Focení s kompaktem nebo zrcadlovkou – základy

Do nedávné doby platilo pravidlo, že „pořádné fotky“ se daly udělat pouze ze zrcadlovkou a kompaktní přístroje byly odsouzeny pouze pro domácí použití, dovolenou a podobně. Nedávno nás výrobci přesvědčili, že tomu tak již nebude!

Dobrá fotografie přestala být doménou drahých zrcadlovek a mnohé kompakty zvládnou podobné snímky. Pojďte poznat svůj kompaktní přístroj a naučit se jeho ovládácí např. funkce, tak aby vaše fotografie dětí, dovolené a volnočasových aktivit byly podobné těm z drahých přístrojů. Pokud si nevíte rady se svým novým fotoaparátem a nevíte jak potenciál vašeho přístroje využít, pak je tento jednodenní kurz určen právě vám.

Komu je kurz určen:

Kurz „Focení s kompaktním přístrojem nebo zrcadlovkou – základy“ je určen pro majitele kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek bez rozdílu značky. Na své si přijdou všichni ti, kteří se chtějí naučit co nejlépe ovládat svůj fotoaparát. K účasti na kurzu nepotřebujete žádné fotografické znalosti nebo praktické zkušenosti. Na tomto kurzu vám vysvětlíme základní doporučení a pomůžeme vám s ovládáním vaší techniky.

Co můžete od kurzu očekávat:

Díky tomuto specializovanému kurzu budete schopni využít potenciál vaše přístroje. Dále obdržíte mnoho zkušeností a doporučení pro praktické fotografování. Naučíte se používat správně režimy přístroje. To bude pro vás významným krokem na fotografické cestě kupředu za „pořádnou fotkou“. Dále vám vysvětlíme ostatní základní funkce vašeho přístroje a jak se dají využít pro konkrétní fotografické situace.

Cena kurzu s DPH: 2 890 Kč

Minimální počet jsou 5 a maximální počet je 10 účastníků kurzu. Jde nám především o to, abychom vám předali co nejlepší informace s individuálním přístupem. To je možné pouze v malé skupince.

Místa a termíny kurzů pro 1. polovinu roku 2021:

Praha – 22. 6.
Brno – 25. 6.
Ostrava – 19. 6.
 

Místa a termíny kurzů pro 2. polovinu roku 2021:

Praha – 17. 7., 5. 8., 22. 9., 16. 10., 15. 11., 15. 12.
Brno – 19. 7., 7. 8., 20. 9., 18. 10., 13. 11., 13. 12.
Ostrava – 21. 7., 9. 8., 18. 9., 14. 10., 11. 11., 11. 12.
 
Termíny označené oranžovou barvou jsou obsazeny.
 
Fotografický kurz začíná v Praze a Brně vždy v 9.00 v daný den. Okolo poledne je hodinová pauza na oběd a poté pokračuje kurz až do 17. Hodiny kdy proběhne jeho ukončení. V Ostravě začíná kurz v 10.00 hod. a končí okolo 18. hodiny.
 

Výuková náplň kurzu:

 • Vysvětlení základních pojmů a ovládacích prvků přístroje
 • Vysvětlení a nastavení hodnot programové automatiky
 • Využití automatických a scénických režimů v praxi
 • Rady, doporučení a tipy pro různé nastavení
 • kompoziční pravidla pro „správné“ focení v praxi
 • Během celého kurzu budete neustále se svým přístrojem pracovat tak abyste si získané informace ihned přenášeli do praxe a lépe si je pamatovali
 • Řešení individuálních dotazů po celý kurz

Kurz je postaven na velmi přátelské, lidské a přímé komunikaci lektora s účastníky. Díky neustálému zkoušení jednotlivých funkcí přístroje v reálném prostředí a situacích budete mít okamžitou kontrolu výsledků.

Absolutní důraz klademe na praktickou část při fotografování, takže ihned si můžete vyzkoušet jak fungují jednotlivá nastavení v praxi a co vám přístroj dokáže zachytit, když nastavíte jinou hodnotu ISO nebo přenastavíte clonu v poloautomatickém režimu, atd.

Proč byste se měli účastnit našeho kurzu?

 • Registrace do našeho kurzu je snadná a rychlá
 • Po přihlášení vám zašleme další informace k místu konání kurzu a potřebám
 • Díky praktickým radám a doporučením si odnesete spoustu cenných informací pro vaši fotografickou praxi
 • Základem našich kurzů je stálá a vzájemná komunikace účastníků s lektorem
 • Naše fotografické kurzy můžete zakoupit také jako dárky s originálními poukazy přímo pro obdarovávané
 • Snadno si vyberete termín a místo kurzu, který vám bude nejlépe vyhovovat
 • Nebudeme vám nutit ke koupi žádné konkrétní zboží či značku. Poradíme vám jako nezávislí odborníci s různorodou fototechnikou na našem trhu
 • Doporučíme vám pouze funkční a smysluplné věci, které budou pro vás přínosem a ne dalšími „zbytečnostmi do vaší fotobrašny“
 • Pokud nebude naplněna minimální kapacita vyhlášeného termínu v místě, navrhneme vám náhradní termín nebo vám vrátíme celé kurzovné a přidáme ještě něco navíc!

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Focení s kompaktem nebo zrcadlovkou – základy”

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.