Faerské ostrovy – perla Severního Atlantiku – 2021

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Pro jedinečnou pozdně jarní fotografickou sezonu máme pro vás libůstku. V termínu 3.-12. 5. 2021 máte možnost se s námi opět vydat na Faerské ostrovy. Že jste o nich neslyšeli? Jedná se o nepříliš známou a opomíjenou skupinu ostrovů v severním Atlantiku na polovině cesty mezi Norskem a Islandem. Tyto ostrovy splní všechny tajné sny každého krajinářského fotografa. Věřte nám!

Na nejideálnější část konce jara jsme pro Vás opět vybrali ta nejlepší místa a scenérie Faerských ostrovů. Budete mít možnost fotit dech beroucí záběry vodopádu nedaleko vesničky Gasadalur padajícího přímo do moře, zelené travnaté kopce s vysokými útesy a stády ovcí. K tomu vám přidáme další vodopády, malé vesničky krčící se u monumentálních fjordů nebo neuvěřitelné kolonie mořských ptáků. Vaše snímky budou dokreslovat malebné domky s travnatými střechami a červenými okny. Krajina ostrovů je drsná, syrová, dramatická a zároveň pohádkově krásná.

Fotografické příležitosti jsou zde takřka nekonečné. Nejtěžší bude pro Vás rozhodování, který námět si zaslouží Vaši pozornost dříve. Proměnlivé počasí dokáže mnohokrát za den zcela změnit světelnou atmosféru. Člověk může nabýt dojmu až optické iluze, protože krajina nabízí stále další a další neuvěřitelné fotografické motivy. Zároveň je možné fotit prakticky po celý den a uplatníte zde objektivy všech ohniskových vzdáleností od těch nejširších až po teleobjektivy.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může mnohé naučit. Chybět nesmí každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, co fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Chceme s Vámi navštívit ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování, leteckou dopravu, místní dopravu velkým autem, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 49 450 Kč za osobu

Cena obsahuje – v ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, ubytování, program dle rozpisu, průvodce.

Cena neobsahujeletenku Economy Praha – Vágar – Praha za cca 10 000 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání. Dále stravování, o které se po dohodě na místě postará Váš průvodce, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 2. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč do 14 dnů po objednání.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které prezentují své nabídky jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Budeme se snažit fotit v ideální čas a při podmínkách, kdy Vaše snímky získají tu správnou atmosféru. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny Faerských ostrovů a přírodních krás, které nabízí. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který zde byl již fotit. Pomůže a poradí Vám s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Stačí se jen zeptat… Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (3. 5. 2021)

Ráno se sejdeme na letišti Praha-Ruzyně a přes Letiště Charlese de Gaulla v Paříži se vydáme na Faerské ostrovy. Po příletu vyzvedneme naše auto a ubytujeme se na celou dobu pobytu v nedalekém velkém domě. Zajedeme nakoupit potřebné potraviny a Vaše dobrodružství může začít. Předpokládáme, že již první večer pojedeme fotit nedaleké útesy v paprscích zapadajícího slunce.

Den 2.-9.

Když budete na místě, nebude pro Vás těžké pochopit, proč čtenáři časopisu National Geographic zvolili Faery v roce 2015 za nejlepší cestovní a fotografickou destinaci roku. Přes drsné počasí si snad nelze fascinující krajinu s ohromujícími fjordy, epickým pobřežím, nekonečnými výhledy a úžasnými vodopády nezamilovat. Cílem tohoto fotografického dobrodružství jsou samozřejmě nádherné fotografie, které si přivezete domů, ale také dovolená v partě, která má podobný zájem a na kterou nikdy nezapomenete!

Při této cestě se nebudeme držet zcela přesného harmonogramu. Denní program budeme co nejvíce přizpůsobovat aktuálnímu počasí, abychom využili vždy co nejlepší podmínky na konkrétních fotografických lokacích. Zatímco na jednom místě může hustě pršet, stačí 20 minut jízdy autem a po dešti a zamračené obloze nebude ani památky.

Navštívíme ostrovy Streymoy, Eysturoy, Vágar, Borđoy a Kalsoy. Nevynecháme nejzajímavější a nejfotogeničtější místa, jako jsou vesnice Gasadalur s vodopádem padajícím přes útes přímo do oceánu, „plovoucí jezero“ Sorvágsvatn, maják Kallur, starobylé vesnice Saksun a Tjřrnuvik, Drangarnir, Trćlanípan, Fossá, Funningur, Funningsfjřrdur, Bosdalafossur, Arnafjall a mnoho dalších úžasných lokalit.

Během celého pobytu projedeme většinu silnic a mostů na hlavních ostrovech. Přes slabě osvětlené tunely a vysoko položené průsmyky budeme objevovat jednotlivé ostrovy kousek po kousku. A pokud se změní světelné podmínky, klidně se na některá místa vrátíme znovu!

Den 10. (12. 5. 2021)

Po posledním ranním focení nedaleko naší základny se přesuneme zpět na letiště, vrátíme auto a zpátečním letem přes Paříž se přesuneme do Prahy podle letového řádu.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář jedinečné fotografické cesty jako předpokládaný. Program cesty bude ovlivňovat hlavně počasí. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Faerských ostrovů podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií z této úžasné perly severního Atlantiku.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Faerské ostrovy – perla Severního Atlantiku-2021”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.