Aljaška 2021 – „fotografická jatka, která nemají obdoby“

Kvůli přetrvávajícím omezením v cestování s Covidem 19 je fotoexpedice pro rok 2021 zrušena.

Fotografické výpravy do USA se v našem podání staly pojmem. Po přestávce kvůli coronavirové pandemii míříme opět na severoamerický kontinent. V předpokládaném termínu 16.-31. 8. 2021 se vydáváme do největšího města Anchorage ve státě Alaska. Odtud projedeme ty nejhezčí národní parky Denali a Wrangell St. Elias. K nim přidáme několik perel v podobě ledovců, výlet lodí na moře za kosatkami a ledovci. Tou největší atrakcí bude letecká výprava na fotografování medvědů v jejich přirozeném prostředí. Čekají Vás neskutečné fotografické žně plné přírodních krás, spoustu zvěře ve volné přírodě, oceán, zajímavé přírodní skvosty a mnoho dalšího. Jako bonus se dá očekávat, že bychom mohli vidět polární záři (Aurora Borealis). To je zážitek, který je jedinečný sám o sobě!

Na nejlepší část přelomu léta a podzimu jsme pro Vás opět vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Podobnou trasu jsme jeli již 3x. Výpravu pro rok 2021 jsme upravili s maximální pečlivostí tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích, leteckou dopravu, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 101 400 Kč za osobu

Cena obsahuje – automobilovou dopravu v místě. Letecký výlet na fotografování medvědů. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, vstupné do národních a státních parků, ubytování v hotelích a motelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Praha – Anchorage – Praha za 28 500 Kč * (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Vyřízení víza do USA v rámci systému ESTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 5. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Již jsme tady 2x byli a víme přesně, kde se zastavit. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.  (16. 8. 2021)

Odlet z Prahy do Anchorage. Čeká nás velmi dlouhá cesta a po vyzvednutí vozidel se ubytujeme a budeme odpočívat.

Den 2.

Brzy ráno se vydáme na východ podél řeky Matanuska do malého města Valdez, který je jediným nezamrzajícímpřístavem Aljašky. Cestou nás čeká první ledovec a neskutečně barevná aljašská krajina.

Zde najdete video z naší cesty v roce 2019 o přírodě.

Den 3.

Po vydatné snídani přejedeme k nedalekému ledovcovému jezeru s plujícími krami ledu. Po dopoledním focení se zastavíme v průsmyku při zachycení snímků v neskutečně barevné krajině. Pozdě odpoledne dorazíme do Chitiny, která bude pro nás základnou na následující dvě noci. 

Den 4.

Pro dnešek nás čeká jedna z perel UNESCO a to národní park Wrangell St. Elias. Cestou budeme zastavovat na všech místech, kde uvidíme něco zajímavého. Okolo poledne dojedeme do starého měděného dolu Kennecott. Zde strávíme několik hodin plných focení. Věřte nám, že jde o neskutečné místo a budete mít pocit, že při odjezdu ještě stále nebudete mít focení dost!

Zde najdete video z naší cesty v roce 2019 o starých dolech.

Den 5.

Ráno se vydáme na sever do malé vesničky Tok. Ta bude pro nás na tento den cílem. Cestou nás čeká několik výhledů na pohoří Wrangell a zájemci o panoramatickou fotku budou mít rozhodně co dělat. Tok je v podstatě jen křižovatka s pár domy, ale pro fotografy je významná. Nechte se překvapit, co nás bude čekat po příjezdu!

Den 6.

Máme tady další den putování a před sebou cestu do Fairbanks. Nemusíte mít obavu, že by byla cesta nudná. Cestou potkáme několik zajímavých mostů, druhou největší leteckou základnu USA a především městečko North Pole. A čím, že je tak zajímavé? Bydlí zde Santa Claus. Zastavíme se u něj doma, podíváme se na jeho soby na dvorku, a kdo bude mít zájem, může se s ním zvěčnit. Pohledy odeslané z jeho sídla mají velkou sběratelskou hodnotu.

Den 7.

Fairbanks – máme za sebou týden putování a čeká nás krátký odpočinek. Na místě se rozhodneme podle počasí, zda strávíme den koupáním v Chena Hot Springs nebo pojedeme fotit bagry na zlato. Těch je v okolí města několik a v různých stadiích rozpadu. Pokud nám bude počasí přát, budeme vyhlížet neskutečný přírodní optický jev – polární záři (Aurora Borealis). Fairbanks a jeho okolí je jedno ze dvou míst na světě právě pro pozorování polární záře.

Den 8.

Dnešek bude závislý na tom, zda budeme v noci pozorovat polární záři, nebo ne. Naplánovat její pozorování je nemožné. Pokud záře bude, odjedeme z města až skoro v poledne. V tom případě zajedeme pouze do veřejné části národního parku Denali. Poté se ubytujeme a projdeme si městečko u parku. Pokud se najde dostatek zájemců, můžeme Vám zprostředkovat vyhlídkový let nad jižní částí parku. 

Den 9.

Ráno se zastavíme na snídani a hned po ní musíme do návštěvnického centra v národním parku Denali. Zde přesedneme do autobusu a pojedeme s místním rangerem na prohlídku parku. Pro návštěvníky, a zvláště pro fotografy, tady platí mnoho omezení. I tak zde ukojíme svoji fotografickou vášeň pořízením snímků jelenů, medvědů, losů a další zvěře. Cílem je Eielson Visitor Center. Tam pojedeme asi 70 mil a to samé zpět. U návštěvnického centra je velká vyhlídka na majestátní horu Mount Denali s nadmořskou výškou 6190 metrů. Hora bývá často v mlze a tak doufejme, že ji konečně uvidíme.

Den 10.

Dnešní den můžeme plánovat poměrně přesně. Po velké zastávce v jednom zvláštním „vetešnictví“ nás čeká dlouhá procházka po zlatém dole v Hatcher Pass. Zdejší důl je velmi dobře přístupný a nabízí fotografům neskutečné možnosti k focení. Je tady krásně zdokumentováno, jak probíhala těžba žlutého kovu v dobách zlaté horečky. V podvečer dorazíme do nedalekého města Wasilla, kde nás čeká ubytování.

Den 11.

Dopoledne projedeme do Anchorage. Kdo bude chtít, může se vydat na procházku centrem města. S ostatními pojedeme na hydroplánové letiště, které se pyšní přívlastkem největší na planetě. Piloti zdejších letadel jsou právem řazeni k těm nejlepším na světě. Mnoho míst státu Aljaška se dá zásobovat pouze ze vzduchu. Po focení se vydáme dál na jih do malebného městečka Seward.

Den 12.

Nedaleko městečka nás čeká zastávka a výstup k ledovci Exit. Cestou budeme poznávat úplně jinou krajinu, než jaká je k vidění na severu a východě státu. Večer dorazíme k vesničce Nikiski, která bude pro nás naprosto zásadní. Večer si uděláme k večeři něco na grilu u chat na břehu jezera a budeme se kochat pohledem na zaparkované hydroplány.

Den 13.

Začíná zlatý hřeb celé cesty a naše specialita. Auta zůstanou u chat a pouze nejpotřebnější věci naložíme do našeho hydroplánu. Ten s námi odletí na Lake Crescent, kde nás čekají pravá fotografická jatka. Trasa letu je sama o sobě velkým fotografickým zážitkem. Čekají nás vulkán, aktivní sopky, ledovec a úžasně fotogenická krajina. Každý z účastníků cesty má k dispozici svoje velké a čisté okno na focení! Po přistání se vydáme na člunech na jezero a řeku za focením medvědů. Upozorňujeme, že z důvodu počasí může být lokalita na pozorování medvědů změněna.

Podívejte se v našem dalším videu z roku 2019, jak blízko se můžeme dostat k huňatým lovcům…

Den 14.

Po ranním focení nasedneme do aut a čeká nás celodenní přejezd zpět do Anchorage. Cestou se fakultativně zastavíme v malém aljašském safari parku. K vidění a focení je tady všechna zvěř, která obývá Aljašku (medvědi, vlci, sobi, losi, pižmoni, jeleni a další zvěř). Zvířata mají velké výběhy a lze je velmi dobře fotit, aniž by byly vidět ohradníky a pletivo.

Den 15.-16. (30.-31. 8.2021)

Dopoledne máme volno v hotelu pro odpočinek. V odpoledních hodinách odletíme do Evropy. Do Prahy se dostaneme po dlouhém letu poslední den odpoledne.

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz

 

 


 

Stáhnout katalog expedice

 


 

Objednací formulář – “Aljaška”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)

  Faerské ostrovy – perla Severního AtlantikuOmán 2024 - perla OrientuJižní Patagonie a Daleký sever Chile 2025Zimní Island 2025Tulipány – Holandsko 2025Kostarika 2025 - zelený rájŠvýcarsko 2025

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.