Esence a vůně severního Vietnamu – 2021

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Každý rok se snažíme rozšířit nabídku našich fotografických výprav po světě o nějakou zajímavou zemi. Tentokrát padá naše volba na jihoasijskou perlu v podobě Vietnamu. Ten je velmi přátelský a voňavý. V druhé polovině října v termínu 20. 10. – 3. 11. 2021 nás čeká velmi velmi zajímavá 15denní cesta. Prozkoumáme nejzajímavější části severního Vietnamu. Podíváme se samozřejmě na terasovitá políčka se sklizní rýže, do místních vesnic a samozřejmě na několik zajímavých jezer.

Na nejideálnější část našeho podzimu jsme pro Vás vybrali ve spolupráci s místním průvodcem a fotografem ta nejlepší místa a scenérie. Tuto výpravu jsme připravili tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Náš místní průvodce fotí ve zdejší oblasti již 15 let. Díky mapovací cestě budeme hledat a navštěvovat i místa, která zůstanou pravděpodobně pro standardní cesty skryta jako záložní alternativy.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může leccos naučit. Chybět nesmí každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, co fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře připravenou s místním profesionálním fotografem a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Chceme s Vámi nalézt ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především ubytování se snídaní, leteckou dopravu, místní dopravu s místními profesionálními řidiči v pohodlných terénních autech, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 68 690 Kč za osobu

Cena obsahuje – automobilovou dopravu v místě. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování se snídaní v bungalovech střední kvality, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahujeletenku Economy Praha – Hanoj – Praha za 18 000 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Vyřízení víza, účastníkům cesty pomůžeme vízum zařídit. Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 7. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 10 000 Kč po objednání.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. V maximálním množství budeme fotit v ideální časy brzy ráno a večer, kdy vaše snímky získají tu správnou atmosféru. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny severního Vietnamu a jeho přírodních krás. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Naši průvodci jsou profesionální fotografové a lektoři, kteří Vám pomohou a poradí s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.-2. (20.-21. 10. 2021)

Odpoledne sraz na letišti Praha-Ruzyně a po odbavení odlet přes katarské hlavní město Dohá do Hanoje. Po příletu do hlavního města Vietnamu ulovíme pozdě odpoledne a večer první fotky u jezera Hoàn Kiếm. Na zdejší ostrov s malou svatyní vede hezky osvětlená lávka.

Den 3.

Celý den se budeme toulat starým městem ve spleti jeho rušných uliček s tržišti, restauracemi a obchůdky. Začneme u jezera Hồ Tây u Trấn Quốc Pagoda a postupně projdeme kolem bizarního Ho Či Minova mauzolea postaveného podle moskevského vzoru k tzv. Hỏa Lò Prison. Fotografickým vrcholem celého dne bude návštěva uzounké uličky s restauracemi a obchůdky, jejímž středem vede stále hojně využívaná železnice.

Den 4.-5.

Brzy ráno se vydáme s našimi řidiči směrem na čajové plantáže v oblasti Thai Nguyen. Dále nás čeká návštěva jezera BaBe. Jedná se o největší přírodní jezero oblasti s primárním lesem. Na jezeru budeme fotit především místní rybáře lovící oštěpem. K nim přidáme další místní etnika v několika rozdílných vesnicích. Z dalších zajímavostí nás čeká návštěva velkého vodopádu a staré krasové jeskyně.

Den 6.-9.

Ráno nás řidiči odvezou do oblasti Cao Bang, kde navštívíme největší vodopád Ban Gioc. Poté se přesuneme do autonomní oblasti Dong Van v provincii Ha Giang. Čeká nás zde 7 rozdílných etnických skupin obyvatel. Dominantou jsou velmi fotogenické hory a především etnické trhy. Jedná se o velice zajímavou a krásnou oblast. Další zastávkou na našem putování severním Vietnamem budou rýžové terasy s divokou přírodou a etniky v oblasti Xi Man, Su Phi. Jedeme sem v období sklizně rýže a předpokládáme, že najdeme místní obyvatele na jejich polích při sklizni.

Den 10.-11.

Další významnou zastávkou na naší cestě bude Sapa a její okolí Mu Cang Chai. Jedná se jednu z největších oblastí rýžových teras na světě. Tyto rýžové terasy jsou rozmístěny po celé krajině a nabízejí pro vaše objektivy neskutečné křivky a obrazce.

Den 12.-13.

Poslední významnou a velmi fotogenickou oblastí, do které se vydáme, je Halong Bay Ninh Binh – Tam Coc. Jsou zde podobné skalní homole jako v Halong Bay, které je přeplněné turisticky se špinavým mořem. Nás budou na každém kroku doprovázet řeka a rýžové pole. Zároveň se v této oblasti nachází největší komplex buddhistických chrámů v celém severním Vietnamu. Zdejší mniši jsou velmi příjemní a pohostinní.

Den 14.-15. (2.-3. 11. 2021)

Ráno se přesuneme zpět do hlavního města, kde můžete na jedné z místních tržnic udělat poslední nákupy suvenýrů a rozloučit se s Vietnamem. Pozdě odpoledne se přesuneme na letiště a odletíme opět přes Dohá do ČR. Přílet do Prahy proběhne 15. den podle letového řádu.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář mapovací fotografické cesty jako předpokládaný. Program cesty bude ovlivňovat hlavně počasí. Naším cílem není „prolétnutí“ Vietnamu podle minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií z této úžasné asijské země. 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Esence Vietnamu – mapovací cesta”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.