Havaj na Havaji

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Kdo by neznal úžasné pořekadlo Havaj na Havaji… Na druhou polovinu listopadu v termínu 24. 11. – 8. 12. 2020 se opět po pár letech vydáváme na Havajské souostroví. Pojeďte s námi fotit fascinující místa a přírodu, kde se snoubí fascinující historie, moře, hory a především úchvatná tropická krajina. Opět jsme pro vás připravili jednu vskutku jedinečnou a zvláštní fotografickou expedici! Pro vás, fotografy, včetně profesionálů, jsme připravili focení krásných scenérií se západy slunce nad mořem a pláží zasazených jako drahokamy do havajské krajiny a trochou vojenské historie. Na dvou naprosto rozdílných ostrovech Oahu Havaj máme pro vás připraveny odlišné scenérie hor, lidskou a sopečnou činnost spolu s přírodou s mnoha místními vodopády. Namíchali jsme výtečný koktejl s dokonalými fotografickými podmínkami.

Trasa cesty skrz havajské ostrovy Oahu a Havaj je navržena s maximální pečlivostí, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Budete mít možnost fotografovat ve volné přírodě, tropickou krajinu a zajímavé přírodní skvosty v podobě aktivních sopek. Vydáme se spolu na vrchol nejvyšší hory světa Mauna Kea (měřeno od mořského dna), kde budeme fotit úchvatný západ slunce a observatoře ve výšce 4205 m. n. m. Pro opravdové fajnšmekry a zájemce jsme připravili na každém ostrově velmi zvláštní zážitky, které nezažijete nikde jinde na světě.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde opravdu každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, jak jezdí mnohé CK na “cestu s fotografem”, ale jsme výprava fotografů. Maximální možný čas je na této cestě věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme vám tak, aby vaše výsledky byly co nejlepší. Na této cestě jsme všichni na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře prozkoumanou z našich uplynulých cest a víme, kdy a kam má smysl jet a fotit zde. Byli jsme zde již se dvěma výpravami fotografů. První cestu na Havajské souostroví jsme podnikli v roce 2015. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích. Dále leteckou dopravu, zapůjčení aut a starost o veškeré platby vstupů, povolení, tax a poplatků. Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 93 790 Kč za osobu

Cena obsahuje – přeletová letenka Kona – Honolulu. V ceně jsou zahrnuty taxy, doprava v místě, poplatky za vstupné do parků a na námořní základnu Pearl Harbor, ubytování v hotelích a motelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Kona, Honolulu – Praha za 26 200 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání a vyřízení víza do USA v rámci systému ESTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. Cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 7. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s vámi a pro vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který vám pomůže a poradí s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (24. 11. 2020)

V brzkých ranních hodinách odlet z Prahy do Los Angeles. Tady po vyřízení vstupních formalit na území USA přestoupíme na další let do cíle naší cesty. Ten je na letišti Kona na ostrově Havaj. Tady si vyzvedneme auta a pozdě večer se přesuneme do hotelu k odpočinku po dlouhé cestě.

Den 2.

Ráno si trochu přispíme a pořádně se nasnídáme. Ještě před odjezdem z hotelu se vydáme na krátkou procházku po nábřeží, které je známo především tím, že se zde startuje nejtěžší a nejkrásnější triatlon světa. Nábřeží je lemováno obchůdky s typickými suvenýry a školami surfování. Po odjezdu zastavíme v Kamakahonu National Historic Landmark. Ten je velmi hezkou ukázkou historie osídlování Polynésie. Večer strávíme na jihu ostrova v NP Volcano při focení velkého otevřeného jícnu sopky plného žhavé lávy.

Den 3.

Dnešní dopoledne nás čeká podrobný průzkum NP Volcano. Podíváme se na několik míst, kde je velmi dobře přístupná sopečná činnost včetně lávového tunelu. Dostaneme se až k moři, kde je v moři skalní oblouk z lávy Hōlei Sea Arch. Během odpoledne dorazíme do města Hilo, které je považováno za nejdeštivější místo na ostrovech.

Den 4.

Díky dešti je okolí města neskutečně zelené a čerstvé. První zastávkou dne bude vodopád Rainbow Falls. Poté se přesuneme k moři do Richardson Ocean Park. Zdejší pláže a skaliska s palmami vypadají na fotografiích velmi hezky. Během odpoledne se přesuneme do městečka Honokaa, kde budeme pro dnešek nocovat. V podvečer nás čeká focení na vyhlídce v jednom z velkých údolí ostrova Waipiʻo Valley Lookout.

Den 5.

Dnešek bude pro zájemce trochu odpočinkový. Kdo bude mít zájem, může se vydat na trek s místním průvodcem do Pu’u O Umi Natural Area Reservedo. Ostatní se dopoledne zastaví v městečku Waimea, kde je několik farem a kávovníkových plantáží. Odpoledne je možné strávit na jedné z nejhezčích pláží ostrova Hāpuna Beach nebo absolvovat vrtulníkový let nad ostrovem. Večer se opět všichni setkáme v hotelu v Koně.

Den 6.

Ráno si dáme pořádnou snídani, abychom nabrali sílu na další velmi zajímavý den. Čeká nás cesta na nejvyšší horu světa Mauna Kea. Tato štítová sopka měří ode dna přes 10000 metrů. My se dostaneme z nulové nadmořské výšky do 4205 metrů, kde jsou teleskopy pro NASA a další organizace. Cestou na sopku budeme zastavovat a fotit tak, abychom přijeli nahoru pozdě odpoledne. Nafotíme si západ slunce a potom se vrátíme zpět do tepla k moři.

Den 7.

S Velkým ostrovem „Big Island“ se musíme bohužel rozloučit. Dopoledne odletíme linkou společnosti Hawaiian na ostrov Oahu do hlavního města Honolulu. Tady si vyzvedneme opět auta a přesuneme se do hotelu. Zbytek dne budeme věnovat prozkoumávání staré části Honolulu, především tržištím v Downtownu a Chinatownu. V některé místní restauraci si dáme večeři a po západu slunce budeme pokračovat ve focení u majáku Aloha Tower.

Den 8.

Máme před sebou volný den na věhlasné pláži Waikiki. Můžete zde odpočívat, koupat se nebo se vydat na fotografickou procházku podél moře. Těch výjevů k focení je tady tolik, že když se mu budete chtít věnovat, budete mít co dělat celý den. Na jedno z plážových mol najíždějí japonské a čínské zájezdy a dělají tady společné focení. Pozorovat je a fotit je úžasné panoptikum… Zvláště Japonci mají toto focení v oblibě. Co nedokázali zbraněmi během II. světové války, dokázali turismem a penězi. Úžasné je tady i focení večer při modré hodince. Rozhodně se nemusíte nudit!

Den 9.

Po snídani nás čeká krátký přejezd na jihovýchod ostrova do Hanauma Bay Nature Preserve. Tady nás čeká ranní focení zátoky, než se sem nahrne spousta lidí. Poté budeme nasedat a vysedat na několika zastávkách, vždy po pár metrech. Čeká nás Lanai a Halona Blowhole Lookout a především krátký pěší trek k Makapu‘u Lighthouse. Pozdě odpoledne cestou zpět do hotelu se zastavíme na Nu‘uanu Pali Lookout, odkud je nádherný výhled do krajiny ostrova s majestátními horami.

Den 10.

Máme tady další ráno a nás čeká cesta na sever. Projedeme skrz ostrov, v jehož centru jsou první plantáže ananasů, které tady založil pan Dole. Zastavíme u některé z nich a uděláme si několik fotek. Severní strana ostrova přeje surfingu a pláže jsou tady úplně jiné než na jihu. Zastavíme ve Waimea Bay, kde si můžete dopřát koupání a odpočinek nebo můžete jít s námi do zdejšího parku fotit tropické rostliny. Je tady samozřejmě vodopád a mnoho a mnoho zástupců tropické flóry. Pozdě odpoledne zastavíme na východním pobřeží u buddhistického chrámu Byodo-In.

Den 11.

Dnešní den bude tak trochu především pro muže… :-). Není možné navštívit ostrov Oahu a nepodívat se do legendární vojenské základny Pearl Harbor. Hned po snídani odjedeme na základnu. Přístupný je sice pouze Jižní kanál a ostrov Ford, ale to nám bohatě vystačí na celý den. Tady nás čeká společné zhlédnutí historického dokumentu o přepadení základny japonským císařským vojskem a zahájení II. světové války v Pacifiku. Po dokumentu odjedeme lodí na památník bitevní lodi Arizona. Po návratu zpět nás čeká celodenní rozchod po základně. Každý může samostatně navštívit např. ponorku USS Bowfin, národní památník, živoucí legendu v podobě bitevní lodi Missouri a další významné vojenské atrakce. Jsme přesvědčeni, že se opravdu nebudete nudit.

Den 12.

Dnešní den bude tak trochu volitelný. Kdo bude mít zájem, může se vydat na fotografický let vrtulníkem okolo ostrova. Kdo bude chtít lenošit, může se vydat opět na některou z okolních pláží nedaleko hotelu. Možností je dost. Komu bude chybět aktivní pohyb, může se vydat na pěší trek v parku Keaīwa. Jako poslední alternativa dnešního dne zůstává návštěva mořského parku a akvária Sea Life Park Hawaii.

Den 13.

Dnes máme poslední den pobytu na ostrově Oahu, a tím pádem na celém Havajském souostroví. Ráno věnujeme vydatnému spánku a po snídani pojedeme prozkoumat zbytek města, který jsme nestihli při příjezdu. Čeká nás procházka okolo královského paláce Aliʻiolani Hale, sochy krále Kamehameha a místního parlamentu. Kdo bude mít zájem, může navštívit obrovský obchodní dům Walmart, kde se dá nakoupit oblečení za pár dolarů. Ceny proti naší zemi jsou neskutečně nízké! Odpoledne se již přesuneme na letiště, kde vrátíme naše auta a necháme odbavit naše zavazadla na let až do Prahy. Pak už nám jen zbyde počkat na nástup do našeho spoje a odlet proti času.

Den 14.-15. (7. – 8. 12. 2020)

Brzy ráno dorazíme letecky zpět do Los Angeles. Bohužel díky časovým posunům nás čeká velmi dlouhý přestup na letadlo do Evropy. Kdo bude mít zájem, může si jít odpočinout do hotelu na tzv. denní pobyt. Kdo nebude chtít čekat na letišti, může nasednout na vyhlídkový autobus, tzv. sightseeing tours a vydat se na celé dopoledne do ulic města. Bez problému stačíte projet celou trasu linky a vrátit se zpět. Odpoledním letem odletíme zpět do Evropy a po přestupu přistaneme 15. den odpoledne na pražském letišti.

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd po Havajském souostroví podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Havaj na Havaji”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.