Česko – Jizerské hory, Černý potok a Smědá

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Na nejhezčí část barevného podzimu jsme pro Vás připravili velmi zajímavý jednodenní foto výlet zaměřený na krajinnou fotografii, který nabízí nespočet možností ke skvělému focení. Vydáváme se po několika letech do Jizerských hor v oblasti Jizerskohorských bučin na Černý potok v termínu 22. 9. 2024. Vycházíme z naší koncepce oblíbených krátkých foto výletů. Krajina Jizerských hor a jejich potoky s tůněmi a vodopády nabízí nespočet zajímavých záběrů a míst pro pořízení jedinečných fotografií plných podzimních barev.

CHKO Jizerské hory hovorově též nazývané Jizerky jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, která je nejvyšší horou české části. Dříve byly Jizerky považovány za západní výběžek Krkonoš. Zhruba třetina pohoří se nachází v Polsku, kde se nachází Wysoka Kopa (1126 m). Ta je nejvyšší vrchol celých Jizerských hor.

Kdo by neměl na tomto foto výletě chybět?

Každý, kdo si chce pořádně zafotografovat. Vítáni jsou všichni od začátečníků až po zdatné poloprofesionální fotografy. Ten, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie podzimní krajiny s tekoucí vodou v nádherném místě naší země. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém výletu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Poradíme Vám tak, aby Vaše výsledky byly co nejlepší.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento foto výlet je z hlediska fyzické náročnosti poměrně jednoduchý. Na začátek míst k focení se dostaneme autem a vám stačí jen vystoupit a fotit. Pak už Vás čeká pomalá chůze od vodopádu k vodopádu a tůňky s barevnými listy podzimu. Na tomto výletu budete potřebovat mimo fotoaparátů také stativ. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici nějaké stativy Manfrotto a rádi Vám je zapůjčíme.

O co se postaráme?

Celou oblast této části CHKO Jizerské hory, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Víme, na kterých místech Černého potoka a Smědé se zastavit, kde je dobré focení dopoledne a kde naopak je lepší se zastavit odpoledne. Také máme pro Vás připravena ideální místa pro fotografování několika vodopádů.

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu je 1 990 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, služby lektora.

Cena nezahrnuje: dopravu do místa kurzu. Dopravu řešíme spolujízdou, případně nabízíme nějaká místa v našem autě. Ozvěte se nám a rádi Vás zkontaktujeme s dalšími motorizovanými účastníky.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob.

Proč s námi jet?

Fotografického výletu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom Vám poradili, ukázali, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné podzimní přírody CHKO Jizerské hory. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme se sem jako parta fotografů a tomu je celý výlet přizpůsoben.

22. 9. 2024

Ráno okolo páté hodiny odjezd z Prahy do Hejnic, které se nachází na okraji obou potoků, které nás zajímají. Čeká nás celodenní focení, poponesení batohu a fotoaparátu a zase focení. Smyslem tohoto výletu není abyste ušli za den 10 kilometrů a cvakli pár fotek, ale abyste si přivezli špičkové fotografie. A to i za cenu, že strávíte celý den na 300 metrovém úseku Černého potoka nebo Smědé.

Nikdo Vám nebude určovat kolik fotek musíte udělat. Tempo si zvolíte sami a průvodce Vám bude na blízku pro radu a pomoc. Pozdě odpoledne se vrátíme do Hejnic, kde nasedneme do svých aut a vydáme se domů.

Berte, prosím, tento program fotografického výletu jako předpokládaný. Náš program na místě může ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánovaná míst a. Naším cílem je nalézt s Vámi ta nejzajímavější fotografická místa a vytvořit Vám podmínky pro pořízení Vašich nejlepších možných fotografií z lokality CHKO Jizerské hory.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na výlet – “Česko – Jizerské hory, Černý potok a Smědá”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotovýlet chcete absolvovat (vyžadováno)

  Rakousko – Hallstatt a DachsteinČesko – Jizerské hory, Černý potok a SmědáRakousko – Schladming, Krampuslauf

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.