ZRUŠENO kvůli Covid-19

Černobyl – jeden z největších průšvihů socialismu

Počet míst / přihlášených:

Každý rok se vám snažíme připravit nějakou zajímavou a novou fotografickou cestu. V polovině listopadu (11.-17. 11. 2020) je krajina ještě barevná a částečně bez listí. Díky tomu před námi může vystoupit celý obraz zkázy a nesmyslných rozhodnutí mocných socialistického vedení Sovětského svazu. Pro náruživé fotografy, včetně profesionálů, jsme připravili speciální fotoexpedici do ukrajinského hlavního města Kyjeva a především do oblasti jaderné elektrárny Černobyl, která dnes působí jako výmluvné memento tehdejší doby a zároveň představuje největší jadernou katastrofu v Evropě. Ve spolupráci s místním fotografem jsme namíchali výtečný koktejl s dokonalými fotografickými podmínkami.

Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická expedice se vším všudy. Budou na nás čekat architektonické skvosty hlavní metropole Ukrajiny Kyjeva. Dále jsme přidali špetku vzácného koření v podobě streetového focení v ulicích města. Jako velkou a sladkou třešeň jsme usadili doprostřed dortu 3denní focení v „Zakázané zóně“ jaderné elektrárny Černobyl a města Pripjať. Okolo této sladké třešně jsme rozmístili menší jahody v podobě radaru Duga, velkého ruského kola, bazénu, nemocnice, několika bytových domů a dalších zajímavostí z oblasti Černobylu. Čekají nás fotografické žně plné velmi silných příběhů a emocí.

Na nejlepší část podzimu jsme pro vás vybrali s místním fotografem a znalcem ta nejlepší místa a scenérie. Trasa je navržena tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejlepšími místy pro pořízení vašich jedinečných záběrů. Jsme přesvědčeni, že jsme našli tu velkou pastvu pro vaše objektivy. Budete mít možnost fotografovat zajímavou krajinu, lidi, zdevastovanou socialistickou architekturu měst a malých vesnic. V oblasti Černobylu bude možné fotografovat také noční scenérie města Pripjať, které vypadají jako z hororu.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie z tohoto místa naší planety. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky ze „Zakázané zóny“, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato fotografická cesta je trochu jednodušší a kratší než naše ostatní cesty, které jezdíme po světě. Zvládnete ji v pohodě!

O co se postaráme?

Celou oblast „Zakázané zóny“ máme velmi dobře připravenou pro naše potřeby a víme, kam má smysl jet a kam ne. Na tuto foto expedici nemohou jet osoby mladší 18 let. Celou naši skupinu bude doprovázet místní průvodce, který je fotografem a ví, kam se vydat.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Jak je to s radioaktivitou na místě?

V oblasti „Zakázané zóny“ se budeme pohybovat jako skupina bez možnosti samostatného rozchodu. Za celý pobyt v „Zóně“ budete zasaženi radioaktivním zářením, které je menší než dvě návštěvy na rentgenovém pracovišti v nemocnici nebo jedna cesta letadlem do Ameriky a zpět. K dispozici budeme mít Geigerovy počítače, které budou snímat okolní radioaktivitu.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 43 190 Kč za osobu

Cena obsahuje – automobilovou dopravu z Kyjeva do „Zakázané zóny“ a zpět, všechny taxy, poplatky, vstupné, ubytování v hotelích se snídaní, program dle rozpisu, 2 průvodci (1x místní a 1x náš průvodce). Dále je v ceně povolení pro používání dronu!

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Kyjev – Praha za 4 800 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není spropitné pro řidiče a místního průvodce, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 7. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 9 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek fotografů, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat, použít stativ a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné emociální snímky především z oblasti „Zakázané zóny“, města Prypjať, Kyjeva a místních vesnic. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (11. 11. 2020)

Odlet z Prahy do Kyjeva. Po ubytování se vydáme lovit streetovou fotografii do ulic v centru Kyjeva nedaleko našeho hotelu. Fotografovat budeme až do pozdního večera.

Den 2.

Po vydatné snídani se vydáme opět do města. Kyjev je hrdým hlavním městem Ukrajiny, které přežilo Mongolskou říši, 2. světovou válku, Černobyl i sovětskou nadvládu. Toto centrum ukrajinské kultury je plné divadel, muzeí, náboženských památek, moderních budov a starobylých rozvalin. Kyjevskopečerská lávra postavená roku 1015 a chrám sv. Sofie z roku 1037 jsou zapsány jako památky světového dědictví UNESCO. Muzeum Velké vlastenecké války, na jehož vrcholu se nachází socha Matka Vlast, nabízí nádherný výhled na město pod sebou. Večer nás čeká další fotografování při „modré hodině“.

Den 3.

Brzy ráno nás vyzvedne v hotelu náš minibus a vydáme se do oblasti „Zakázané zóny“. Kousek před hlavním check-pointem se zastavíme v táboře 25. Radiační brigády, která měla na starost hlavní část likvidačních prací. Dále se zastavíme v bývalém depu pro dekontaminaci vozidel „Kopachi“ a v dekontaminovaném Červeném lese. Ten se rozkládá přímo na cestě nejhoršího prvního uvolnění záření bezprostředně po výbuchu. Poté dorazíme do Pripjati, ze které bylo evakuováno 50 000 obyvatel. Zde nás čeká prohlídka prvních budov. Navečer se přesuneme do nedalekého města Černobyl, kde budeme ubytováni a čeká nás odpočinek, případně večerní focení u hotelu.

Den 4.

Hned po vydatném spánku a snídani se vydáme zpět do Pripjati. Zde nás čeká mimo jiné železniční most a autobusové nádraží. Také navštívíme nemocnici, v níž byli hospitalizováni hasiči a pracovníci jaderné elektrárny, zasažení nehodou. Projdeme se po hlavním náměstí s Palácem kultury, sovětským supermarketem, restaurací a zábavním parkem s velkým ruským kolem. Když nám zbyde čas, navštívíme fotbalový stadion, který se zatím stal lesem. Večer odjedeme zpět do Černobylu na večeři a do hotelu.

Den 5.

Máme tu třetí den pobytu v „Zóně“ a mnoho focení před sebou. Podíváme se do chladicí věže elektrárny, na nádraží Janov a také k tajnému radaru Duga, který byl součástí systému včasného varování před balistickými střelami. Na závěr pobytu se vydáme do západního sektoru „Zóny“ s opuštěnými vesnicemi a domy. Večer projedeme opět kontrolní stanoviště a přesuneme se zpět do hotelu v Kyjevě.

Den 6.

Dopřejeme si trochu delší spánek a po snídani se opět vydáme na focení města. Nemáme nejmenší obavy, že by nebylo co fotit. Těch témat je tady tolik, že bychom mohli být ve městě celý týden. Pokud bude zájem, vydáme se na místní tržnici, kde se dá skvěle fotit a nakupovat. Místní restaurace nabízejí výtečné pokrmy a předpokládáme, že na večerní focení si opět vybereme nějakou zajímavost.

Den 7. (17. 11. 2020)

Ráno si dáme vydatnou ukrajinskou snídani a přesuneme se na letiště. Po odbavení a nástupu do letadla odletíme zpět do Čech. Po přistání v Praze, bohužel, naše foto expedice do „Zakázané zóny“ končí. Nezoufejte! Již nyní chystáme pro Vás nové cesty a focení!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných emocionálních fotografií ze „Zakázané zóny“. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb, možností a počasí.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Černobyl – jeden z největších průšvihů socialismu”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.