Fotografické perly Evropy – Porto

Počet míst / přihlášených: 8 / 1

Pro místo naší další oblíbené fotografické cesty napříč Evropou jsme vybrali v termínu 24. – 27. 10. 2019 opět tak trochu nevšední lokalitu. Jedná se o druhé největší město Portugalska. Nabízí se zde neskutečné množství pouličního focení, památek a originální architektury. Město Porto bylo právem zapsáno v roce 1996 na seznam kulturního dědictví UNESCO. Jeho hlavní artikl, portské víno, bylo původně vyváženo jen z tohoto města. Z okolních vinic se dodnes sváží čerstvě sklizená vinná réva po řece Douro, jejíž hluboké údolí utváří kolorit města.

Trasu a jednotlivá zastavení na památkách města jsme navrhli tak, aby byly exkluzivní a výjimečné. Budete mít možnost fotografovat pouliční (street) fotku především na nábřeží, kde postávají hráči národní hudby fado, dále na mostech, náměstích a ulicích. Budete mít možnost fotit architekturu, která si zachovává mnoho prvků maurské kultury a úchvatná. Třetím skvělým tématem k focení budou noční fotografie během modré hodiny. Vždyť právě proto máme zajištěno ubytování na nábřeží Cais da Ribeira u řeky nedaleko mostu Ludvíka I. Věříme, že si každý najde to pravé. Pokud budete mít zájem, můžete zkoušet profesionální techniku, a hlavně si budete moci pořádně vyzkoušet fotografování v klidu a v malé skupince lidí, která má podobný zájem a zapálení pro takovouto činnost. Mezi absolutní TOP místa, která navštívíme, patří centrum města, které se nachází ve čtvrtích Sé, Sau Nicolau a Vitória, náměstí Praca da Liberdade s třídou Avenida dos Aliados, radnice Camara Municipal do Porto, budovu nádraží a pěší zóna Rua de Santa Catarina.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce fotit na tomto specializovaném kurzu a cestě a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora. Pokud chcete získat výtečné fotografie z Porta a zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich akcí, jste na tom správném místě. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné. Vždyť toto město dalo světu silné a zemité portské víno. Maximální čas na kurzu je věnován fotografické činnosti. Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná.

O co se postaráme?

Poskytneme vám na místě především odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě. Můžete vyzkoušet naši profesionální techniku s celou škálou objektivů a další příslušenství, kterým disponujeme. Během cesty bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika Apple na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Celé město máme velmi dobře zmapováno a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Byli jsme zde fotografovat v roce 2018 a přivezli jsme mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.
 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 24 980 Kč za osobu.

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Porto a zpět s odbaveným standardním zavazadlem, přepravu z letiště, kvalitní hotel 3* s bohatou snídaní v centru města, 3denní jízdenku na MHD + 1x lanovka nad přístavní čtvrtí, všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu, služby průvodce a lektora.

Pokud by se vám hodilo jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme vám cestu, abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště, např. BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW a další.

Cena neobsahuje – cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je jejich počet omezen na 7 osob + průvodce.

Bonusy aneb Za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – možnost využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace. Pro každého účastníka kurzu máme jedno malé překvapení. Věříme, že se vám bude hodit pro vaši fotografickou praxi.

Proč s námi jet?

Kurzu a cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás, a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherného přímořského města na jihozápadním cípu Evropy.

Čtvrtek (24. 10. 2019)

Během dopoledne odletíme do Porta a čeká nás ubytování. Již cestou se seznámíme s technikou, kterou budeme mít během našeho kurzu k dispozici pro vaše potřeby. Probereme ovládací prvky přístrojů a jednotlivé programové režimy pro fotografování. Probereme jednotlivá místa, kde se budeme pohybovat v rámci města a co je v něm dobré a zajímavé k focení. Hned po příjezdu a ubytování nás čeká první focení včetně nočního focení mostu Ludvíka I.

Pátek

Po vydatné snídani nasedneme do metra, případně autobusu, které nás rozvezou městem na nejdůležitější památky v centru města.

Odpoledne se vydáme na další vybraná místa a budeme fotit a zase fotit. V případě zájmu se fakultativně podíváme do katedrály Sé de Porto a vedlejšího biskupského paláce. Někde v okolí vybrané lokality se zastavíme v některé z bezpočtu restaurací na večeři. Po ní budeme pokračovat ve večerním a nočním fotografování. Pak nás čeká zasloužený odpočinek na další den.

Sobota

Portugalské snídaně jsou v našem hotelu velmi chutné a příjemné. Ale jsme tady kvůli focení, a tak se co nejdříve vydáme opět do města na další vybrané lokality. Dnešek bude věnován fotografování architektury a také pouličního života (street).

Během dne se zastavíme na dvou až třech zajímavých místech a večer si dáme další téma v podobě nočního focení během modré hodinky. Lokalit k výběru je dost a dost. Nebojte! Jako alternativní varianta je možné jet lodí za město do úzkého údolí, kde jsou místní vinice nebo se dá navštívit některá výrobna portského vína na nábřeží Cais da Ribeira.

Neděle (27. 10. 2019)

Máme před sebou poslední den této cesty a fotokurzu. Brzy ráno po snídani necháme naše zavazadla na hotelu a vydáme se opět na některá zajímavá místa města. Nedělní rána bývají i v tomto mraveništi poměrně klidná a s minimem turistů. Navštívíme některá z míst, kde by mohlo být volněji a dalo by se lépe a v klidu fotit. Před polednem se vydáme na letiště a odletíme zpět do Prahy.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu a cesty jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z důvodu počasí nedostali na vybrané místo. Naším cílem není poznávání města podle přesně stanoveného harmonogramu, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Na této cestě a kurzu jsou stanoveny pevné termíny pouze letenkami, vše ostatní jsme schopni variabilně upravit.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Fotografické perly Evropy – Porto

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.