Holandsko – Tajemné mlýny v Zaanse Schans + Haag

Počet míst / přihlášených: 9 / 2

Na nejhezčí část barevného podzimu jsme pro Vás připravili velmi zajímavý a oblíbený foto kurz zaměřený na krajinnou fotografii, který nabízí nespočet možností ke skvělému focení. Vydáváme se opět po několika letech do šumavských hvozdů v oblasti Volar a jižní části NP Šumava v termínu 7.-10. 10. 2021. Vycházíme z naší koncepce oblíbených vícedenních foto kurzů. Vydáme se opět do kopcovité krajiny Šumavy s říčními meandry, která nabízí nespočet zajímavých záběrů a míst pro pořízení jedinečných fotografií.

NP Šumava a CHKO Šumava jsou velmi rozsáhlé území na jihozápadě naší republiky, které se vyznačuje úchvatnými říčními meandry a kopcovitou krajinou. Ta se rozkládá od Lipenské přehrady v Jihočeském kraji až po Železnou Rudu v Plzeňském kraji. Tato krajina je velmi citlivě chráněna a obhospodařována. U fotografů je značně oblíbena pro svoji druhovou pestrost a členitost. Na několika místech jsou v ní dobře přístupné rozsáhlé meandry řeky Vltavy, kopce, mokřady a rašeliniště.

Kdo by neměl na tomto kurzu chybět?

Každý, kdo se chce něco přiučit z oblasti fotografování, od začátečníků až po poloprofesionální fotografy. Ten, k do chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherného místa naší země, památek a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém kurzu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme začátečníkům a poradíme Vám tak, aby Vaše výsledky byly co nejlepší.

Pokud nevlastníte zrcadlovku, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem nebo s mobilem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento foto kurz je z hlediska fyzické náročnosti jednoduchý . Na naprostou většinu míst focení se dostaneme autem a Vám stačí jen vystoupit a fotit. NaK tomtouto kurzu budete potřebovat mimo fotoaparátů také stativ. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici nějaké stativy Manfrotto a rádi Vám je zapůjčíme.

O co se postaráme?

Celou oblast jižní části CHKO a NP Šumava, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Víme, na kterých lokalitách je dobré focení ráno a kde odpoledne a vpodvečer. Také máme pro Vás připravena ideální místa pro noční focení.

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu je 6 490 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, služby lektora.

Cena nezahrnuje: náklady za ubytování v kvalitním penzionu s polopenzí, pojištění storna ze strany účastníka, dopravu do místa kurzu. Dopravu řešíme spolujízdou. Ozvěte se nám a rádi Vás zkontaktujeme s motorizovanými účastníky.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 9 osob.

Proč s námi jet?

Fotografického kurzu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné podzimní přírody CHKO a NP Šumava. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme se sem učit a vzdělávat se jako parta fotografů a tomu je kurz přizpůsoben.

Den 1. (7. 10. 2021)

Ráno okolo osmé hodiny odjezd z Prahy do Volar, které se nachází téměř uprostřed naší oblasti CHKO a NP Šumava. Od 13. hodiny zahájení fotografického kurzu blokem teorie. Již v podvečer se vydáme na první focení.

Den 2.-3.

Po oba dny se budeme vydávat za focením jednotlivých lokalit v oblasti Vltavského luhu, Soumarského rašeliniště, Stožce, Vraniště a možná se podíváme k Boubínskému pralesu. Bude záležet především na počasí, zda tam bude lepší světlo ráno, odpoledne či večer.

Den 4. (10. 10. 2020)

Brzy ráno se vydáme fotit východ slunce nad vlnícím se meandrem řeky Vltavy. Po návratu vydatně posníd áme a odjedeme společně na poslední dopolední focení. Okolo 12. hodiny kurz ukončíme a rozjedeme se domů.

Berte, prosím, tento program fotografického kurzu jako předpokládaný. Náš program na místě může ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánovaná míst a. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější fotografická místa a vytvořit Vám podmínky pro pořízení Vašich nejlepších možných fotografií z lokality CHKO a NP Šumava.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Podzimní krajina na Šumavě”

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.