Divoká a nezkrotná Namibie

Počet míst / přihlášených: 9 / 0

Fotografické výpravy do oblasti jižní Afriky byly pro nás vždy něčím výjimečným a budeme potěšeni, pokud se k nám přidáte na další takovou cestu. Měli jsme opět velké dilema, zda se do Namibie vydat na suchou, nebo mokrou cestu. Nakonec vyhrála v rozhodování ta suchá! Takže, vyrážíme v termínu 25. 1.-8. 2.  2022. A o čem, že je suchá cesta? Především budeme mít všude nespočet zvěře, která se v národních parcích a rezervacích sama stahuje k napajedlům. Ty jsou umístěny velmi blízko pro objektivy fotografů. Dále se minimalizují možné komplikace s neprůjezdností některých cest po konci období dešťů. Dá se očekávat, že bude všude daleko méně turistů a tak budeme mít více prostoru pro naši tvořivou práci.

A ještě dva další důvody máme…

 • jedeme se speciálními vozidly, se kterými můžeme a budeme několikrát nocovat v divoké přírodě. To vám umožní dělat jedinečné snímky, které byste jinak nepořídili!
 • jedno auto, tj 3 osoby + řidič může po skončení cesty pokračovat dál např. do Botswany nebo Jižní Afriky v rámci dalšího pokračování individuální cesty!

Na konec suchého období jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie, jaké lze v Namibii nalézt. Podobnou trasu jsme s našimi speciály jeli již 2x. Výpravu pro rok 2022 jsme připravili s maximální pečlivostí tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Budeme se samozřejmě pohybovat na osvědčených turistických lokalitách, ale také na málo navštěvovaných místech, kde se bez těchto aut neobejdeme. Nejdůležitější je, že celá cesta je podřízena potřebám fotografů a tak můžeme na daných místech fotit velmi brzy ráno nebo velmi pozdě večer, kdy již ostatní turisté odjedou.

Namibie byla od roku 1894 německou kolonií, kde fungovalo německé právo a které tady funguje stále. Na začátku 2. světové války obsadila zemi Velká Británie a po ní Jižní Afrika. Teprve od 21. března 1990 je samostatnou zemí. Je to velmi významný producent diamantů, zinku a dalších nerostných skvostů. HDP země dosahuje 6 500 USD na hlavu, což je na africké podmínky až neskutečné.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře procestovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležitý servis po dobu celé cesty, leteckou dopravu, zapůjčení aut s řidiči, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 103 990 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě upravenými Off-Road vozidly s řidiči, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích se snídaní a bivakových stanech na střechách aut, v případě spaní v bivakových stanech plnou penzi včetně nealko nápojů (polní vaření), služby kuchaře, program dle rozpisu.

Cena nezahrnuje: leteckou dopravu Praha – Windhoek – Praha za 15 800 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není pojištění účastníků, pojištění storna ze strany účastníka a vyřízení víza do Namibie. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání. Účastníkům samozřejmě pomůžeme vízum zařídit. Dále cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné přihlášky podané do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky a dalšího auta.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jak jsou naše auta vybavena a co to je bivakový stan?

Každé auto je vybaveno klimatizací a patří do kategorie Off-Road se speciální nástavbou. V ní je kompletní campingové vybavení, lednice, velký zásobník na vodu atd. Každé vozidlo má dvě náhradní kola, krátkovlnnou vysílačku, měnič na 220 V a vyprošťovací zařízení pro případ zapadnutí. Na každém autě je střešní konstrukce, na které jsou umístěny dva velké bivakové stany. Tyto stany jsou vybaveny matracemi, povlečením, přikrývkami a polštáři tak, aby se v něm pohodlně vyspaly dvě osoby. V těchto stanech budeme spát pouze v místech, kde není standardní turistická infrastruktura.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 9 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové. Jedno vozidlo bude obsazeno 3 fotografy a řidičem.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás mají čekat. Druhý problém vzniká, když byste chtěli být na místě focení brzy ráno, nebo naopak ještě pozdě večer a většina klientů CK už by chtěla být v hotelu u bazénu nebo večeře. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny Namibie, volně žijící zvěře a přírodních krás. Byli jsme tady 2x a víme přesně, kde se zastavit, zůstat zde a fotit třeba celou noc. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.-2. (25.-26. 1. 2022)

Odpolední odlet z Prahy přes noc do hlavního města Namibie Windhoek. Po příletu vyzvedneme naše vozidla a vydáme se na jih do města Keetmanshoop. Tady nás čeká večerní focení „namibijského lesa“ v podobě stromů Aloe rozsochaté nedaleko jednoho ze zdejších příjemných hotelů. Zdejší zvláštností jsou gepardi na farmě, které má majitelka jako domácí mazlíčky.

Den 3.

Brzy ráno se vydáme na jihovýchod země ke hranicím s Jihoafrickou republikou. Čeká nás asi největší africký kaňon na řece Fish Canyon Nature Park. Nocleh nás čeká nedaleko stěn kaňonu na jednom z kempovacích stání. V noci můžete klidně fotit kaňon nebo hvězdy.

Den 4.

Brzy ráno projedeme několik vyhlídek do kaňonu a pak se vydáme prašnou cestou skrz Ais-Richtersveld Transfrontier Park do města Luderitz. Tady si budete připadat díky architektuře jako u našich jihozápadních sousedů v Bavorsku. Před ubytováním v hotelu zajedeme ještě na Díaz Point, kde je velmi hezký starý maják a okolní zátoky jsou oblíbené mezi místními plameňáky.

Den 5.

Čeká nás velmi brzký budíček a od 6.00 začínáme fotit v městě duchů nedaleko města. Městečko Kolmanskop bylo centrem zdejších diamantových dolů. Dodnes je tady vidět neskutečné bohatství, co měli zdejší dělníci a jejich rodiny. Mimo možných pár dalších fotografů nikdo další v městečku nebude a tak budeme mít ideální podmínky pro naši práci. Po pozdní snídani se vydáme na přejezd do Sesriem, které je branou do pouště Namib. Tady nás čekají 2 noci v našich stanech se zázemím velkého campu s bazénem.

Den 6.

Ještě za tmy se vydáme do pouště Namib a její přístupné části Sossusvlei. Tato poušť je údajně nejstarší na světě a je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. První zastávka bude u Duny 45, na kterou se vydáme pozorovat východ pouštního slunce. Poté nám řidiči připraví snídani a budeme mít dostatek času na focení v ranním světle. Během dne navštívíme přístupné části parku v Sossusvlei. Tady nás čeká jízda volným pískem a focení oranžových dun. Pozdě odpoledne, když už budou všichni odjíždět, se teprve vydáme do Dead Vlei. Zde budeme fotit až do samotného západu slunce, kdy jsou stromy s dunami naprosto nejhezčí. Do campu se vrátíme až okolo deváté hodiny večer.

Den 7.

Po pořádné snídani se vydáme skrz NP Namib-Naukluft do města Walvis Bay. Dnešní noc máme opět v hotelu, ale než se do něj dostaneme, pokusíme se projet Oslí zátokou k Pelican Point, kde se rádi zdržují velké kolonie pelikánů a tuleňů. Večer se vrátíme do města kde máme rezervován hotel.

Den 8.

Ráno si můžeme vydatně přispat a poté se vydáme podél pobřeží Atlantiku přes Swakopmund na sever. Nocovat budeme ve velmi zvláštní přírodní rezervaci Grosse Spitzkuppe. Bude tady velmi málo návštěvníků, a to přesně potřebujeme. Čeká nás večerní a ranní focení pískovcových skal. Kdo bude mít zájem, může v noci fotit hvězdnou oblohu, která je poseta miliony hvězd.

Den 9.

Během dopoledne projedeme celou rezervaci a pak se vydáme opět na sever. Dnešním cílem je Twyfelfontein. Jedná se o údolí, kde jsou prehistorické kamenné kresby. Lokalita je dalším místem, které je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Kdo bude mít zájem, může fakultativně navštívit ukázku původní domorodé vesnice.

Den 10.

Dalo by se říci, že dnes nás čeká červené odpoledne. Přijedeme do města Opuwo, které je centrem příslušníků kmene Himba. Navštívíme některou jejich vesnici v okolí, kde budeme až do večera. Dá se očekávat, že nám členové kmene opět udělají improvizované tržiště a budou nám nabízet originální rukodělné výrobky. Na noc se vrátíme do hotelu v Opuwu.

Den 11.

Brzy ráno stočíme kola našich speciálů na jihovýchod a přejedeme co nejrychleji kus silnice do největší perly naší cesty. Tou perlou je NP Etosha. Park má rozlohu 22 270 km² (to je třetina rozlohy naší země). Jedná se o další památku ze seznamu UNESCO. Zpřístupněna je jen malá část parku, ale rozhodně stojí za to. Protože bude těsně před obdobím dešťů, bude tráva vyschlá a u umělých napajedel se budou tísnit davy zvěře. Pravděpodobně nikde jinde na Zemi neuvidíte to, co tady. Nocovat budeme v campu Okaukuejo v našich stanech nebo vám můžeme fakultativně objednat stylové luxusní chaty.

Den 12.

Hned při východu slunce budeme svědky obrovských zástupů zvěře (žirafy, zebry, několik druhů antilop, sloni, nosorožci, psi hyenovití, lvi a další a další) u nejlepšího napajedla v parku. Pro fotografy je tu výborné zázemí a na focení vám budou stačit ohniska 24-200 mm. Po otevření campu se vydáme na východ parkem. Pojedeme velmi pomalu a budeme fotit a zase fotit. Celý den máme na to abychom ujeli asi 130 km. Věřte, že neprojedeme ani všechna místa, která nám budou přístupná. Na podvečer si necháme okruh u campu Namutoni. Na campové místo dorazíme těsně před západem slunce, kdy se camp z bezpečnostních důvodů uzavírá.

Den 13.

Ráno si ještě dopřejeme focení všudypřítomné zvěře ze střechy místní pevnosti Namutoni. Pak už se budeme muset vydat na jih k hlavnímu městu, ale nezoufejte, ještě nekončíme. Dnešním cílem je Waterberg Plateau NP. Tento park se nachází zhruba v polovině naší cesty na jih. Vysoké skalní stěny v kombinaci se zelenými stromy a zase spoustou zvěře jsou balzámem na duši. Na západ slunce nás čeká jedna ze skalních vyhlídek parku.

Den 14.-15. (7.-8. 2. 2022)

Po posledním focení východu slunce nás čeká jen přejezd do hlavního města Windhoek na jeho letiště. Vrátíme naše auta a pozdě odpoledne odletíme zpět do Evropy. Do Prahy se vrátíme odpoledne 15. den naší cesty a teprve vysednutím z letadla v Praze naše společné putování končí. Ale nebojte, aby začalo něco zajímavého a hezkého, musí napřed něco skončit…

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s vámi navštívit a objevit ta nejlepší místa pro pořízení vašich nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Divoká a nezkrotná Namibie”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.