Podzimní fotografování zvířat – Dravci

Počet míst / přihlášených: 10 / 0

Nastupující podzim a všudy přítomná pestrá paleta barev láká k focení přírody. Na začátek října 1.–3. 10. 2021 jsme Vám připravili zážitek vskutku jedinečný. Během víkendového kurzu máte možnost vyzkoušet si, jaké to je fotit dravé ptáky v prostředí, které téměř dokonale kopíruje přirozená místa jejich výskytu. Namíchali jsme vzrušující koktejl nového foto kurzu. Představíme Vám nejzajímavější zástupce dravé ptačí říše: výry, orly, sokoly a další zajímavé dravce.

Zámek Sychrov a jeho zahrady se nacházejí v nádherné krajině mezi městy Liberec a Turnov a jsou hojně navštěvované a turisticky oblíbené. Zdejší zámecký park skýtá mnoho zajímavých zákoutí, které připomínají nejen plochy imitující louky, ale také vzrostlý les, či samostatně stojící stromy a keře, které dokonale splňují naše představy. Je zde vybudováno zázemí pro fotografy a také pro naše dravce, kteří obývají zdejší stálou zámeckou expozici.

Kdo by neměl na tomto kurzu chybět?

Každý, kdo se chce něco přiučit v oblasti fotografování zvěře a ptáků. Kurz je vhodný pro začátečníky i poloprofesionální fotografy. Víkend na Sychrově osloví ty, kteří chtějí získat zajímavé zážitky a ojedinělé statické i akční fotografie nádherných dravců obývajících naši zemi. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém kurzu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme začátečníkům a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. 

Pokud nevlastníte zrcadlovku s teleobjektivy, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento foto kurz je z hlediska fyzické náročnosti trochu odpočinkovější než jiné akce, které pořádáme. Na místa focení se přesuneme autem a Vám stačí jen vystoupit a dojít pár metrů. Většinu letových fotek budete pořizovat z polohy v leže nebo vsedě. Kdo může říct, že se celý víkend “válel” v parku… :-). K tomuto kurzu budete potřebovat mimo fotoaparátů také teleobjektivy a případně stativ. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici profesionální techniku včetně stativů Manfrotto a rádi Vám je zapůjčíme.

O co se postaráme?

Celý zámecký park Sychrov, kam jedeme, známe a víme, kde má smysl fotit jednotlivé druhy dravců a kde ne. Víme, na kterých místech je ideální fotit ráno a kde odpoledne. Také pro Vás máme připravenu ukázku zpracování Vašich fotografií tak, abyste sami viděli, že vyfocením ještě nevzniká špičková fotka. Bez dobrého základu (vyfocení) však tuto špičkovou fotku též neuděláte. A to se Vás pokusíme naučit!

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu je 5 490 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, služby lektora, 12-15 druhů dravých ptáků připravených na focení.

Cena nezahrnuje: náklady na ubytování v nedalekém kvalitním penzionu se snídaní (cena za osobu bude okolo 800 Kč/noc), pojištění storna ze strany účastníka, dopravu do místa kurzu. Dopravu řešíme spolujízdou. Ozvěte se nám a rádi Vás zkontaktujeme s motorizovanými účastníky.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup, je počet účastníků omezen na 10 osob.

Proč s námi jet?

Fotografického kurzu se účastní lidé, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili a napomohli dosáhnout kýžených fotografických výsledků! Proto jedeme fotit tyto dravce do zámeckého parku Sychrov. Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování potřebujete, ba právě naopak. Jedeme se sem učit a vzdělávat se, jsme parta fotografů a tomu je kurz přizpůsoben.

Den 1. (1. 10. 2020)

Odpoledne okolo 16. hodiny se sejdeme v penzionu, kde bude probíhat veškerá teoretická příprava. V 17. hodin bude kurz zahájen teoretickým blokem a ukázkami focení. I po večeři budeme pokračovat v teoretické přípravě, aby Vaše fotky byly nejlepší.

Den 2.

Po snídani se přesuneme do zámecké zahrady na Sychrově. Tady Vám představíme dravce a budete mít možnost nafotit jejich statické snímky. Průběžně se budeme pohybovat po parku a na jednotlivých místech pořizovat letové fotky. Na sobotu jsou po Vás připraveni zástupci sov, výrů a orlů. Celkem se jedná o 5-6 dravců. Jsou to ptáci, kteří nalétávají relativně pomalu, což Vám usnadní jejich focení v letu. Po večeři si v penzionu předvedeme postupy a triky používaných při zpracování fotografií v počítači, aby fotky vypadaly co nejlépe. 

Den 3. (3. 10. 2020)

Po snídani opustíme penzion a přesuneme se opět do zámecké zahrady na Sychrově. Pro dnešní den máme připraveny především sokolovité zástupce. Jejich focení je trochu odlišné, tito zástupci nalétávají podstatně rychleji, takže Vaše focení bude muset být rovněž rychlejší. Budeme mít k dispozici opět 5-6 ptáků. Během odpoledne kurz ukončíme a vydáme se domů.

Berte, prosím, tento program fotografického kurzu s dravci jako předpokládaný. Náš program může na místě ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud by z nějakých důvodů nebylo možné fotit daného zástupce. Naším cílem je nalézt s Vámi ty nejzajímavější fotografické pozice pro focení dravců a vytvořit Vám podmínky pro pořízení Vašich nejlepších fotografií, které budou vypadat jako z reálné přírody. 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – ” Fotografování zvířat – Dravci”

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.