Aljaška 2019 – „fotografická jatka, která nemají obdoby“

Počet míst / přihlášených: první auto 8 / 8, druhé auto: 4 / 0

Fotografické výpravy do USA se v našem podání staly pojmem. Jako každý rok, tak i tento míříme opět na severoamerický kontinent. Od 27. 8. 2019 se vydáváme do největšího města Anchorage ve státě Alaska. Odtud projedeme ty nejhezčí národní parky Denali a Wrangell St. Elias. K nim přidáme několik perel v podobě ledovců, výlet lodí na moře. Tou největší atrakcí bude letecká výprava na fotografování medvědů grizzly v jejich přirozeném prostředí. Čekají Vás neskutečné fotografické žně plné přírodních krás, spoustu zvěře ve volné přírodě, oceán, zajímavé přírodní skvosty a mnoho dalšího. Jako bonus se dá očekávat, že bychom mohli vidět polární záři (Aurora Borealis). To je zážitek, který je jedinečný sám o sobě!

Na nejlepší část přelomu léta a podzimu jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Podobnou trasu jsme jeli již 2x. Výpravu pro rok 2019 jsme upravili s maximální pečlivostí tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích, leteckou dopravu, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 129 900 Kč za osobu.

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Anchorage – Praha. Letecký výlet na fotografování medvědů grizzly. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, vstupné do národních a státních parků, ubytování v hotelích a motelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Cena neobsahuje – vyřízení víza do USA v rámci systému ESTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. Dále cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné přihlášky podané do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Již jsme tady 2x byli a víme přesně, kde se zastavit. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (27. 8. 2019)

Odlet z Prahy do Anchorage. Čeká nás velmi dlouhá cesta a po vyzvednutí vozidel se ubytujeme a budeme odpočívat.

Den 2.

Brzy ráno se vydáme na východ podél řeky Matanuska do malého města Chitina. Cestou nás čeká první ledovec a neskutečně barevná aljašská krajina.

Den 3.

Po vydatné snídani nasedneme do aut a odjedeme do Valdezu, který je jediný nezamrzající přístav Aljašky. Nasedneme na naši loď a vydáme se do nedalekých fjordů vyhledat mořské vydry, kosatky a další obyvatele Aljašského zálivu. Odpoledne se zastavíme na dalším ledovci, který se vine jako had místní krajinou.

Den 4.

Pro dnešek nás čeká jedna z perel UNESCO a to národní park Wrangell St. Elias. Cestou budeme zastavovat na všech místech, kde uvidíme něco zajímavého. Okolo poledne dojedeme do starého měděného dolu Kennecott. Zde strávíme několik hodin plných focení. Věřte nám, že jde o neskutečné místo a budete mít pocit, že při odjezdu ještě stále nebudete mít focení dost!

Den 5.

Ráno se vydáme na sever do malé vesničky Tok. Ta bude pro nás na tento den cílem. Cestou nás čeká několik výhledů na pohoří Wrangell a zájemci o panoramatickou fotku budou mít rozhodně co dělat. Tok je v podstatě jen křižovatka s pár domy, ale pro fotografy je významná. Nechte se překvapit, co nás bude čekat po příjezdu!

Den 6.

Máme tady další den putování a před sebou cestu do Fairbanks. Nemusíte mít obavu, že by byla cesta nudná. Cestou potkáme několik zajímavých mostů, druhou největší leteckou základnu USA a především městečko North Pole. A čím, že je tak zajímavé? Bydlí zde Santa Claus. Zastavíme se u něj doma, podíváme se na jeho soby na dvorku, a kdo bude mít zájem, může se s ním zvěčnit. Pohledy odeslané z jeho sídla mají velkou sběratelskou hodnotu.

Den 7.

Fairbanks – máme za sebou týden putování a čeká nás krátký odpočinek. Na místě se rozhodneme podle počasí, zda strávíme den koupáním v Chena Hot Springs nebo pojedeme fotit bagry na zlato. Těch je v okolí města několik a v různých stadiích rozpadu. Pokud nám bude počasí přát, budeme vyhlížet neskutečný přírodní optický jev – polární záři (Aurora Borealis). Fairbanks je jedno ze dvou míst na světě právě pro pozorování polární záře.

Den 8.

Dnešek bude závislý na tom, zda budeme v noci pozorovat polární záři nebo ne. Naplánovat její pozorování je nemožné. Pokud záře bude, odjedeme z města až skoro v poledne. V tom případě zajedeme do veřejné části národního parku Denali a budeme dál pokračovat na jih. Pokud vyrazíme hned ráno, v parku přesedneme do autobusu a pojedeme s místním rangerem na prohlídku parku. Pro návštěvníky, a zvláště pro fotografy, tady platí mnoho omezení. I tak zde ukojíme svoji fotografickou vášeň pořízením snímků jelenů, medvědů, losů a další zvěře.

Den 9.

Dnešní den již můžeme plánovat přesně. Po velké zastávce v jednom zvláštním „vetešnictví“ nás čeká velká procházka po zlatém dole v Hatcher Pass. Zdejší důl je velmi dobře přístupný a nabízí fotografům neskutečné možnosti k focení. Je tady krásně zdokumentováno, jak probíhala těžba žlutého kovu v dobách zlaté horečky.

Den 10.

Dopoledne přijedeme do Anchorage. Kdo bude chtít, může se vydat na skvělé nákupy v místním outletu. S ostatními pojedeme na hydroplánové letiště, které se pyšní přívlastkem největší na planetě. Piloti zdejších letadel jsou právem řazeni k těm nejlepším na světě. Mnoho míst státu Aljaška se dá zásobovat pouze ze vzduchu. Po focení se vydáme dál na jih do malebného městečka Seward.

Den 11.

Čeká nás zastávka na ledovci Exit a cesta na nejjižnější místo Aljašky, kam se dá dojet autem. Cestou budeme poznávat úplně jinou krajinu, než jaká je k vidění na severu státu. Večer dorazíme k vesničce Nikiski, která bude pro nás naprosto zásadní. Večer si uděláme velké grilování u chat na břehu jezera a budeme se kochat pohledem na zaparkované hydroplány.

Den 12.

Začíná zlatý hřeb celé cesty a naše specialita. Auta zůstanou u chat a pouze nejpotřebnější věci naložíme do našeho hydroplánu. Ten s námi odletí do národního parku Lake Clark, kde nás čeká lovecká chata na pobřeží jezera. Trasa letu je sama o sobě velkým fotografickým zážitkem. Čeká nás vulkán aktivní sopky, ledovec a úžasně fotogenická krajina. Každý z účastníků cesty má k dispozici svoje velké a čisté okno na focení! Po ubytování se vydáme na nedaleké vodopády za focením medvědů grizzly. Kdo bude mít odpoledne nebo navečer zájem, může vyzkoušet rybářské umění na zdejších lososech, kteří táhnou okolo chaty, kde i přenocujeme.

Den 13.

Okolo poledne se vrátíme naším hydroplánem do Nikiski. Tam nasedneme do aut a odjedeme do Anchorage. Cestou se fakultativně zastavíme v malém aljašském safari parku. K vidění a focení je tady všechna zvěř, která obývá Aljašku (medvěd grizzly a barribal, sobi, losi, pižmoni, jeleni a další zvěř). Zvířata mají velké výběhy a lze je velmi dobře fotit, aniž by byly vidět ohradníky a pletivo.

Den 14.

Ráno máme ještě chvíli času, a tak se podíváme do největšího města Aljašky Anchorage. Prozkoumáme největší hydroplánové letiště na světě, které je právě tady. Budeme jej postupně projíždět a fotit a zase fotit. Odpoledne a navečer je možná návštěva velmi dobře zásobeného outletu na oblečení.

Den 15.-16.

Dopoledne máme volno v hotelu pro odpočinek. V odpoledních hodinách odletíme do Evropy. Do Prahy se dostaneme po dlouhém letu 16. den odpoledne (11. 9. 2019).

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s Vámi navštěvovat a objevovat nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Prohlédnout katalog expedice

[3d-flip-book mode=”fullscreen” urlparam=”fb3d-page” pdf=”https://www.krasysveta.cz/wp-content/uploads/2019/08/Aljaska-1.pdf” classes=”fb3d-h-800,fb3d-fs-dark”]


Objednací formulář – “Aljaška 2019”

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.