Fotografická expedice snů Galapágy – 2022

Počet míst / přihlášených: 12 / 0 – přijímáme předběžné a nezávazné objednávky

V polovině února roku 2022 míříme již po třetí na fotografickou expedici, která snese bezpochyby označení TOP. Je to cesta na Galapážské souostroví. Naším cílem jsou naprosto jedinečné ostrovy umístěné jako perly na rovníku zhruba 1 000 km v Pacifiku od jihoamerické pevniny. Projedeme nejzajímavější části ostrovů včetně výstupu na sopku Sierra Negra s poslední erupcí z roku 2005. Celé souostroví je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO a je zde velmi omezen pohyb turistů. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás, želv, ještěrů, terejů, lachtanů, tučňáků a spousty jiné zvěře.

Na nejzajímavější část začátku roku jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Výpravy na tyto ostrovy snů již máme za sebou a opět jsme ji navrhli ve spolupráci s průvodci z národního parku tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Budete mít možnost fotografovat spoustu různé zvěře ve volné přírodě ze vzdálenosti 1-2 metry, která z Vás nebude mít strach a dech beroucí krajinu s mořským pobřežím.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných míst naší planety, zvířat, krajiny a lidí. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde opravdu každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné a které nezískáte nikde jinde na světě! Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Takže maximální čas je věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a díky spolupráci se Správou národního parku Galapágy víme, kam má smysl jet, a kam ne. Na pevnině v Ekvádoru zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelích kategorie 3* s WIFI připojením. Máme připravený skvělý program v hlavním městě Quitu a jeho okolí. Při safari na ostrovech je zajištěno ubytování na „naší“ expediční lodi včetně plné penze a nealko nápojů. Slovo „naše“ loď je významné v tom, že na lodi bude jen výprava našich klientů. Díky tomu máme zaručen jedinečný servis a jistotu, že budeme fotit za těch absolutně nejlepších možných podmínek. Kapacita expediční lodi je maximálně 12 osob + 6 osob posádky a průvodce ze správy národního parku.

Dále se staráme o leteckou dopravu, veškeré platby vstupů, povolení, tax a všech poplatků. Na místě Vám poskytneme odborné rady s technikou a fotografováním. Pro všechny účastníky expedice bude zdarma k zapůjčení kompletní technika CANON, kterou s sebou povezeme. Jsme tu pro Vás, abychom Vám poradili, jak zajímavě zvolit kompozici, zda si scénu přisvítit nebo zda použít filtry. Během výpravy bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Co to bude celé stát?

Předpokládaná cena foto expedice je 139 980 Kč za osobu (přesnou cenu uvedeme v 02-03/2021)

Cena obsahuje: leteckou dopravu Quito – Galapágy – Guayaquil. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné a ubytování v hotelích 3* se snídaní. Na „naší“ expediční lodi během plavby po galapážských ostrovech je plná penze včetně nealko nápojů. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a 1–2 průvodce.

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji, třílůžkové kabině na lodi a závazné přihlášce podané do pěti měsíců před cestou.

Cena neobsahuje: letenku Economy Praha – Quito, Guayquil – Praha za 30 000 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není poplatek Národnímu parku Galapágy za vstup 100 USD, kontrolní tranzitní kartu Ekvádoru 20 USD, v případě letu přes USA není započteno vízum ESTA 14 USD, spropitné posádce lodi 100 USD, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Každý z účastníků obdrží podrobný katalog s detailním programem cesty. V případě požadavku na jednolůžkový pokoj se na nás obraďte, rádi Vám jej zařídíme.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po závazném objednání. Podrobné info sdělíme zájemcům. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 12 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 5 účastníků

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musejí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Máme zajištěnu „vlastní“ loď a díky tomu jsme schopni garantovat špičkový servis a dostatek času na focení. Program na klasických turistických lodích je velmi rozdílný. Pokud se vydáte na tuto cestu s námi, uvidíte ten rozdíl! Naším cílem je, abyste pořídili jedinečné snímky krajiny a zvěře z této světové perly a tomu podřizujeme celý program. Nikdo Vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem. Celou trasu máme pečlivě 2x projetou a připravenou pro specifické potřeby fotografů. Víme, zda máme dané místo focení navštívit ráno či navečer kvůli slunci a ideálním podmínkám. Dále máme v záloze ještě několik zajímavých alternativ především kvůli počasí.

Den 1. (xx. 2. 2022)

Odlet z Prahy do hlavního města Ekvádoru Quita. Přílet do Quita je pozdě večer místního času. Odjezd do hotelu ve městě.

Den 2.

Po vydatném spánku a pozdní snídani se vydáme na prohlídku města. Čekají nás skvosty jako jsou například Basilica del Voto Nacional zasvěcená bývalému papeži Janu Pavlovi II., socha anděla na vrcholu Panecillo a náměstí Plaza San Agustin. Asi nejzajímavější perlou dnešního dne bude návštěva Iglesia de la Compañía de Jesús. Jedná se o vrcholnou španělskou architekturu z období baroka a na výzdobu interiéru bylo použito 7 tun čistého zlata!

Den 3.

Brzy ráno se vydáme z města po Panamerické dálnici na jednu z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5 897 m n. m.). Pokud to zvládneme, dostaneme se až k hranici věčného sněhu ve výšce 4 800 m n. m. Pokud ne, nevadí. Ve výšce 4 000 m n. m. je zajímavé jezero s divokými koni a spoustou rozkvetlých květin. Při minulé cestě jsme tady fotili celý den a ani nám nestačil čas na všechno zajímavé, co bylo okolo nás. Večer necháme odpočinout naše znavená těla ve výtečných termálních lázních u městečka Papallacta.

Den 4.

Dnešní den bude ve znamení fotografických jatek v podobě streetového focení. Vydáme se do města Otavalo, které se pyšní titulem údajně největšího indiánského tržiště v celé Jižní Americe. Po ubytování se budeme pohybovat v ulicích města až do pozdního večera. Atmosféra tržiště je jedinečná a nikde jinde jsme ji takovou nezažili.

Den 5.

Ráno navštívíme posvátné indiánské jezero Laguna de Cuicocha a vesnici Cotacachi. Ta je pro nás zajímavá především díky kožedělné výrobě. Koňská sedla, klobouky, kabáty, peněženky, cestovní tašky, kabelky a mnoho dalšího je k vidění ve zdejších dílnách a obchodech. V podvečer se vrátíme do hlavního města Quita, kde nás čeká večerní focení na Plaza Grande a u Arcibiskupského paláce. Po focení navštívíme jednu ze zdejších výtečných restaurací se skvělými steaky!

Den 6.

Po velmi důkladné kontrole na letišti odletíme asi 1 000 km směrem do Pacifiku na galapážský ostrov Baltra. Tady nás bude čekat místní průvodce ze správy Parque Nacional Galápagos. S ním přejedeme na ostrov Santa Cruz do města Puerto Ayora a ihned se nalodíme na naši expediční loď. Po pozdním obědě navštívíme Charles Darwin Research Station,  kde žije mnoho želv sloních. Pozdě večer vyplouváme vstříc našemu hlavnímu programu této cesty.

Den 7.

Dnešním ranním budíčkem v 5.00 začínají nefalšovaná fotografická jatka. Zároveň se sluncem se vylodíme na ostrově Santa Cruz, kde nás čeká focení východu slunce, neskutečné krajiny a divoké zvěře. Ze zvěře nám budou pózovat lachtani, několik druhů barevných krabů, ptáci a leguáni. Během dne se přesuneme na další lokalitu na ostrově, kde nás budou čekat modronozí Terejové.

Den 8.

Během noci se naše loď opět přesune. Pro dnešní dávku fotek se vydáme na ostrovy South Plaza IslandMosquera Islet a North Seymour Island. Opět nás budou čekat spousty zvěře, která se nebojí a nechá se fotit ze vzdálenosti 1-2 metry. Na prvním ostrově jsou velmi zajímavé kaktusy, které nádherně dokreslují zdejší krajinu.

Den 10.

Dnes nás hned ráno čekají „jatka“ u Daphne Minor. Zde jsou velká hnízdiště Terejů modronohých, červenonohých a nazca. Dalšími obyvateli jsou pelikáni, kormoráni a další ptáci. Odpoledne se přesuneme opět k ostrovu Santa Cruz na pláže, kam chodí snášet vejce mořské želvy a ve zdejší laguně žijí plameňáci.

Den 11.

Ráno se probudíme u Santiago Island. Opět ještě před snídaní se vydáme člunem na pobřeží pro dopolední dávku snímků. Odpoledne nás čeká focení u ostrova Bartholomew Island. Jeho zvláštností je velká kolonie tučňáků galapážských. Ti jsou sice ze všech druhů nejmenší, ale také nejvzácnější. Je to jediný druh tučňáka, který žije na severní polokouli. V podvečer se vydáme k majáku odkud se fotí nejtypyčtější fotka Galapážských ostrovů.

Den 12.

Navštívíme další dvě zajímavá a jedinečná místa. První zastávka bude v lávovém poli na James Island. Odpoledne se vylodíme na jiném místě ostrova, kde nás čeká asi dvoukilometrový trek. Ten vede okolo laguny do vnitrozemí ostrova a zpět. Na pláži nám budou pózovat malí plážoví krabi, kteří neustále čistí své příbytky a jsou velmi plaší. Další fotografickou perlou jsou hnízdiště želv, které v toto období dobu chodí klást vejce.

Den 13.

Naše cesta se chýlí ke konci, ale nebojte. Nudit se rozhodně nebudete. Dnes na nás čeká Rabida Island a Sombrero Chino Island. Focení lachtanů a leguánů již budete mít určitě dost a tak se zaměříme na místní orlovce a několik druhů menších endemických ptáků. Ti jsou neohrožení a velmi bojovní. Pokud se jim nebudete líbit, dají Vám to patřičně najevo. Zůstaneme tady fotit až do tmy. Během noci dopluje naše loď zpět do přístavu v Puerto Ayora.

Den 14.-16. (2022)

Po naší poslední snídani na lodi se vydáme autobusem skrz ostrov Santa Cruz k letišti na ostrově Baltra. Tady usedneme náležitě unaveni do sedaček v letadle a vydáme se zpět na ekvádorskou pevninu do Guayaquilu. Čeká nás jeden nocleh ve městě a druhý den odpoledne odlétáme zpět do Evropy. Do Prahy se vrátíme 16. den odpoledne.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného harmonogramu s minutovou přesností, ale chceme s Vámi nalézt nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Jezdíme jako fotografové, kteří si počkají na správné podmínky. Uděláme všechno pro to, abyste získali špičkové fotky ze vzdálených ostrovů v Tichém oceánu. Neváhejte a pojeďte s námi!

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Fotografická expedice snů Galapágy 2022”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.