Divoký Pantanal – 2021

Kvůli přetrvávajícím omezením v cestování s Covidem 19 je fotoexpedice pro rok 2021 zrušena a přesunujeme ji na rok 2022 v podobném termínu.

Máme za sebou již několik cest do slunné Brazílie a tentokrát se do ní vracíme znovu, ale přitom úplně jinak. V termínu 16.-30. 9. 2021 míříme do fotografického ráje v podobě panenské krajiny oblasti jižní Pantanal. Oblast Pantanal je rozsáhlá močálovitá krajina na jihozápadě Brazílie, zasahující až na území Bolívie a Paraguaye. Přesné hranice nejsou definovány. Rozloha oblasti je 150 až 200 000 km². Naším cílem jsou jezera a mokřiny okolo Rio Negra (Černá řeka). V oblasti, kterou navštívíme, se nachází přes 100 jezer a žije v ní více než 600 druhů ptáků a savců. Čekají nás nefalšované fotografické žně plné divoké zvěře od netopýrů, lišek, kapybar po mravenečníky, tapíry, jaguáry a kajmany, kteří se pohybují nedotčenou krajinou.

Relativně malá část oblasti Pantanal byla v roce 2000 zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO pro svou bohatou rozmanitost. Mimo tuto oblast nás čeká zastávka u Cataratas do Iguaçu. Zdejší vodopády jsou dalším skvostem zapsaným na seznam památek UNESCO. Národní park nacházející se na obou březích vodopádů nabízí návštěvníkům jedinečné možnosti fotografování mohutných sloupců vody padajících do hloubky 70 m s průtokem až 1 700 m³ za vteřinu!

Konec září je turisticky nejpřívětivější a nejlepší částí brazilského období sucha a pro Vás jsme vybrali místa jako vodopády Iguazú a neskutečné scenérie v oblasti Pantanal, které snesou bezpochyby označení TOP. Tuto výpravu jsme připravili tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli nejhezčími místy této krajiny plné zvěře pro pořízení Vašich záběrů. Budeme s Vámi postupně navštěvovat místa, která jsou rozeseta v těchto parcích, a nejen v nich, jako drahokamy v divoké přírodě.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Po celou dobu naší fotoexpedice budete v pohodové partě fotografů, která Vás může leccos naučit. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, snímky zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle a za technických podmínek, které Vám nabídneme právě my. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „námi nejstojí na druhé koleji“!

O co se postaráme?

Celou trasu fotoexpedice máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, kde se zastavit na focení a v jaký čas. Během našich minulých cest jsme pro Vás nalezli ta nejlepší místa pro jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelech, dopravu, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků. V oblasti Pantanal budete mít navíc mimo ubytování zajištěnu kompletní celodenní stravu včetně nealko nápojů a zapůjčení dalších potřeb, jako jsou např. čluny a světlomety pro noční výpravy za kajmany.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena fotoexpedice je 4 299 USD za osobu (směnný kurz bude při vystavení smlouvy přepočítán na Kč)

Cena obsahuje – kompletní automobilová a autobusová doprava. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné do národních parků a ubytování v hotelech 3* se snídaní. V oblasti Pantanal je ubytování na farmě v pohodlných dvoulůžkových pokojích s plnou penzí, WIFI a nápoji. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Foz do Iguazu, Campo Grande – Praha za 560 USD* (letenky Vám rádi zajistíme).

Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště (např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další). Dále v ceně není zahrnuto cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 5. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 15 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Vždy se snažíme zachovat osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům a ani na této cestě to nebude jinak. Počet účastníků je omezen na 10 osob. Této cesty se mohou účastnit i nefotografové. Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd CK, ale jedeme v malé skupině na foto expedici jako parta lidí, kterou spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstává vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat nebo kochat se a ostatní na Vás mají čekat. Na každé cestě pro Vás připravujeme špičkový osobní servis, na kterém si zakládáme. Program cesty máme přizpůsobený pro potřeby fotografů tak, že budeme na sebe vzájemně čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Proto jsme na naší foto expedici. Naším cílem je pořídit s Vámi naprosto jedinečné snímky. Žije zde neskutečně mnoho divoké zvěře a na každém kilometru na nás budou čekat zajímavé přírodní krásy. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.–2. (16.–17. 9. 2021)

V podvečer se sejdeme na Letišti Praha-Ruzyně a odletíme přes Paříž do brazilského Rio de Janeiro, kde přestoupíme na vnitrostátní let a jím se přesuneme do Foz do Iguaçu. Po příletu druhý den okolo poledne nás čeká vyzvednutí vozidel, ubytování a odpočinek u hotelového bazénu.

Den 3.

Brzy ráno se vydáme do národního parku Cataratas do Iguaçu. Čeká nás procházka po brazilské straně vodopádů Iguazú. U jedné z vyhlídek má již několik let své útočiště velký tukan. Podíváme se také, jestli bude doma. Jinak nás čekají ty nejlepší možné výhledy na hranu podkovy, ze které se řítí voda do 70metrové hloubky. Zvláště u návštěvnického centra budeme trávit hodně času, protože zde bude mnoho turistů, ale budeme mít, na rozdíl od normálních CK, dostatek času a věřte, že se vyplatí počkat si, až se Vám prostor uvolní.

Den 4.

Po vydatné snídani usedneme do našich aut a vydáme se směrem na sever. První plánovanou zastávkou bude téměř osmikilometrová hráz přehrady Itaipú, která má výšku 192 metrů! Na ní je druhá nejvýkonnější elektrárna na světě. Je to takový malý technický zázrak, který se začal stavět na řece Paraná již v roce 1975. Cílem dnešního přejezdu je město Campo Grande, které je jihovýchodní branou do naší oblasti.

Den 5.

Na dnešek máme naplánován asi 4,5hodinový přejezd, který nám reálně zabere celý den. Budeme se snažit vyrazit co nejdříve po snídani. U hotelu na nás budou čekat velkoprostorová terénní vozidla 4×4 s místními řidiči, kteří nás dovezou na farmu. Čeká nás průjezd divokou krajinnou oblastí Pantanal až na naši farmu, která se pro nás stane útočištěm po většinu dní. Cestou budeme mít mnoho fotografických zastávek. Fotit budeme moci nejen okolní exotickou krajinu, ale také divokou zvěř včetně ptáků na okolních jezerech a mokřadech.

Den 6.–12.

Celý týden jsme ubytováni na jednom místě uprostřed pantanalské divočiny. Nocovat budeme na místní ekofarmě (fazendě) v pohodlných dvoulůžkových pokojích s klimatizací a rychlým wifi připojením. Rozloha pozemků fazendy, které budeme mít k dispozici pro naše focení, je přes 11 000 ha. O naše chuťové buňky se budou starat dva kuchaři a další personál farmy. Po celou dobu zdejšího pobytu budeme jedinými hosty. To nám zaručuje naprosto jedinečný a perfektní servis pro focení a další naše potřeby.

Každý den budeme vyjíždět s našimi čluny na Rio Negro a její vedlejší ramena již během svítání. V tu dobu je největší šance vidět zajímavé druhy zvěře, zvláště jaguáry, pumy, oceloty, kapybary, vydry, kajmany a mnoho dalších zástupců savců a plazů. Volavky, několik druhů papoušků, včetně neskutečně modrých arů hyacintových, kolpíci, supi, tukani, ledňáčci a čápi, to je jen slabý výčet zástupců, kteří zde žijí. Během dne se podíváme na práci gaučů (honáci dobytka) na farmě. Jsou zde pastviny s dobytkem a koňmi a další místa, kde se dá skvěle fotit.

Večer při západu slunce budeme mít k dispozici výkonné světlomety pro hledání kajmanů, pum a tapírů. Po celou dobu pobytu budeme mít zapůjčenou upravenou terénní Toyotu LandCruiser na safari jízdy, se kterou se můžeme vydat, kamkoliv nás napadne.

Čluny pro pohyb na řece budeme mít dva a v každém bude pouze 5 fotografů s místním anglicky hovořícím průvodcem. To nám zaručí dostatek prostoru a bezpečnosti pro každého při focení a pozorování břehů řeky a jejích ramen.

Den 13.

Hlavní fotografická část naší cesty bohužel končí. Po posledním ranním focení na březích Rio Negra a vydatné snídani naložíme naše zavazadla do přistavených terénních aut a vydáme se zpět malebnou krajinou jezer a mokřin do Campo Grande. Do hotelu nedaleko letiště dorazíme v podvečer.

Den 14.–15. (29.–30. 9. 2021)

Hned po snídani nás čeká přejezd na letiště a odbavení našich zavazadel. Pak už nám zbývá nastoupit do letadla a přes Sao Paulo a Paříž letět zpět do Evropy. Předpokládáme, že do Prahy se vrátíme 15. den okolo poledne.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte prosím tento itinerář foto expedice jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Jedeme sem v ideální fotografické sezóně, ale přece jen je to tropická oblast. Déšť může přijít kdykoliv. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ jižního Pantanalu podle minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.czObjednací formulář – ” Divoký Pantanal “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.