Antofagasta. Cestou Vás čeká velmi zajímavé pobřeží Pacifiku a pelikáni. Večer odletíme do Santiaga.

Den 16-17. (26.-27. 2. 2025)

Máme tu poslední dopoledne na jihoamerické půdě. Po poledni se odbavíme na zpáteční let do Evropy, kam dorazíme následující den odpoledne. Tím Vaše výjimečné jihoamerické putování končí, ale nezoufejte. Máme v nabídce mnoho dalších zajímavých cest, které jsou připraveny přesně pro Vás!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného harmonogramu s minutovou přesností, ale chceme s vámi nalézt nejlepší místa a podmínky pro pořízení těch nejlepších fotografií. Jezdíme jako fotografové, kteří si umí počkat na správné podmínky a světlo. Uděláme všechno pro to, abyste získali špičkové fotky ze vzdálené a jedinečné oblasti Patagonie a Dalekého severu. Neváhejte a pojeďte s námi!

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz

 


Objednací formulář – ” Jižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025 “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.