Bavorské zámky, ledovce Rakouska a italské Dolomity

Počet míst / přihlášených: 8 / 6

Na nejbarevnější část podzimu (8. – 16. 10. 2019) je v jižním Bavorsku, v rakouském Tyrolsku a v italském Jižním Tyrolsku nejlepší čas vyrazit za zajímavým focením. Opět jsme pro vás připravili jednu lahůdku vskutku jedinečnou a zvláštní! Pro náruživé fotografy, včetně profesionálů, jsme připravili focení krásných bavorských zámků zasazených jako drahokamy do nádherné krajiny. V rakouské části Tyrol máme připraveny naprosto odlišné scenérie hor, podzimní krajinu a přírodu s ledovci. Namíchali jsme výtečný koktejl s dokonalými fotografickými podmínkami.

Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická expedice se vším všudy. V první polovině září na nás budou čekat bavorské zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau zasazené jako klenoty do alpské krajiny s průzračným jezerem Alpsee. Po přejezdu do Rakouska se vydáme do ledovcového údolí a stejnojmenného národního parku Kaunertal. Vyjedeme nahoru na ledovec a cestou budeme fotit panoráma hor s neskutečně pestrou paletou barev a jezer. Další perlou bude sousední údolí Sölden. Tady nás opět čeká výjezd do nadmořské výšky 3000 metrů. Přes průsmyk Timmelsjoch se přehoupneme do jihotyrolské oblasti okolo města Merano, kde nás čekají jabloňové sady a architektura severoitalského regionu. Dále se zastavíme v Dolomitech, na rakouském Grossglockneru a v Salzburgu. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás a zajímavé architektury.

Na nejlepší část brzkého podzimu jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Trasa je navržena tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Všechny plánované zastávky máme projeté a jsme přesvědčeni, že jsme našli tu největší pastvu pro vaše objektivy. Budete mít možnost fotografovat zajímavou krajinu, architekturu starých zámků, měst a malých vesnic. Na několika místech bude možné fotografovat noční scenérie vesnic a městeček, které vypadají jako z pohádky.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte, nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato fotografická cesta je trochu jednodušší a kratší než naše ostatní cesty, které jezdíme po světě. Zvládnete ji v pohodě! Na naprostou většinu míst se dostaneme autem a vám stačí jen vystoupit a fotit.

O co se postaráme?

Celou oblast máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kam ne. Byli jsme zde již s několika výpravami fotografů. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 24.950,- Kč za osobu

Cena obsahuje: kompletní automobilovou dopravu, všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích a penzionech se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Velikost zavazadel je omezena na menší kufr a batoh s fototechnikou.

Uvedená cena je platná pro osobu v jednom autě a závazné přihlášky podané nejpozději do tří měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle navýšené ceny za ubytování.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Bonusy aneb Za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické techniky CANON, kterou disponujeme a povezeme ji s sebou. Dále to bude využití výpočetní techniky, velkého HDD na ukládání snímků, odborné rady, konzultace a jedno malé překvapení pro každého účastníka expedice.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky především z národních parků a místních vesnic. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (8. 10. 2019)

Brzy ráno odjezd z Prahy do jižního Bavorska. Další možné místo nástupu je Plzeň. Odpoledne fotografování v okolí zámků NeuschwansteinHohenschwangau a jezera Alpsee.

Den 2.

Po vydatné snídani se vydáme ledovcovým údolím národního parku Kaunertal nahoru. Zastavovat budeme velmi často jak cestou nahoru, tak cestou zpět, kdy bude krajina okolo nás v odpoledním slunci vypadat úplně jinak. Po krátkém přejezdu do Söldenu nás čeká první noční fotografování.

Den 3.

Ráno vyjedeme do Hoch Söldenu. Zdejší pastviny budou hostit mnoho dobytka. Dále budeme fotit scenérií tyrolského údolí. Okolo poledne začneme stoupat nahoru ke stejnojmennému národnímu parku a ledovci. Pod vrcholem je velká vyhlídková plošina s kavárnou, kde se také zastavíme. Navečer se vrátíme dolů. Kdo bude mít zájem, pojede na noční focení celého údolí s městečkem Sölden jako na dlani.

Den 4.

Hned po vydatném spánku a snídani se vydáme na italskou stranu Tyrolských Alp. Čeká nás přejezd průsmyku Timmelsjoch, který bude ještě částečně pod sněhem. Sjezd z průsmyku do jihotyrolského města Merano je jako vstup do jiného světa. Všude okolo nás budou jabloňové sady těsně před sklizní.

Den 5.

Italská oblast Dolomit je natolik rozsáhlá a pestrá, že ji snad nejde projet a nafotit během jedné cesty. Jedná se o velmi významnou přírodní památku UNESCO a bylo by škoda ji minout. Projedeme malou část, ale zato významnou. Dnešním cílem jsou městačka Cortina d’Ampezzo a Corvara in Badia. Tady nás čeká další noční focení ulic městeček.

Den 6.

Ani dnes necháme naše auto odpočívat. Vydáme se minimálně do dvou významných průsmyků. Hlavní panoráma Dolomit budeme mít před sebou jako na dlani. Čeká nás focení několika horských jezírek. Dále nás čeká focení několika seníků a horských chat. Kdo nebude večer příliš unaven, může vyrazit za dalšími večerními snímky ulic městeček.

Den 7.

Brzy ráno po odjezdu z Cortiny nás čeká zastávka na velké vyhlídce v průsmyku. Poté zamíříme na sever do Rakouska, kde se vydáme na velkou Panoramaßtrasse přes nejvyšší horu země a stejnojmenný národní park Großglockner. Tady budeme zastavovat na těch nejlepších vyhlídkách a odpočívadlech. Ubytování máme zajištěno v Zell am See u stejnojmenného jezera.

Den 8.

Ještě před snídaní se vydáme na focení jezera Zell am See a několika malebných ulic města. Poté se vydáme přes jihovýchodní cíp Německa do městečka Bad Reichenhall a do města Salzburg. Večer nás čeká focení nasvětleného hradu, který je rovněž na seznamu památek UNESCO. Z něj pak vyfotíme neskutečné panoráma nasvíceného města.

Den 9. (16. 10. 2019)

Každá cesta musí jednou skončit a bohužel dnes končí i ta naše. Putování za zajímavou architekturou jižního Bavorska, ledovci a přírodou Tyrolska a krásami Dolomit je za námi. Po nočním odpočinku nám zbývá vydat se přes Mnichov a Plzeň zpět do Prahy. Ale nezoufejte, chystáme další nové fotografické cesty!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb, možností a počasí.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.czObjednací formulář – ” Bavorské zámky, ledovce Rakouska a italské Dolomity “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.