Belize – tajemná divočina

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

V pozdně podzimním termínu 25. 11. až 9. 12. 2021 Vám nabízíme možnost zúčastnit se dobrodružné a nezapomenutelné foto expedice. Jedná se o naprostou novinku v naší nabídce, kterou Vám nenabídne nikdo další. Čeká nás 15 dní nefalšované divočiny, tajemna, tropických dešťů a teplého Karibského moře. Navštívíme Belize – jedinečnou zemi ve Střední Americe, která nepatří mezi klasické turistické magnety plné lidí. Čeká Vás opravdové fotografické dobrodružství plné přírodních krás, vodopády, tropická krajina a snad potkáme i jaguáry. Dalšími drahokamy této cesty jsou úžasné mayské památky, velká jeskyně a samozřejmě lidé.

Na období pozdního „sychravého“ českého podzimu jsme pro Vás vybrali tu nejlepší a nejzajímavější tropickou lokalitu s dech beroucími scenériemi Karibského moře a nejen jej. Belize se nachází v tropickém pásmu na sever od rovníku. V tomto období zde nebývá tak úporné horko, prší méně a klima bývá pro průměrného Středoevropana daleko příjemnější. Obvykle teplota nepřesahuje 30 stupňů Celsia. Vlhkost místy dosahuje až 90 %. Dá se očekávat, že pokvete naprostá většina květin a příroda se bude topit v záplavě barev. Trasu jsme navrhli s maximální pečlivostí, aby byla zajímavá, exkluzivní a různorodá. Chceme Vás provést těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů.

Budete mít možnost fotografovat starobylé mayské pyramidy v Caracolu a Xunantunich, velkou tajemnou jeskyni Actun Tunichil Muknal, pouliční život ve městech San Ignacio a Placencia. Budeme se pohybovat po zapadlé středoamerické zemi, kde život plyne pořád tak nějak pomaleji a mnohé památky z dob koloniálního osídlení stále slouží každodennímu životu. Cestou do Placencie se zastavíme v největší jaguáří rezervaci světa Cockscomb Basin Forest Reserve, kde zažijete pravé tropické pralesní peklo :-). Na pobřeží Karibiku se na závěr cesty posadíme brzy ráno do letadla a vydáme se na focení Velké modré díry (Blue Hole) na mohutném korálovém útesu, který zemi obepíná. Kdo nebude mít odvahu na tento let, může se ráno vydat s naším průvodcem a lektorem fotit východ slunce na bílých korálových plážích okolo městečka. Zdejší východy slunce jsou velmi silným zážitkem, to nám věřte!

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Po celou dobu naší foto expedice po Belize budete v pohodové partě fotografů, která Vás leccos naučí. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat zajímavé zážitky a jedinečné fotografie z nádherných koutů naší planety, snímky zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle a za technických podmínek, které Vám nabídneme právě my. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „námi nestojí na druhé koleji“!

O co se postaráme?

Celou trasu foto expedice Belize máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet, kde se zastavíme na focení a v jaký čas. Během naší minulé cesty jsme pro Vás nalezli ta nejlepší místa pro jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelech a penzionech nedaleko těch nejlepších fotografických lokalit, dopravu, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 2 990 USD za osobu (směnný kurz bude při vystavení smlouvy přepočítán na Kč).

Cena zahrnuje – kompletní automobilovou dopravu. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné do národních parků a ubytování v penzionech a hotelech 3* se snídaní v pohodlných dvoulůžkových pokojích s WIFI. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a služby průvodce.

Cena nezahrnuje – letenku economy Praha – Belize City – Praha za 992 USD* (letenky Vám rádi zajistíme). 

Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště (např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další). Dále v ceně není zahrnuto cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 9. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 200 USD po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Vždy se snažíme zachovat osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům a ani na této cestě tomu nebude jinak. Počet účastníků je omezen na 8 osob. Této cesty se mohou účastnit i nefotografové. Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd CK s fotografem, ale jedeme v malé skupině na foto expedici jako parta lidí, kterou spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstává vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat nebo se kochat a ostatní na Vás mají čekat. Na každé cestě pro Vás připravujeme špičkový osobní foto servis, na kterém si zakládáme. Program cesty máme přizpůsobený potřebám fotografů tak, že na sebe budeme vzájemně čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Proto jsme na naší foto expedici. Naším cílem je pořídit s Vámi naprosto jedinečné snímky. Žije zde mnoho divoké zvěře a na každém kilometru na nás budou čekat zajímavé přírodní krásy. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají krásná přátelství se společným zájmem.

Den 1.–2. (25.-26. 11. 2021)

Během dne se sejdeme na Letišti Praha-Ruzyně a odletíme přes Amsterdam do Atlanty v USA a odtud dále do Belize City. Druhého dne po příletu okolo poledne vyzvedneme auta a přejedeme do hotelu na pobřeží Karibiku. Zde nás čeká odpočinek u hotelového bazénu nebo u moře.

Den 3.

Po vydatné snídani nás čeká dlouhé celodenní putování s mnoha zastávkami. Zastavíme se na několika velmi zajímavých místech pro první dávky snímků. Pravděpodobně první zastávkou bude starý městský hřbitov, skrz nějž vede hlavní belizská silnice do San Ignacia. Dále se cestou podíváme do starého cukrovaru na zpracování cukrové třtiny nedaleko hlavního města Belmopan. Kdo bude mít zájem, může si před setměním vyzkoušet trochu pouličního focení v San Ignaciu.

Den 4.

Dnešek bude náročný a krásný zároveň. Brzy ráno odjedeme do Caracolu na mayské pyramidy. Pokud se nám podaří být zde včas, budeme mít celý areál pyramid pro sebe. Společnost nám budou dělat asi jen opice a možná skupinka britských výsadkářů z SAS, kteří ve své bývalé kolonii prodělávají dlouhý tříměsíční výcvik přežití v tropickém pralese. Na okraji areálu mají svoji základnu. Cestou zpět se zastavíme u druhého nejvyššího vodopádu země, který měří přes 500 ft.

Den 5.

Opět nás nemine brzké vstávání a velmi zajímavý den. Čeká nás jeskyně Actun Tunichil Muknal. S místním průvodcem se budeme pohybovat labyrintem jeskyně, která je velmi fotogenická, a pokud budete chtít, bude kromě focení dostatek času i na koupání v křišťálově čisté jeskynní vodě.

Den 6.

Ráno po odjezdu ze San Ignacia se zastavíme na nedalekém mayském sídlišti Xunantunich. Zde je možné vylézt na většinu pyramid, které jsou rozesety jako drahokamy v zeleném moři tropického deštného lesa. Po prohlídce zamíříme na jih země do městečka Punta Gorda, kam dorazíme večer.

Den 7.

Dnešek bude odpočinkovější, ale nebojte se, že bychom se nudili. Čeká nás focení východu slunce nad jachtařským přístavem Punta Gordy. Po snídani vyrazíme na prohlídku ekologické farmy nedaleko města, procházku a focení v jachtařském přístavu. A když už zde budeme, zastavíme se v některé místní restauraci na „něco malého mořského na zub“. Mají zde nespočet pochutin za rozumné ceny a byl by doslova hřích toho nevyužít. Večer nás čeká focení místní promenády a pouličního života.

Den 8.

Ráno se musíme velmi vydatně nasnídat a cestou koupíme k obědu banány a nějaké další ovoce z místních plantáží. Cílem dneška je „zelené peklo“ nebo také Cockscomb Basin Forest Reserve. Že si na tom názvu lámete jazyk … Nejste jediní :-). Jedná se o největší rezervaci pro populaci jaguárů na světě. Zdejší nevládní organizace se o rezervaci velmi dobře stará a my ve stínu starého deštného lesa strávíme celý den. Čeká nás výšlap ke zdejšímu vodopádu, možná koupání či sledování těchto tajemných šelem nebo velký trekový okruh. Až na místě se rozhodneme, kam se vydáme. Ubytujeme se nedaleko rezervace a v další cestě budeme pokračovat až ráno.

Den 9.

Nejpozději během odpoledne dorazíme do Placencie, která se stane na 3 dny naší základnou. První den odpoledne si užijeme trochu odpočinku, kdo bude mít zájem, může si zahrát golf na místním špičkovém hřišti. S ostatními prozkoumáme město a pořídíme několik fotek z místního letiště. Večer bychom mohli zavítat do zdejší nejlepší restaurace ochutnat humry.

Den 10.

Brzy ráno se přesuneme k letišti. Tady nasedneme do menšího výletního letadla, které zajišťuje zdejší dopravu, a vydáme se na focení Velké modré díry a nedalekého majáku na korálovém útesu. Ten je celý zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO a je široko daleko nejmohutnějším útesem Karibiku.

Den 11.–12.

Jsme přesvědčeni, že budete mít již dost cestování a focení, a tak si dopřejeme trochu volna. Kdo by jej chtěl strávit aktivně, může se například fakultativně vydat s potápěči z místní potápěčské základny na zdejší korálový útes. Můžete také jen šnorchlovat. Dostanete masku, ploutve a šnorchl a pomalé plavání nad korálovými zahradami je obrovský zážitek. Další možností je slunění na pláži v Placencii s ochutnávkou místních drinků.

Den 13.

Během dopoledne se rozloučíme s Placencií a vydáme se zpět do Belize City. V případě dostatečné časové rezervy nás po cestě osvěží zastávka u hezkého vodopádu uprostřed divočiny. Cestou nás čeká několik brodů a rozlehlé pomerančové plantáže. Belize je po USA druhou největší velmocí v produkci pomerančového koncentrátu na světě.

Den 14.–15. (8.-9. 12. 2021)

Dopoledne zajedeme na místní tržiště zachytit fotoaparátem pouliční ruch a nakoupit poslední dárky. Po poledni odjedeme na letiště, vrátíme auta a odletíme zpět do USA. V Atlantě přestoupíme na let do Amsterdamu a další den odpoledne přesedneme na spoj do ČR. Na letiště v Praze se dostaneme v odpoledních hodinách.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte prosím tento itinerář foto expedice jako plánovaný a předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Jedeme sem v ideální fotografické sezóně, ale přece jen je to tropická oblast. Déšť přichází v téměř celé Belize kdykoliv a je velmi vydatný, ale rychlý! Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z  nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Belize podle minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro  pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Belize – tajemná divočina”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.