Jarní fotokurz – krajina v Moravském Toskánsku

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Na fotograficky ideální část jara jsme opět připravili velmi zajímavý foto kurz zaměřený na krajinu, který nabízí nespočet možností ke skvělému focení. Vydáváme se na terénní vlny jižní Moravy v oblasti Moravského Toskánska. S naší koncepcí velmi oblíbených vícedenních foto kurzů se sem vydáme v termínu 17.-20. 4. 2025. Zvlněná a kopcovitá krajina této jedinečné moravské oblasti nabízí nespočet zajímavých záběrů a míst pro Vaše jedinečné fotografie.

Moravské Toskánsko je velmi populární označení pro oblast u Kyjova v Jihomoravském kraji, která svými terénními vlnami připomíná krajinu italského Toskánska. Tato krajina je oblíbena především u fotografů a není narušena výškovými budovami či komíny. Na několika místech jsou v ní umístěny solitérní stromy či kapličky a boží muka. Časopis Condé Nast Traveller zařadil tuto vlnící se krajinu mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi. Oblast Moravského Toskánska zaujímá prostor několika desítek kilometrů čtverečních západně a jihozápadně od Kyjova. Podle geomorfologického členění Česka je tato oblast součástí Kyjovské pahorkatiny.

Kdo by neměl na tomto kurzu chybět?

Každý, kdo se chce něco přiučit z oblasti fotografování od začátečníků až po poloprofesionální fotografy. Kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherného místa naší země, památek a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte, nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý! Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém kurzu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme začátečníkům a poradíme Vám tak, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. 

Pokud nevlastníte zrcadlovku, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem nebo s mobilem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento foto kurz je z hlediska fyzické náročnosti jednoduchý. Na naprostou většinu míst focení se dostaneme autem a Vám stačí jen vystoupit a fotit. K tomuto kurzu se vám bude hodit mimo fotoaparátů také stativ. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici nějaké stativy Manfrotto a rádi vám je zapůjčíme.

O co se postaráme?

Celou oblast Moravského Toskánska, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Víme, na kterých lokalitách je dobré focení ráno a kde odpoledne a vpodvečer. Také pro Vás máme připravena skvělá místa na noční focení.

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu je 5 790 Kč za osobu

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, služby lektora.

Cena nezahrnuje: náklady za ubytování v kvalitním penzionu s polopenzí, pojištění storna ze strany účastníka, dopravu do místa kurzu. Dopravu řešíme spolujízdou. Ozvěte se nám a rádi vás zkontaktujeme s motorizovanými účastníky.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob.

Proč s námi jet?

Fotografického kurzu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, vysvětlili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné jarní přírody Moravského Toskánska. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme se sem učit a vzdělávat se jako parta fotografů a podle toho je kurz přizpůsoben.

Den 1. (17. 4. 2025)

Ráno okolo osmé hodiny odjezd z Prahy do Kyjova, který se nachází na východním okraji naší oblasti Moravské Toskánsko. Od 13. hodiny zahájení fotografického kurzu blokem teorie. V podvečer se vydáme již na první focení. 

Den 2.-3.

Po oba dny se budeme vydávat za focením jednotlivých lokalit v oblasti Šardic, Strážovic a Karlína podle plánu. Bude záležet především na počasí, zda tam bude lepší světlo ráno, odpoledne či večer.

Den 4. (20. 4. 2025)

Brzy ráno se vydáme na focení východu slunce nad vlnícími se pahorky. Po návratu si dáme vydatnou snídani a odjedeme společně na poslední dopolední focení. Okolo 12. hodiny kurz ukončíme a rozjedeme se domů.

Berte, prosím, tento program fotografického kurzu jako předpokládaný. Náš program na místě může ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější fotografická místa a vytvořit Vám podmínky pro pořízení Vašich nejlepších možných fotografií z lokality Moravské Toskánsko

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz

 


Objednací formulář na kurz – ” Jarní krajina v Moravském Toskánsku “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotokurz chcete absolvovat (vyžadováno)

  Zpracování RAWPodzimní krajina na ŠumavěVelmi dlouhé expoziceVelkoformátová fotografieIndividuální foto kurzyVečerní fotografieJarní krajina v Moravském Toskánsku

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.