Andalusie 2021 – Perla jižního Španělska

Počet míst / přihlášených:  8 / 0

Fotografické výpravy po Evropě se v našem podání omezovaly prozatím na severní oblasti, jako jsou Norsko, Island, Faerské ostrovy a francouzskou oblast Provence s Holandskem. Jelikož nás zatím pořád svírá strašidlo s názvem Covid-19, ale dá se omezeně cestovat alespoň po našem kontinentu, připravili jsme pro Vás jednu fotografickou a cestovatelskou lahůdku. V druhé polovině září se vydáme do slunné jihošpanělské Andalusie.

V termínu 6.–13. 9. 2021 odletíme do hlavního města celé oblasti Malagy. Odtud projedeme ty nejhezčí přírodní oblasti a nejkrásnější města a památky, které nám může jih Španělska nabídnout. Na úvod prozkoumáme NP Montes de Málaga. Jedná se o velmi zajímavý park s nádhernými skalami a krajinou často zahalenou v mlze. Poté si vyjdeme na „balkon Evropy“ ve městě Nerja a také se nedaleko městečka podíváme s naší fototechnikou do obrovské krasové jeskyně Cueva de Nerja, kde si budete moct vyzkoušet focení ze stativů při velmi dlouhých expozicích.

Další zastávkou bohatou na památky bude centrum starobylého města Granada a jeho hrad Alhambra, který je zapsán na Seznamu UNESCO. Projedeme několik přírodních parků v oblasti, jako je například Sierra de Tejeda. Jsme přesvědčeni, že další jedinečnou zastávkou na této cestě bude městečko Tajo el Ronda. To se rozprostírá na dvou skalách, které překlenuje úchvatný dvoupatrový most. Mimo mnoha jiných pamětihodností je zde také velká corrida.

Všude okolo města se rozprostírají proslulé andaluské vinice a olivové háje. V době naší fotoexpedice bude vrcholit sklizeň vína. Zastavíme se na některé vinici a snad se nám podaří fotit sklizeň hroznů v podvečerním slunci, kdy budou okolní krajina a víno zaplaveny zlatým světlem.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, památek a jedinečné krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou z několika předešlých cest a víme, kam má smysl jet a kde s Vámi fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v menších hotýlcích a samostatných vilách, leteckou dopravu, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 36 950 Kč za osobu

Cena obsahuje – automobilovou dopravu v místě a dále jsou v ceně zahrnuty všechny taxy a poplatky, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích a andaluských vilách se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodci.

Cena neobsahuje – letenku Praha – Malaga – Praha za 3–5 500 Kč* (Letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště, např. VIE, MUC, FRA, CDG, LHR a další. Dále v ceně není zahrnuto cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.* Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a při závazné rezervaci do 1. 6. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny a přírodních krás. Byli jsme tady již několikrát a víme přesně, kde se zastavit. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.  (6. 9. 2021)

Odlet z Prahy do Malagy. Čeká nás cesta pravděpodobně s jedním přestupem. Po vyzvednutí vozidel se ubytujeme v centru Malagy a v podvečer se vypravíme do ulic pro první snímky večerní metropole Andalusie.

Den 2.

Brzy ráno se vydáme do nedalekého NP Montes de Málaga. Jde o národní park s roztodivnými pískovcovými skalami a olivovými háji. Odpoledne se přesuneme k pobřežnímu městu Alméria, kde budeme ubytováni u moře. Kdo bude mít zájem, může se v podvečer koupat v teplém Středozemním moři.

Den 3.

Po vydatné snídani zamíříme k jednomu ze zlatých hřebů naší fotoexpedice. Uvítá nás starobylé městečko Tajo el Ronda, též nazývané zkráceně Ronda. Celé odpoledne strávíme v malebných uličkách města. Je tady toho k focení tolik, že se rozhodně nebudete nudit. Můžete jít také na prohlídku corridy. S přicházejícím večerem se zastavíme na pravé skalní věži a budeme fotit dvoupatrový most, který bude po západu slunce nasvícen.

Den 4.

Pro dnešek máme v plánu velmi brzké vstávání. Pojedeme mezi zdejší olivové háje a budeme fotit obě skalní věže s mostem a budovami městečka Ronda ve vycházejícím slunci. Fotky z tohoto ranního focení budou úchvatné!!! Potom si dopřejeme pozdní snídani. Po ní se přesuneme do města Granada, kde nás čeká večerní focení centra.

Den 5.

Po vydatné snídani vyjedeme na kopec nad městem a dáme si rozchod v hradním komplexu Alhambra. Celý komplex je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Jedná se o nejvýznamnější muslimskou památku celého jihu Španělska a slovo Alhambra znamená v překladu „červený hrad“. Po návštěvě jeho zahrad a paláců odjedeme v pozdním odpoledni do přírodní rezervace Sierra de Tejeda. Zde nás uvítá velmi příjemná vila s bazénem a grilem.

Den 6.

Naše putování po Andalusii se blíží ke konci, ale rozhodně se nebojte, že byste se nudili. Dopoledne nás čeká cesta a focení v přírodní rezervaci Sierra de Tejeda. Po příjezdu do městečka Nerja se ubytujeme a poté se vydáme do starého centra. Zde je nepřeberné množství možností k pořízení fotografií. V zapadajícím slunci či po jeho západu můžete navštívit „balkon Evropy“, okolo nějž se soustředí večerní život celého městečka.

Den 7.

Máme tu poslední pobytový den na naší fotoexpedici Andalusie 2021 a bude záležet na Vás, jaký program si pro tento den vyberete. Pokud budete mít chuť, máte k dispozici po celý den několik pláží a vyhřáté Středozemní moře ke koupání a slunění. Nebo můžete s námi navštívit nedalekou obrovskou krasovou jeskyni Cueva de Nerja. Zde nás čeká prohlídka jeskyně s možností focení jejího interiéru ze stativu na dlouhé expozice až okolo jedné minuty. Večer můžete opět vyrazit do centra městečka fotit život v okolí „balkónu Evropy“.

Den 8. (13. 9. 2021)

Máme tu úplně poslední den naší fotoexpedice a to je čas, který je vyhrazen cestě domů. Pokud budeme mít ráno čas, zajdeme na tržnici v Nerja, kde můžete koupit rozličné dárky nebo fotit pouliční život místních obyvatel a trhovců. Po poledni se vydáme zpět do Malagy na letiště vrátit auta a odbavit se na let do Prahy. Předpokládáme, že domů poletíme opět s jedním rychlým přestupem. Po příletu na letiště Ruzyně naše letošní fotoexpedice Andalusie 2021 definitivně končí a rozjedeme se domů.

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení perfektních fotografií. Andalusie jako nejjižnější část Španělského království je natolik jedinečná a fotogenická, že s námi se zde opravdu nudit nebudete.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář – “Andalusie 2021 – Perla jižního Španělska”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.