Barevný západ Kanady 2020

Z důvodu COVID-19 je cesta pro letošní rok zrušena.

Jelikož se v Asii a Číně kupí problémy s epidemií a nikdo neví, jak to zde dopadne, rozhodli jsme se zrušit již připravenou cestu do Severního Vietnamu. Místo této foto expedice Vám nabízíme náhradu velmi hodnotnou a zajímavou. Vydáváme se na opačnou stranu, na západ. V loňském roce jsme udělali mapovací cestu na západ Kanady v podobě těch nejlepších přírodních krás, které tato oblast může nabídnout. Ve druhé polovině září (16.–30. 9. 2020) jedeme do nádherné přírody států Alberta a Britská Kolumbie na jedinečnou foto expedici. Budeme fotit městskou aglomeraci Vancouver, zvěř a nádhernou podzimní krajinu v nejzajímavějších národních parcích západu Kanady, jako jsou NP Jasper v době, kdy je v nich nejzajímavější barevný podzim.

K nim přidáme několik dalších perel v podobě národních parků Banff, Yoho a Glacier of Canada. Čekají Vás fotografické žně plné podzimních barev, mnoho zvěře ve volné přírodě, zajímavé přírodní skvosty a mnoho dalšího.

První díl videa z foto expedice Kanada 2019 najdete zde

Na nejlepší část barevného podzimu jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Tuto výpravu jsme připravili po minulé mapovací cestě tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Budeme hledat a navštěvovat místa, která jsou rozeseta v těchto parcích a nejen v nich jako drahokamy v divoké přírodě.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Po celou dobu foto expedice budete v pohodové partě fotografů, která Vás může leccos naučit. Chybět nesmí nikdo, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. 

O co se postaráme?

Celou trasu foto expedice máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde se zastavit na focení. Během naší minulé mapovací cesty jsme pro vás nalezli ta nejlepší místa pro jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Druhý díl videa z foto expedice Kanada 2019 najdete zde

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 67 690 Kč za osobu

Cena obsahuje – automobilová doprava v Kanadě. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné do národních a státních parků a ubytování v hotelích 2-3* se snídaní. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Vancouver, Calgary – Praha za 22 300 Kč* (letenky Vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se Vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště, např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další. Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovním pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Dále v ceně není vyřízení elektronického víza do Kanady v rámci systému eTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. 

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 5. 2020. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Třetí díl videa z foto expedice Kanada 2019 najdete zde

Kolik fotografů se bude účastnit?

Vždy se snažíme zachovat osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům a ani na této cestě to nebude jinak. Počet účastníků je omezen na 8 osob. Této cesty se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jedeme na foto expedici jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstává vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat nebo kochat se a ostatní na Vás mají čekat. Program cesty máme přizpůsobený tak, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Proto jsme na fotografické cestě. Naším cílem je pořídit s Vámi naprosto jedinečné snímky krajiny. Žije zde mnoho divoké zvěře a na každém kilometru na nás budou čekat zajímavé přírodní krásy. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (16. 9. 2020)

Brzy ráno odletíme z Prahy na západní pobřeží Kanady do Vancouveru. Po příletu nás čeká vyzvednutí vozidel, ubytování a odpočinek.

Den 2.

Brzy ráno se vydáme do západní části Vancouveru do Stanley Parku. Zde nás čeká focení místních hus, maják na severní straně ostrova a panoráma přístavní čtvrtě města. V podvečer se sem vrátíme znovu, protože večerní atmosféra městského panoramatu je naprosto jedinečná. Pustíme se do večerního focení mostu Lions Gate Bridge. Temně modrá obloha s osvětlením města vytváří na snímcích s mostem neskutečné tajemno.

Den 3.

Brzy ráno nás čeká ještě procházka přístavní čtvrtí v Granwille Island. Zdejší přístav s panoramatem mostem Granwille Bridge vytváří jedinečné panoráma. Během dopoledne se vrátíme do hotelu pro věci a vydáme se na východ proti proudu Harrison a Fraser River. Dnešním cílem je poklidné městečko Hope.

Čtvrtý díl videa z foto expedice Kanada 2019 najdete zde

Den 4.

Na dnešek máme naplánován asi 4hodinový přejezd, který nám reálně zabere celý den. Čeká nás průjezd a zastávky v několika menších parcích se spoustou ptáků a další divoké zvěře. Z velké zvěře je zde mnoho medvědů a losů, které se pokusíme také fotit. Minulý rok jsme na této části cesty potkali jeleny a především hnědé medvědy. Cílem je dnes městečko Kamloops.

Den 5.

Během dne se dostaneme do městečka Valemount. To je docela nezajímavé, kromě tranzitní železnice  a skvělé restaurace s výtečnými steaky a žebírky. Cestou potkáme několik zajímavých mostů a také bude dostatek času na focení podzimní krajiny.

Den 6.

Po velmi vydatné snídani v bistru pro řidiče kamionů nás čeká pomalý přejezd po velmi malebné silnici do Red Pass na západní straně Jasper National Park of Canada. Cestou se budeme zastavovat na mnoha a mnoha místech, především podél divoké North Thompson River a v Blue River Black Spruce Provincial Park. Všude okolo nás budou hýřit barvy podzimu a věříme, že se nám podaří zahlédnout medvědy, pro které je tato oblast rájem.

Den 7-9.

Tyto dny nebudeme přejíždět velké vzdálenosti. Budeme se pohybovat pouze po Jasper National Park of Canada. Budeme sledovat dvě hlavní silnice Yellowhead a Icefields Pkwy. Čekají nás 3 dny neskutečných fotojatek. Skalní štíty, jezera, vodopády, ledovce a barevné podzimní lesy je jen chabý výčet neskutečnosti, která se tady návštěvníkům nabízejí. Ze zvěře zde běžně můžeme potkat jeleny, hnědé a černé medvědy, horské kozy, losy a také rysy. Běžně se nám bude stávat, že po dlouhém focení nasedneme do aut, abychom za další zatáčkou opět zastavili, vystoupili a zase fotili a fotili. NP Jasper je asi nejhezčí park, kterým budeme na této cestě projíždět.

Den 10-13.

A protože je naše cesta o focení přírody a divokého života, nebude to po tyto dny jinak. Přesuneme se jen kousek na jih, kde nás čekají další 4 skvosty kanadských národních parků. Jsou jimi Yoho National Park, Banff National Park, Glacier National Park of Canada a Kootenay National Park. Není možné se tady dopodrobna rozepsat, jaké fotografické orgie nás čekají. Každý kilometr našeho putování by si zasloužil samostatný popis. Účastníci cesty obdrží velmi podrobný katalog s detailním popisem cesty a zajímavými místy na focení. Kdo si nechá tato foto jatka uniknout, uvádíme pouze, že byste udělali WOOOW!!!

Den 14. – 15.

Naše putování podzimní krajinou kanadských skvostů se nezadržitelně blíží k závěru. Po snídani se přesuneme do nedalekého Calgary. Cestou se zastavíme ve velkém obchodním domě a brzy odpoledne dorazíme na mezinárodní letiště v Calgary. Vrátíme naše vozidla a odletíme zpět do Evropy. Díky posunu času doletíme zpět do ČR v průběhu dalšího dne naší foto expedice.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář foto expedice jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Vloni jsme zažili všechny druhy počasí. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ západní Kanady podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Barevný západ Kanady 2019”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.